Sedat Peker’in basın danışmanından dikkat çeken paylaşım
Sedat Peker, bugün Süleyman Soylu’ya ilişkin yeni iddialar öne sürdü. İddialar sonrası Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur dikkat çeken bir paylaşım yaptı.
Haber Giriş: 8 Temmuz 2021
Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan Sedat Peker, dün yaptığı paylaşımlarda bugünü işaret ederek kimi açıklamalarda bulunacağını yazmıştı. Peker, sosyal medya hesabından biri dizi paylaşımda bulundu.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilişkin yeni iddialar öne süren Peker, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
15 Temmuz sürecinden Soylu’nun halka yetkisi olmadığı halde silah dağıttığını iddia eden Peker, Ahmet Onay’dan bahsetti.
Peker Onay’a ilişkin “Silahları getiren araçta Esenyurt Ak Parti gençlik kolları başkanı Abdülsebur Soğanlı,ve de 15 Temmuz gazisi İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardı.Bu kişiye Gazi olması dolayısıyla ben araba alıp hediye etmiştim.Kendisi sayın Cumhurbaşkanımızın da sevdiği bir isimdir” ifadelerini kullandı.
DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM
Sedat Peker’in iddiaları sonrası Peker’in basın danışmanı Emre Olur, dikkat çeken bir paylaşım yaptı.
Sedat Peker ile Ahmet Onay’ın birlikte çekildiği bir fotoğrafı paylaşan Olur, “Trolleri harekete geçirmişler. Sedat Peker, Ahmet Onay’ı tanımaz diyorlar. 15 Temmuz gazisi olan kişiyi potaya sokuyor diyorlar. Arkadaşlar, Sedat Peker yalan söylemez” notunu düştü.
Öte yandan Olur, “Ahmet Onay az önce beni aradı. Kendisiyle karşılıklı hal hatır sorarak biraz sohbet ettik. Kendisi bana ilginç bir şekilde ‘Emreciğim, Ahmet Onay her zaman doğru neyse çıkar anlatır’ dedi. Benim bu konuşmadan çıkardığım, yakın bir zamanda açıklama yapacağını yönündedir.” açıklamasını yaptı.
İşte o fotoğraf: