Sedat Peker, Cihan Ekşioğlu iddialarında savcıların adını karıştırdı: “Menfaat karşılığında takipsizlik kararı verdiği iddia edilen savcılar Hüseyin Önelge ve Muhammet Akçaer”
EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu’nun “FETÖ borsasının mucidi” ve Süleyman Soylu’nun gizli kasası olduğunu söyleyen Peker, MİT’teki kimi görevlilerin Ekşioğlu’nun dosyalarını araştırdığını iddia etti. Peker, Ekşioğlu’na “Senin dosyalarını onlar da takip ediyor. Süslü Sülü polisteki dosyalarını kapatsa da istihbarattaki dosyalarını kimse kapatamayacak” diye seslendi. Peker sonrasında yaptığı açıklamada menfaat sağlayarak takipsizlik veren savcıların isimlerini karıştırdığını açıkladı. Peker, “Menfaat karşılığında takipsizlik kararı verdiği iddia edilen savcılar Hüseyin Önelge ve Muhammet Akçaer’dir” dedi. Peker, Ekşioğlu iddialarının ardından İstanbul Valiliği’nden açıklama geldi. İstanbul Valiliği, suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarının ardından EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu’na koruma ekibi verildiğini doğruladı. Açıklamada 2019 yılında korumanın kaldırıldığı belirtildi

Sedat Peker, 28 Haziran akşamı Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda bu kez Cihan Ekşioğlu ile ilgili iddialarda bulundu. Paramount Hotel’in işletmecisi ve EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu’na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından koruma sağlandığını söyleyen Peker, Ekşioğlu’nun “FETÖ borsasının mucidi” olduğunu iddia etti.
Soylu’nun bu ilişkinin açığa çıkacağını öngörerek Ekşioğlu’na yaptığı araç tahsisini iptal ettiğini ve Ekşioğlu’nun pasaportuna da el konulduğunu söyleyen Peker şunları yazdı:
FETÖ’nün en önemli prenslerinden olan Burak Başlıları ayarlayıp onunla iş birliğine gittiniz. İlk işiniz Ukrayna’nın Lviv şehrindeki Victoria Gardens Alışveriş Merkezi’ne çöktünüz. O alışveriş merkezinin gerçek sahibi olan A. hakkında Sabah gazetesinde Zekeriya Öz’ü yurtdışına kaçıran kişi diye haber yaptırıp adamın Türkiye’ye gelmesine engel oldunuz. Yapılan tahkikatlarda böyle olmadığı anlaşılsa da adam bir daha Türkiye’ye gelmedi. Burak Başlılar arkadaşı olduğu için Ukrayna’daki alışveriş merkezini onun üzerine yaptı. Siz de 66 milyon dolara satıp parayı bölüştünüz.
İstanbul Valiliği, Ekşioğlu’na koruma verildiğini kabul etti
Peker, Ekşioğlu iddialarının ardından İstanbul Valiliği’nden açıklama geldi. İstanbul Valiliği, suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarının ardından EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu’na koruma ekibi verildiğini doğruladı. Açıklamada 2019 yılında korumanın kaldırıldığı belirtildi.
Bunun üzerine Peker şunları kaydetti:
İstanbul Valiliğinin Cihan Ekşioğlu için polis koruma kararı var. Tahsisli plakası var, ancak 2019’da sonlandırıldı. Açıklamasını saygı ile karşılıyorum ancak bir yanlışlık olduğunu belirtmek istiyorum. Bu kişinin yanında koruma polisleri 15 gün öncesine kadar hala vardı.
“Menfaat karşılığında takipsizlik kararı verdiği iddia edilen savcının ismi Hüseyin Önelge”
Peker paylaşımlarında İstanbul’da görev yapan cumhuriyet savcısı Mesut Erdinç Bayhan’ın Burak Başlılar’ın dosyasını kapatmak için Ekşioğlu’ndan 3 milyon dolar rüşvet aldığını da iddia etti. Peker, savcı Bayhan’a ilişkin iddialarında savcıların isimlerini karıştırdığını söyleyerek özür diledi. Peker devamında şunları dedi:
Cihan Ekşioğlu ile beraber Fetö borsası oluşturduğunu söylediğim Fetö’nün prenslerinden burak başlıların menfaat karşılığında hakkında takipsizlik kararını verdiğini söylediğim Mesut Erdinç Bayhan isimli sayın savcının adını, okuduğum dosyaların çokluğundan dolayı yanlış yazmışım. Gazi savcımızdan özür diler, hakkını helal etmesini isterim. Ayrıca kendisinin yakını olduğunu belirttiğim Murat Gür İbrahimoğlu isimli kişiden de dosyayı karıştırıp yanlışlıkla ismini yazdığım için özür diler, helallik isterim.
Burak Başlılar’a iki kere FETÖ soruşturması açıldı
Başlılar’a ikinci bir FETÖ soruşturması da açıldığını ifade eden Peker, “Bu soruşturmada menfaat karşılığı takipsizlik kararı verdiği iddia edilen savcı Muhammet Akçaer isimli savcıdır” dedi.
“Süslü Sülü’nün gizli kasalarından biri olan Cihan Ekşioğlu”
Peker, Süleyman Soylu’nun zengin iş adamlarını önce CİMER’e şikayet ettirip ardından da savcılara soruşturma açtırdığı ve bunların tehdidiyle kişilerin mal varlıklarını ele geçirdiği iddialarını sürdürdü.
Cihan Ekşioğlu’nun Süleyman Soylu’nun gizli kasası olduğunu iddia eden Peker, Ekşioğlu’nun dosyasının incelendiğini de iddia ederek şu paylaşımları yaptı:
Alem yaptırdığın, rüşvet verdiğin ve hepsini kameraya çektiğin siyasetçiler, bürokratlar var ya, seni hiçbiri kurtaramayacak. Çünkü şu an senin dosyanı inceleyen gerçekten namuslu adamlar var ve onların sende kayıtları yok. Savunma sanayi başkanı İsmail Demir Paramount Hotelin senin olduğunu bilmediğini söylüyor ya, ben buna asla inanmıyorum. Bu konuyu başka bir gün ele alacağım ve hepinizi rezil edeceğim.
“3 milyon dolara aldığı yazılımı devlete 50 milyon dolara sattı”
Peker, Ekşioğlu’nun İsrail’den 3 milyon dolara satın aldığı yazılımı, devlete 50 milyon dolara sattığını da iddia etti.
Ekşioğlu’nun Beyaz Rusya’dan aldığı, Avrupa’daki şirketine fatura ettirdiği, ancak hala gelmeyen silah mühimmatlarını da anlatacağını söyleyen Peker, Ekşioğlu’na “Bütün tanıdıklarına Pasaportumun iptali kalkacak, koruma polislerim geri gelecek, tahsisli plakaları tekrar alacağım, sorunlarımı hallediyorum diyorsun ya, yanılıyorsun kardeşim” diye seslendi.
“Milli İstihbaratta görevli, namuslu insanlar var”
“Milli İstihbaratta görevli, namuslu insanlar var. Senin dosyalarını onlar da takip ediyor. süslü süleyman polisteki dosyalarını kapatsa da istihbarattaki dosyalarını kimse kapatamayacak” diye Ekşioğlu’na seslenen dosyalarını araştırdığını da iddia eden Peker, şöyle dedi:
Senin dosyalarını onlar da takip ediyor. Süslü Süleyman polisteki dosyalarını kapatsa da istihbarattaki dosyalarını kimse kapatamayacak. Eğer bunu da başarırsanız bu millet sizi affetmeyecek. Hesabını kendisi soracak. Ekim Alptekin ve bazı iş adamları, Süslü Sülüman için.
Bugüne kadar iddiaların ve tartışmaların dışında kalan MİT’i ilk kez anan Peker’in, MİT’teki bazı görevlilerle kontakta olduğunu ima etmesi de dikkat çekti.
Peker son olarak Paramount Hotel’in esas sahibinin de Botir Rahimov olduğunu, bu kişinin Türkiye’de ismini Bahtiyar İkramoğlu olarak değiştirdiğini yazdı.
Sendika.Org