SON DAKİKA

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

YURTSEVER TÜRKLER DOSYASI /// Sedat Peker kumpasının detayları ortaya çıktı : Arkasındaki tanıdık isim !!!!!

YURTSEVER TÜRKLER DOSYASI /// Sedat Peker kumpasının detayları ortaya çıktı : Arkasındaki tanıdık isim !!!!!
Bu haber 03 Haziran 2021 - 14:13 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


Sedat Peker kumpasının detayları ortaya çıktı : Arkasındaki tanıdık isim !!!!!
Sedat Peker’in Türkiye’yi karalayan asılsız iddialarının arkasındaki uluslararası perde aralanırken, söz konusu karalama kampanyası kuran kişi ile işleme alındığı yer ortaya çıktı. Kumpas Karadağ’da Dahlan tarafından planlandı.
Sedat Peker <www.haber7.com/etiket/sedat+peker> ‘in Türkiye <www.haber7.com/etiket/t%C3%BCrkiye> ‘yi uluslararası arenada zor durumda bırakmaya çalışan ve nüfuzunu zedelemek amacıyla çektiği videoların arkasındaki örgütlenme deşifre ediliyor. Özellikle BAE merkezli olduğu ifade edilen bu projenin arkasındaki ismin, Körfezdeki pek çok illegal olayın arkasındaki isim olan Muhammed Dahlan <www.haber7.com/etiket/dahlan> olduğu, Dahlan’ın da bu hamleyi Karabağ’da hayata geçirdiği ortaya çıktı.
PROJEDEKİ DAHLAN İZİ
Diriliş Postası’ndan Sabri İşbilen’in özel haber <www.haber7.com> ine göre, Sedat Peker’in videolarının temelinin Dahlan tarafından Karadağ <www.haber7.com/etiket/karada%C4%9F> ‘da atıldığı iddia edildi. Sabri İşbilen’in haberinde şu detaylara yer verildi.
“Ebu Fadi kod adlı Muhammed Dahlan, Dubai merkezli kumpasın temelini Karadağ’da attı. Karadağ Cumhurbaşkanı Djukanovic ile kirli bağlantıları sayesinde suç örgütü liderini Karadağ’da himaye eden kaos organizatörünün, Türkiye’nin baskısıyla Balkanlar’da sıkışan suç örgütü liderini Dubai’ye kaçıran isim olduğu düşünülüyor. CIA ve MOSSAD ile yakın ilişkileriyle bilinen, 15 Temmuz’un da finansörü olan Dahlan, FETÖ destekli kumpası Dubai’de hayata geçirdi.
Türkiye’ye yönelik Dubai merkezli kumpasta Ebu Fadi kod adlı kaos organizatörü Muhammed Dahlan’ın rolü netleşiyor. Suç örgütü lideri Sedat Peker, 2019’un sonunda Karadağ’a firar etti. Peker’in burada Karadağ vatandaşı da olan Muhammed Dahlan ile maddi ve siyasi yakın ilişkisi bulunan Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic tarafından himaye edildiği üzerinde duruluyor.”
DAHLAN’IN DJUKANOVİC DOSTLUĞU
Karadağ’daki yapılanmaya ilişkin de ilginç detayların yer aldığı haberde, Karadağ yönetimi ile Dahlan arasındaki kirli ilişkiye değinildi
“Karadağ vatandaşlığı da bulunan Dahlan, Abu Dabi yönetimiyle Djukanovic arasındaki bağlantıyı sağlayan kişi. Karadağ parlamentosunda Dahlan için “O bizim gerçek dostumuz” diyen Djukanovic ile Dahlan arasındaki kara para aklama iddiaları da tartışılmıştı. Öte yandan Peker’e kapıları açan Djukanovic’in ismi Darko Sharic ve Naser Kelmendi gibi uyuşturucu baronlarının himayesiyle de gündeme gelmişti.”
FİRARI O SAĞLADI
Söz konusu haberde Sedat Peker’in Türkiye’den kaçışı hakkında şu ifadelere yer verildi:
“Türkiye’nin baskılarıyla balkanlarda barınamayan önce Fas’a oradan da Dubai’ye firar eden Peker’in kaçışında da Dahlan parmağının olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Nitekim Sedat Peker, Mayıs ayı başında yayınladığı videolarla FETÖ’nün yalanlarını yeniden gündeme taşıdı. FETÖ’ye 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde finansal destek sağlayan da Ebu Fadi kod adlı Dahlan’ın ta kendisiydi. Dahlan, Türkiye tarafından terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alıyor.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER