• YOLSUZLUK DOSYASI : ZARRAB DAVASI'NDA YOLSUZLUK VE RÜŞVET İDDİALARI İSPATLANIRSA AKPARTİ HÜKÜMETİ NE YAPACAK ??? /// ÖZEL BÜRO YORUMU AŞAĞIDA
  • Yayın Tarihi : 21 Kasım 2017 Salı
  • Kategori : YOLSUZLUK & USULSÜZLÜK


Değerli Yurtseverler,

Yurtsever olmanın gereği nedir ?

Sanıyoruz bu soruya herkes aşağı yukarı şöyle bir cevap verir. Her ne şart altında olursa olsun ülkenin menfaatlerine sahip çıkmak, korumak ve kollamaktır.

Hatta muhalif te olsanız ülke menfaatleri adına milli meselelerde iktidar partisi ile birlik olur ortak bir cephe oluşturursunuz ki işin doğalıda budur. Muhalif olmak iktidar partisinin yanlış politikalarını eleştirmeyi gerektirir ama uluslar arası arenada yeri geldiğinde vatan için topyekün savaşmak gerekir. Hiçbir birey ülkesini aciz bir durumda görmek istemez. Göstermeyi de istemez. İşte bu nedenle kol kırılır yen içinde kalır.

 AK PARTİ’nin ZARRAB DAVASI’nda durumu da tam böyle.

Muhalefet Partileri, 17/25’teki yolsuzlukların halen aydınlanmadığını, Bakanların rüşvet aldığını, ülkeye nakit sıcak paranın girmesi için AMBARGO’ya rağmen uluslar arası kara para aklama ve altın ticareti yapılarak ülkenin itibarının zarara uğratıldığını, bunu yaparken bir çok bürokratın milyonlarca dolar rüşvet aldığını, ve benzeri iddiaların üzerinin örtüldüğünü aylardır bas bas bağırıyor ama iktidar elindeki yandaş medya kalemşörleri ile bu konunun üzerini örtmeye devam ediyor.

Hatta daha da enteresanı konuyu MİLLİ BİR SORUN haline getirip işin arkasında FETÖ ve patronu CIA’nin olduğunu ileri sürerek “BİZE KOMPLO KURULDU” stratejisi izliyorlar. Deniyor. İddialar böyle.

Şimdi bu durumda asgari bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, partisi ne olursa olsun nasıl hareket etmeli ? Kime inanmalı ? Nasıl inanmalı ?

Çünkü bir tarafta oy verip “ÜLKEYİ DÜZELT” diyerek seçip Meclis’e taşıdığı milletvekillerinin ve onun tayin ettiği bürokratların aldığı iddia edilen milyon dolarlık rüşvetler var, ülkenin uluslar arası arenada itibarının yerle yeksan olması var, bir tarafta da ülkeye nakit sıcak para temin edilerek ülkenin ekonomik darboğazdan çıkarılması için atıldığı iddia edilen ekonomik bir milli hamle var. Yani iktidar partisinin İran ve bölge ülkeleri ile girdiği ancak ABD ve kankalarının kontrolü dışında kaldığı için kabul etmediği bir ekonomik-mali işbirliği söz konusu. Ki bunun altında sayarsak nükleer enerji ve silahlar konusunda iş birliği, bölge ticaret hacminin artırılması, güvenlik konusunda stratejik ortaklık ve bölge politikaları bazında müttefiklik gibi alt maddeleri de koyabiliriz.

Ancak, malumdur ki ABD ve müttefikleri ortadoğu’da GÜÇLÜ olarak ne sünni bir devlet ne de şii bir devlet ister. ABD emperyalizmi bunu reddeder. Kontrol edemiyorsa bölerek parçalamak ve bu parçalardan yeni emperyal devletçikler yaratmak ister. Yıllardır bunu yapıyor. Artık çocuklar bile biliyor neler olduğunu.

İşte madalyonunun bir de bu yüzü var vatandaş Hasan Amca yada Fatma Teyze için.

Tabi biz bunu yazarken AK PARTİ’nin İran ve bölge ülkeleri ile el altından gizlice yaptığı bu ticaretin MİLLİ MENFAATLERİMİZ İÇİN YAPILDIĞINI varsayarak konuşuyoruz. Hasan amca veya Fatma Teyze için işin önemli tarafı burası çünkü.

Eğer işin içinde milli menfaatler yerine bireysel menfaatler varsa işte o zaman AK PARTİ kendi ipini kendi çekmiş olur ki ZARRAB DAVASI sürecinde bunu göreceğiz. Çünkü CIA, teknik takibin dünyadaki 1 nolu ismi olan kuzeni NSA aracılığı ile ZARRAB DAVASI’nın tüm aktörlerine karşı hassas takip uyguladı ve buradan elde ettiği verileri, adli delil olarak kabul edilebilecek telefon, e-posta ve fiziki takip kayıtları ile beraber mahkemeye sundu. Deniyor. Eğer böyleyse ve yine iddiaya göre Reza ZARRAB’ta federal hükümet ile pazarlık yapıp konuşması karşılığında garanti almışsa uzun yıllar hapis yatmamak için bu kirli olduğu iddia edilen ticaretin herşeyini Savcılara dökülmüştür tahminimize göre. Bunu göreceğiz.

Eğer muhalefetin iddialarına göre, yapılan ticaret, dava sonunda MİLLİ MENFAATLERİ aşan ve bireysel zenginleşmeye varan bir durum alırsa o zaman AK PARTİ 2019 seçimlerine yüksek oy kaybı ile girer.

Bunu kalemşörleri de makyajlayamaz. Her ne kadar yandaş medya, toplanan delillerin hukuksuz olduğunu ve işin perde gerisinde FETÖ ÖRGÜTÜ olduğunu, komploya maruz kaldığını iddia edecek olsa da, eğer rüşvet ve yolsuzluklar ispatlanırsa hükümetin iktidarlığı sona erer. Ama ispatlansa da hükümet bunu doğal olarak red edecektir. Delillerin montaj-dublaj, teknolojik sahtekarlık ürünü olduğunu ileri süreceklerdir.

Neyse … Bekleyeleim ve görelim.

ÖZEL BÜRO GRUBU olarak bu konuda bizim tavrımızı merak edenler için küçük bir açıklama yapalım.

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU, milli menfaatlere sahip çıkan, milli sorunlara çözüm aramak için beyin fırtınası yapan ve çözüm önerilerini de tüm devlet kurumları ile paylaşan bir gruptur. Hiçbir parti ile kurumsal olarak organik yada inorganik bir bağımız yoktur. Tüm partilere eşit mesafedeyiz. Milli menfaatlerimiz için özellikle YOLSUZLUK ve USULSÜZLÜK bazında hangi parti olursa olsun eleştiri tasarrufumuzu kullanırız. Bize göre devlet koltukları zenginleşme aracı değildir ve her kim ki makamını zenginleşmek için kullanır sonuna kadar mücadelemizi yaparız. Hatta bu uğurda gerekirse canımızla bedel de öderiz. Amigo taraftar değiliz. Hiçbir partiyi körü körüne eleştirmediğimiz gibi körü körüne de desteklemeyiz. “ÇALSIN ÇIRPSIN, NASILSA BİZDENDİR” gibi bir düşünce içinde olmadık hiçbir zaman. Hiçbir zaman da olmayacağız. Olanların karşısında DİMDİK DURACAĞIZ. Böyle biline.

Şimdi popüler ZARRAB DAVASI hakkında sizler için derlediğimiz bazı haberleri aşağıda dikkatinize sunuyoruz. Yorumsuz olarak. Neye inanacağınız, kime inanacağınız sizlere kalmış. Ama şunu lütfen unutmayın.

HIRSIZLIK CİDDİ SUÇTUR.

Lütfen yanlış anlaşılmasın, kimseyi itham etmiyoruz. Bu haddimiz değildir. Sadece OBJEKTİF olarak yorum yapıyoruz.

Ülke menfaatlerini korumak öncelikle iktidarın görevidir ama bunu yaparken içlerinden bazıları yolsuzluğa, usulsüzlüğe bulaşmışsa lütfen “BİZDENDİR, SAHİP ÇIKALIM” diye düşünmeyin. Tarihte nice devlet bu yanlış mantalite yüzünden tarih oldu. Eğer bu ülke de tarih olursa yeni bir MUSTAFA KEMAL’i nereden bulacağız ?

1.     Babek Zencani kimdir.pdf

2.     Babek Zencani - Gizemli Bay Z kim.pdf

3.     Zencani'nin Türkiye'de rüşvet dağıttığı iddiasına dair araştırma önergesi AKP tarafından reddedildi.pdf

4.     BABEK ZENCANİ - Reza Zarrab’ın patronu değilim.pdf

5.     Rıza Sarraf'tan Babek Zencani açıklaması.pdf

6.     BABEK ZENCANİ - Türkiye’de 8.5 milyar dolar rüşvet dağıttım.pdf

7.     Babek Zencani : “Üç AKP’li bakana 137 milyon dolar rüşvet verdim”.pdf

8.     Türkiye-İran hattında Babek Zencani yalnız değil.pdf

9.     ÖDP : Zencani’nin rüşvet verdiği 3 bakan kim.pdf

10.İranlı vekil : Sarraf ABD’ye planlı gitti, Zencani’yle ortak 70’ten fazla şirketleri var.pdf

11.İranlı milyarder Babek Zencani idama mahkum edildi.pdf

DÖKÜMANLARI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU