SON DAKİKA

16:21 - JİTEM DOSYASI /// VİDEO : TERÖRİSTLERİN GÖRMEKTEN BİLE KORKTUĞU EFSANE KOMUTANLAR – EŞREF BİTLİS VE EKİBİ

16:05 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : En Ölümcül Helikopter Kayıpları

17:07 - JİTEM DOSYASI /// Sedat Peker’in iddiaları : JİTEM davalarında son durum ne ?????

17:13 - HAVACILIK DOSYASI /// VİDEO : ÜCRETSİZ DRONE EHLİYETİ NASIL ALINIR ????? DRONE LİSANS BAŞVURUSU – İHA-1 / İHA-0)

15:25 - HAVACILIK DOSYASI : Pilot Otorotasyon Eğitimi mi Yapıyordu ???

20:32 - HAVACILIK DOSYASI /// E. Hava Pilot Tümgeneral İrfan Sarp : Atatürk Havalimanı eski statüsüne yeniden kavuşturulmalıdır

17:00 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : NATO’nun gayrimeşru çocuğu : Gladyo

09:30 - GLADYO DOSYASI /// CEYHUN BOZKURT : GLADYO UNSURLARI ÜLKEMİZDE YENİDEN BİR DİZAYN PEŞİNDE !!

16:24 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : Ölümcül Robinson R-44 Kazası

05:26 - HAVAYOLLARI DOSYASI /// VİDEO : Yolculara Asla Söylenmeyen 15 Uçuş Sırrı

15:19 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : Kasaturadan kuantum fiziğine Gladyo

15:43 - DENİZLERİMİZ DOSYASI : TARİHİN FIRTINALI SAYFALARINDAN * ERTUĞRUL FIRKATEYNİNİN TRAJİK YOLCULUĞU – (Bölüm I – II – III – IV)

22:30 - GLADYO DOSYASI /// Hikmet Çiçek : BİR GLADYO OPERASYONU KIZILDERE VE SAMANLIKTA SAKLANANLAR !!!

14:15 - KONTRGERİLLA DOSYASI : ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU “YEŞİL” KOD ADLI MAHMUTT YILDIRIM İLE İLGİLİ 40 YILLIK SIRRI AÇIKLIYOR

19:00 - TAZİYE MESAJI : Tunceli’de Eren- 7 Operasyonunda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

18:22 - AK PARTİ DOSYASI /// MÜYESSER YILDIZ : Erdoğan’ın Abisi İsmail Kahraman’ın Başkenti Neresi ???

18:17 - GÜNDEM ANALİZİ /// MÜYESSER YILDIZ : 82’nci Vilayetimiz Kerkük “Bölücü Kebapçılardan” Daha Mı Önemsiz ???

18:12 - AMERİKA DOSYASI /// ERCAN CANER : Trump geri mi dönecek ???

18:08 - YAHUDİLER DOSYASI /// ERCAN CANER : Yahudi Burnu Şakaları Neden Tehlikeli

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

YOLSUZLUK DOSYASI : Buca Belediyesindeki rüşvet iddiası, 130 milyonluk rüşvete miras kılıfı

YOLSUZLUK DOSYASI : Buca Belediyesindeki rüşvet iddiası, 130 milyonluk rüşvete miras kılıfı
Bu haber 07 Ekim 2021 - 17:43 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


Buca Belediyesindeki rüşvet iddiası, 130 milyonluk rüşvete miras kılıfı
Buca Belediyesi eski başkan yardımcısı 130 milyonluk rüşvetle yaptığı serveti babasının üzerine geçirip, babasının vefatından sonra miras kalmış gibi gösterdi…
02 Ekim 2021
<www.sabah.com.tr/haberleri/izmir> İzmir’de temizlik firması sahibi işadamı Erkan Önen’in (38) <www.sabah.com.tr/haberleri/buca-belediyesi> Buca Belediyesi’ndeki rüşvet çarkı ile ilgili polise verdiği ikinci ifadede yeni ayrıntılar ortaya çıktı.
Önen, Buca Belediyesi eski Başkan Yardımcısı <www.sabah.com.tr/haberleri/hakan-gunduz> Hakan Gündüz’ün rüşvet paraları ile 130 milyon liralık servet yaptığını, daha sonra bu paralarla gayrimenkul alıp, babasının üzerine geçirdiğini, babasının vefatından sonra miras kalmış gibi göstererek, gayrimenkulleri kendi üzerine aldığını anlattı.
Önen, ” <www.sabah.com.tr/haberleri/guzelbahce> Güzelbahçe’de restoran, <www.sabah.com.tr/haberleri/bayrakli> Bayraklı’da 2 lüks daire, 8 milyon değerinde bir dükkan, <www.sabah.com.tr/haberleri/cesme> Çeşme Çiftlikköy’de daire, Güzelbahçe’de bir villa, lüks araçlar aldı. Samimi olduğumuz dönemde bana tüm bu servetini babasının üzerine yaptığını, babasının vefatından sonra miras kalmış gibi göstererek kendi üzerine geçirdiğini söylemişti” dedi.
İzmir’de temizlik firması sahibi işadamı Erkan Önen (38), Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ve 2014-2019 yılları arasında Belediye başkan yardımcılığı yapan Hakan Gündüz’ün de aralarında bulunduğu 15 kişi hakkında rüşvet ve yolsuzluk yapıldığı gerekçesiyle geçen yıl şikayetçi oldu.
Konuyla ilgili başlatılan soruşturma sürerken, işadamı Önen ikinci kez Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne giderek ifade verdi.
Daha önceki ifadesinde Buca Belediyesi’ndeki yolsuzluğu anlatan Önen, şimdi de eski başkan yardımcısı Hakan Gündüz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
130 MİLYONLUK RÜŞVETLE GAYRİMENKUL ALDI
İşadamı Önen, Hakan Gündüz’ün 130 milyon liralık rüşvet parasıyla gayrimenkuller alıp, babasının üzerine yaptığını ve 2018 yılında babasının ölümünün ardından, miras kalmış gibi gösterip, ev ve arazileri kendi üzerine aldığını öne sürdü.
Önen “Buca Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Hakan Gündüz ile samimi olduğum zamanlarda rüşvet paraları ile biriktirdiği 130 milyon lira ile Güzelbahçe’de restoran, Bayraklı’da 2 lüks daire, 8 milyon değerinde bir dükkan, Çeşme Çiftlikköy’de daire, Güzelbahçe’de bir villa, lüks araçlar aldığını söyledi. Tüm bu servetini babasının üzerine yaptığını, babasının vefatından sonra miras kalmış gibi göstererek kendi üzerine geçirdiğini anlattı” dedi.
BENDEN 1 MİLYON LİRA ALDI
Erkan Önen, Buca Belediyesi’nde 2014-2019 yılları arasında görev yapan ve rüşvet çarkının içinde bulunan Hakan Gündüz ile 2020 yılının ocak ayında Çeşme’de görüşme yaptığını anlatarak, ” <www.sabah.com.tr/haberleri/izmir-buyuksehir-belediyesi> İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden çıkacak olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmet alım ihalesini benim almama yardımcı olabileceğini söyledi.
Bunun için benden 2 milyon lira istedi.
Ben bu meblağı veremeyeceğimi, 1 milyon lira verebileceğimi söyledi.
Bu parayı kabul etti.
Ben de karlı bir iş olacağını düşünerek 2 baldızım ve kayınvalidemin altınlarını 350 bin lira karşılığında bozdurdum.
İşi birlikte yapmayı düşündüğüm Mustafa Bakırcı’dan 225 bin lira aldım.
Topladığım parayı Çeşme’de Hakan Gündüz’e teslim ettim. Buluşmaya lüks bir araçla gelmişti. Fakat Hakan Gündüz bir süre sonra benim telefonlarıma çıkmaz oldu. Parayı geri istedim vermedi” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER