‘AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI YEĞENİ VE ENİŞTESİNE 1 MİLYON LİRALIK FATURA KESTİ’ İDDİASI
CHP’li Tarhan AKP’li Dilovası Belediyesi’nin geçen yıl tabelalara harcadığı 1.3 milyon TL’nin büyük bir kısmının Belediye Başkanı Hamza Şayir’in yeğeni ve eniştesinin hesaplarına yatırıldığını iddia etti.
26 Nisan 2021
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan AKP’li Dilovası Belediyesi’nin geçen yıl tabelalara harcadığı 1.3 milyon TL’nin büyük bir kısmının Belediye Başkanı Hamza Şayir’in yeğeni ve eniştesinin hesaplarına yatırıldığını iddia etti.
Cumhuriyet’te yer alan habere göre Dilovası Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili açıklamalar yapan Tahsin Tarhan şunları söyledi:
“ŞİRKET 6 AY ÖNCE KURULMUŞ”
“AKP’nin belediyeler üzerinden yaptığı usulsüzlükler bitmiyor. Var oldukları her kademede kayırmacılık anlayışını sürdürmeye devam ediyorlar. Bunlardan biri de Dilovası Belediyesi’nde yaşanan liyakatsizlik ve yolsuzluk.
2020 yılında Dilovası Belediyesi tabelalara tam 1 milyon 300 bin TL harcamış. Ancak bu tabelalara harcanan bedelin yaklaşık 500 bin TL’si Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in yeğeni olan E. S. Ç’ye ve 500 bin TL’si de eniştesi C. S. ’nin şirketine gitmiş. Şirket kurulduğu ilk 6 ayda 500 bin TL’lik fatura kesmiş. Birinci dereceden yakınlara iş vermeyeceklerini söylemelerine rağmen kendileriyle çelişmeye devam ediyorlar. ”
Soylu’nun ‘suçlular albümü’Soylu’nun ‘suçlular albümü’
51 BİN NÜFUSA 1.3 MİLYONLUK TABELA
75 tabelaya fatura kesilirken Dilovası’nda sadece 67 tabela bulunduğunu belirten Tahsin Tarhan “Aradaki 8 tabelaya dair bir bilgi yok. 51 bin nüfusu olan Dilovası ilçesine 1 milyon 300 bin TL’lik tabela harcaması yapılmasının ne gereği vardır? Yandaşlara kazandırmak uğruna belediyenin kaynaklarını böyle israf etmek ne kadar doğrudur?” şeklinde konuştu.

LİNK : www.gunlukbakis.com/akpli-belediye-baskani/