SON DAKİKA

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

YOLSUZLUK DOSYASI /// AKP’DEN ENSAR VAKFI YÖNETİCİSİNE MİLYONLUK İHALE

YOLSUZLUK DOSYASI /// AKP’DEN ENSAR VAKFI YÖNETİCİSİNE MİLYONLUK İHALE
Bu haber 16 Ekim 2021 - 13:41 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


AKP’DEN ENSAR VAKFI YÖNETİCİSİNE MİLYONLUK İHALE
AKP’li Üsküdar Belediyesi 6 milyon 323 bin TL’lik ihaleyi Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin’e verdi. İhaleye ilişkin telefonla ulaşılan Şirin sorulara yalnızca “İşinize bakın” şeklinde yanıt verdi.
AKP’den Ensar Vakfı yöneticisine milyonluk ihale
Bu haber 29 Temmuz 2021 – 8:54 ‘de eklendi ve 12 görüntülendi kez görüntülendi.
Üsküdar’daki kamu mallarını başta adı Karaman’da çocuğa yönelik cinsel istismar skandalına karışan Ensar Vakfı ile TÜRGEV gibi iktidara yakın ve dinci vakıfların hizmetine açan AKP’li Üsküdar Belediyesi bu kez de kamu ihalesini Ensar Vakfı yöneticisine verdi.
Üsküdar Belediyesi İşletme Müdürlüğü 27 Nisan’da 2021 yılı için 6 milyon 323 bin TL karşılığında 25 bin gıda kolisi alımı ihalesine çıktı. İhale 3 Haziran’da sonuçlandı. Ensar Vakfı’nın Mütevelli Heyeti üyeliği yapan ve Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin’in şirketi Şirin Kardeşler Gıda tek başına girdiği ihaleyi 5 milyon 700 bin TL bedelle kazandı.
‘İŞİNİZE BAKIN!’
İhaleye ilişkin Cumhuriyet’ten Tuğba Özer’in telefonla ulaştığı Şirin sorulara yalnızca “İşinize bakın” şeklinde yanıt vererek görüşmeyi sonlandırdı.
Türkmen ile Şirin’in yakınlıkları dikkat çekiyor. Trabzonlu olan iki ismin sıklıkla ziyaret ve etkinliklerde bir araya geldiklerine ilişkin fotoğraflar sosyal medya hesaplarında yer alıyor. 2015 yılında vakfın Üsküdar Şubesi’nin açılışında konuşan Türkmen “Gün birlik günüdür. Ve gün herkesin safının belli olması gerektiği gündür. Hiç çekinmeye gücenmeye gerek yoktur. Herkes safını belli edecektir ve adamımıza vakfımıza davamız uğruna ömrünü adamışlara sahip çıkma günüdür” ifadelerini kullanmıştı.
AKP’den önce…AKP’den önce…
Öte yandan Türkmen geçen mayıs ayında Ensar Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Vefa Yunus Taylan’ı Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı’na atamıştı. Üsküdar Belediyesi 2018’de biri Sultantepe Mahallesi’nde diğeri de Bulgurlu Mahallesi’nde bulunan iki kamu binasını Ensar Vakfı’na bedelsiz tahsil etmişti.
Yine Üsküdar’daki Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bitişindeki yurt binası da bedelsiz olarak 49 yıllığına TÜRGEV’e verilmişti. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen bu dönemde Ensar Vakfı’nın Mütevelli Heyeti üyesiydi.
LİNK : www.gunlukbakis.com/akpden-ensar-vakfi-yoneticisine-milyonluk-ihale/

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER