• MEDYA DOSYASI /// AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA YENEROĞLU : 'Alman medyası terörü görmüyor'
  • Yayın Tarihi : 28 Ocak 2018 Pazar
  • Kategori : YERLİ & YABANCI BASIN & MEDYA


ÖZEL BÜRO NOTU : ALMAN MEDYASI TERÖRÜ ELBETTE GÖRMEZ. ÇÜNKÜ KENDİ GİZLİ SERVİSLERİ BND, PKK’YA AVRUPA’DA EN BÜYÜK DESTEĞİ VERİYOR. MEDYASI DA BU SİYASİ TAVRIN GÖBEĞİNDE BULUNUYOR. HALA PKK’YI KÜRT ÖZGÜRLÜK HAREKETİ OLARAK GÖRÜYORLAR. MEDYASI DA BUNU KÖRÜKLÜYOR. BU DEĞİŞMEDİKÇE ALMANYA İLE TAM ANLAMI İLE İŞBİRLİĞİ KURULAMAZ. ÖNCE BU ANLAYIŞIN DEĞİŞMESİ GEREK.

'Alman medyası terörü görmüyor'

AK Parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Alman medyasının, iç istihbarat biriminin raporlarının aksine terör örgütü PKK’nın propagandasını tehlikesiz ve önemsizmiş gibi göstermeye çalıştığını söyledi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yazılı açıklasıyla Alman hükümetine çağrıda bulundu. Federal hükümetin, Almanya’daki Türkiye kökenli Müslümanların ve onların kuruluşlarının güvenliğini sağlamakla mükellef olduğunu kaydeden Yeneroğilu, "Ne var ki terör örgütü PKK’nın şiddetine karşı sessiz kalınmaktadır. Bu ateşle oynanan tehlikeli bir oyundur. Aynı şekilde tehlikeli olan bir diğer husus ise Alman siyasilerin, PKK sempatizanlarının Türkiye kökenli Müslümanlara ve onların kuruluşlarına yönelik gerçekleştirdikleri saldırılara karşı sergiledikleri kolektif sessizliktir. Halbuki bu tutumun PKK’lıları cesaretlendireceği ve daha fazla şiddete sevk edeceği ortadadır. Almanya’da kısa süre önce camilere ve Türkiye kökenli vatandaşlara saldırılar gerçekleştirildi, havaalanlarında masum insanlar şiddete maruz kaldı. Ne hikmetse şu ana kadar bu eylemlere karşı herhangi bir kınama duyamadık. Ancak çok iyi bilinmelidir ki, bu sessizlik failleri cesaretlendirecek ve yeni şiddet eylemlerine yöneltecektir.” dedi.

Sessiz kalıyorlar

“Almanya sokaklarının yabancıların çatışmalarına sahne olmasını istemediğini söyleyip duran siyasilerin, PKK şiddetine gelince toplu şekilde sessiz kalmaları tuhaf bir durumdur. Yine NATO üyesi Türkiye’nin terör örgütü PKK’ya karşı vermiş olduğu mücadeleyi her fırsatta kınayan Alman siyasetçilerin, sivillere yönelik korkak saldırılarıyla kadınların, çocukların, masum insanların hayatına kıyan terör örgütüne karşı sessiz kalmaları da aynı şekilde şaşırtıcıdır.”

Alman medyası görmezden geliyor

Yeneroğlu, Alman medyasının, iç istihbarat birimi Anayasayı Koruma Dairesi raporlarının aksine terör örgütü PKK’nın propagandasını tehlikesiz ve önemsizmiş gibi göstermeye çalışmasını hayretle izlediğini belirterek, bu örgüt yandaşlarının kamuya açık alanlarda yaptıkları saldırıların, izinsiz gösterilerinin, provokasyonlarının ya da yasaklı PKK sembollerinin gösterilmesiyle yasaların ihlal edilmesinin Alman medyası tarafından mümkün olduğunca görmezden gelindiğine işaret etti.

Almanya’da ibadethanelere yapılan saldırıların en ufak bir habere dahi konu edilmemesinin izah edilebilir bir durum olmadığını kaydeden Yeneroğlu, “Medyanın PKK şiddetini görmezden gelme tavrı nihayetinde faillerin yaptıklarını yanlarına kar olarak görmelerini sağlayacaktır” dedi.