• MUHSİN YAZICIOĞLU DAVASI : MUHSİN YAZICIOĞLU BU YÜZDEN Mİ ÖLDÜ ????
  • Yayın Tarihi : 13 Nisan 2018 Cuma
  • Kategori : YARGI & ADLİYE & CEZAEVLERİ & HUKUK & SİYASİ DAVALAR


MUHSİN YAZICIOĞLU BU YÜZDEN Mİ ÖLDÜ ????

Ülkücü kesimin tanınmış isimlerinden ve Ergenekon Davası sanığı Bekir Öztürk, Bağımsız Haber'de Muhsin Yazıcıoğlu üzerine bir yazı kaleme aldı. Öztürk yazısında ergenekon Davası'nda kendisinden önce Muhsin Yazıcıoğlu'nun sanık olması gerektiğini iddia etti. Öztürk, Yazıcıoğlu'nun ölümü konusunda bir bir teori de ortaya attı. Öztürk, Yazıcıoğlu'nun Erdoğan'a alternatif olarak düşünüldüğünü ve bu nedenle öldürüldüğünü iddia etti.

Öztürk'ün bhaber'de çıkan yazısını aynen yayınlıyoruz:

Yazıcıoğlu rahmetli ile aynı ilçe de doğduk, aynı liseden mezun olduk. En yakın komşumuz onun çok yakın akrabası olduğundan onun cezaevinde kaldığı dönemde çektiği sıkıntıları çok iyi bilirim.

Kendisi, MHP Davası’ndan yargılandığı süre zarfında 7 yıl cezaevinde kalmıştı. Cezaevinde kalan birçok mukaddesatçı gibi o da kendisini ibadete kaptırmıştı. Cezaevinden çıktıktan kısa süre sonra yaptıkları onun sadece ibadete değil aynı zamanda Cemaatlere de kaptırdığını gösteriyordu.

Üzülerek ifade etmeliyim ki cezaevinde 7 yıldan fazla yatan, idam ile yargılanan ve beraat eden biri olarak onu “Asrın Davası” şeklinde şişirilen “Ergenekon Operasyonu” ile ilgili biraz daha empatik düşünmesini beklerdim. Ama o, bu davadan yargılanan çok sayıda arkadaşına rağmen tıpkı davanın legal ve illegal savcıları gibi sahip çıktı bu davaya.

Muhsin Yazıcıoğlu 1987'de MÇP'de siyasete girdi. MÇP'de Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. MHP’nin devamı olarak kurulan MÇP’den “Siyasi anlayışıyla uyuşamadığı” iddiasıyla 1992 yılı Temmuz ayında istifa etti. 29 Ocak 1993 tarihinde birkaç arkadaşıyla “Büyük Birlik Partisini” kurdu.

Yazıcıoğlu adı “BÜYÜK” kendi küçük partisini kurduğunda çeşitli Ülkü Ocağı Teşkilatları’nın demirbaşlarını dahi kurduğu partiye taşıdığı yönünde çok ciddi tartışmalar yaşandı. 1993 yıllında İstanbul Ülkü Ocaklarından Erdem Karakoç, ( Daha sonda İstanbul Ülkü Ocağı Başkanı olmuştur ) hem benim düğünüme katılmak, hem de o tarihte Şarkışla da olacağı bilinen Muhsin Yazıcıoğlu’ na hesap sormak için Şarkışla’ya gelecekti. Son anda bundan vazgeçildi.(*)

Her ne kadar Muhsin Yazıcıoğlu yıllardır içinde bulunduğu, yönetimine katıldığı partiden ayrılma sebebi olarak “Siyasi anlayışıyla uyuşamazlığı” nı ileri sürse de, bunun bir MHP’yi bölme operasyonu olduğu sırıtıyordu.

Geçen her yıl bu görüşü güçlendirmiş olmasına, oy oranı bindelik oranlarda kalmasına, onun kurduğu “BÜYÜK” parti yaklaşık 10 yaşındayken kurulan AKP’nin kuruluşundan hemen sonra tek başına iktidara gelmesine rağmen ( Bana göre en azından o gün Yazıcıoğlu derhal MHP ile partisini birleştirmeliydi ) o ayrı baş çekmeyi sürdürdü. (**)

Ayrışmanın yaşandığı yıllar, Muhsin Yazıcıoğlu’ nun ayrılmasının perde arkasında Turgut Özal, Fethullah Gülen, Cengiz Çandar (!?) gibi “Kanaat Önderleri” nin etkili olduğu sıkça dillendirildi. İlerleyen yıllarda bu iddianın doğruluğunu destekleyen eylem ve söylemler devam etti. Cemaatlerin kıblesi sayılan İngiltere’nin dolaylı yoldan BBP’ni desteklediği iddiasıyla BBP’nin Büyük Britanya Partisi olduğunu ima edenler bile oldu. (***)

MÇP’den ayrıldığı yıllar Türkiye’nin “Darül Harp” olduğu iddiasında bulunan, yıllardır savunduğu Bozkurt’u kenara atıp ümmetçilik yapan, Cumhuriyet’e Atatürk’e bu günün Siyasal İslamcıları ve liboşları ile aynı pencereden bakan Muhsin Yazıcıoğlu zaman içerisinde utana sıkıla Bozkurt’a ve Atatürk’e sahip çıkmaya başladı.

Yazıcıoğlu Tarikat ve Cemaatlere yakınlığı nedeniyle hiç finansman sorunu çekmedi. Bu yakınlık onun partisinin gençlik kolları örgütü olan “Nizami Alem / Alperen Ocakları” nın yapmış olduğu çok sayıda eylemden de kurtarıyordu.

Bir çok dernek yöneticisi, siyasetçi, sendikacı, bilim adamı, asker, işadamı, yasadışı hiçbir eylem ve söylemi olmamasına rağmen “Ergenekon Davası”na konu edilip “terörist” olarak yaftalanırken, “Nizami Alem / Alperen Ocakları” ve onların Genel Başkanları Muhsin Yazıcıoğlu adeta çelikten bir zırha bürünmüştü. Hem de bu davadan yargılanan çok sayıda insanla çok ciddi hukuku, savcıların ifadesiyle “İrtibatı” olmasına rağmen.

“Ergenekon Davası” nın bir sanığı ve oradaki yargılamanın konusu ve seyrini çok iyi bilen bir insan olarak şunu ifade edebilirim ki;

Eğer bu davadan yargılanan insanların kitlesel eylemler yaparak darbeye zemin hazırladığı iddia ediliyorsa ( Ki iddia aynen bu ) bu konuda yargılanacak BİR KİŞİ VARSA oda Muhsin Yazıcıoğlu’ydu.

“Neden?” sorunuza hafızalarınızı tazeleyerek cevap vereyim.

Swis Otel baskını,

Gemi Kaçırma hadisesi,

Rahip Santoro Cinayeti,

Malatya Katliamı,

Hrant Dink Cinayeti,

Topkapı Sarayı Baskını,

“Nizami Alem / Alperen Ocakları” nın adının karıştığı yasadışı eylemlerden sadece öne çıkanları. Bunların birçoğu iddia diyebilirsiniz, ama unutmayın ki, bizim hakkımızda uydurulan suçlamalarda iddia. Hem de hiçbir maddi temeli olmayan iddialar.

Bu konuda okuyabileceğiniz kamuya mal olmuş birkaç kaynağı başlıkları ve bağlantılarıyla aşağıda bulabilirsiniz. (****)

Bunları önemsemiyorsanız sadece Zaman ve Agos Gazetelerinin yazdığı Gazeteport Haber Sitesinin İnternet üzerinden yayınladığı,

“Bekir Öztürk’ün bilgisayarından Bartholomeus, İshak Alaton ve Mutafyan’a suikast planı çıktı” haberine de gülüp geçmeliydiniz.

( Bu yazının uzamaması için konuyu “Şok Suikast Planları” başlıklı yazımda anlattım. http://bhaber.net/haber/3194-sok-suikast-planlari.html )

“Büyük Ağabey” in Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte çekilmiş fotoğrafları hiç habere konu olmamış, ancak Alparlan Arslan olmadığı bizzat kendisi, babası ve organizasyona katılan herkes tarafından ifade edilen bir kişinin Veli Küçük ile aynı fotoğraf karesinde yer alması, günlerce manşetlerden inmemiş ve yargılamaya konu edilmiştir.

Bu noktada diyebilirsiniz ki, “Ama Yazıcıoğlu bir siyasetçi, karşısına çıkan herkesle fotoğraf çektirebilir” Veli Küçük’te Dünya Azerbaycanlılar Konfederasyonu ( DAK ) Genel Başkanı idi o dönemde, fotoğrafın çekildiği iddia edilen toplantıda DAK’ın bir organizasyonuydu.

Başbakan Deniz Fenerinin en suçlu sanığı ile bire bir samimi bir şekilde fotoğraf çektirebiliyor. Hikmetyar’ın dizinin dibinde büyük bir saygıyla otura biliyor bir sorun olmuyor, fotoğraf çektire biliyor, ama “Ergenekon” sanıklarından Rasim Görüm öz amcasıyla birlikte gittiği halka açık bir toplantıda bir fotoğraf çektirdi diye aylarca cezaevine tıkılabiliyor.

Bu gün Muhsin Yazıcıoğlu’nu kahraman ilan eden, yıkamaya, aklamaya çalışan ve aynı zamanda Abdullah Çatlı’ya “terörist” muamelesi yapan güruh, Abdullah Çatlı’ya en büyük desteği Yazıcıoğlu’nun verdiğini bilmiyor olabilir mi sizce?

Peki Yazıcıoğlu’nun çok yakın dostları olan, benimde cezaevinde tanıştığım ve dostluk kurduğum Sedat Peker, Sami Hoştan, Veli Küçük’ün de içinde bulunduğu Ergenekon Süreci ile ilgili neler söylediğini hiç takip ettiniz mi? Ben sizin için araştırdım.

“Bir çeteleşme olduğu açık”

“Yazıcıoğlu, Ergenekon terör örgütüyle ilgili soruşturmada yaşanan son gelişmeleri, `Ergenekon magazinleştiriliyor, pembe dizilere, arkası yarına döndü` diyerek eleştirdi. Ergenekon`da çeteleşme ve yasa dışı eylemlerin olduğunun açıkça göründüğünü ifade eden BBP lideri, `Sonucu merakla bekliyoruz.` dedi.” http://www.tumgazeteler.com/?a=4152920

Eğer benim ve Yazıcıoğlu’nun çok yakınında bulunan, bu çirkin görüşlerine rağmen halen ona laf söyletmeyen içerdeki dostları bir çete üyesiysek, Yazıcıoğlu’nun çete görmek için aynaya bakması gerekirdi.

“Düşmanımın dostu benim düşmanımdır.”

Şimdi gelelim Muhsin Yazıcıoğlu’ndan “Milliyetçi” bir “kahraman” yaratmaya çalışan güruhun değerlendirmelerine.

Onun ardından, Fetullah Gülen

"Millî çizgisini inandığı şekilde mücahedeye dönüştürerek bir ömür o yolda yürüyüşünü sürdüren, memleketimizin güzide evlatlarından, Muhsin Yazıcıoğlu beyefendi ve yol arkadaşlarının âhirete irtihalini öğrenmiş olmanın hüznü içindeyiz. Muhsin Yazıcıoğlu Beyefendi'ye ve onunla aynı kaderi paylaşan arkadaşlarına Cenâb-ı Erhamurrahimin'den rahmet ve mağfiret diler, aileleri, akrabaları, dava arkadaşları ve Türk-İslam âlemine taziyelerimizi arz ederiz."

Şeklinde mesaj yayınlamış. her şeyden önce “Bir ömür boyu aynı yolda” yürümediği aşikar. Kaldı ki o “Türk – İslam” şeklindeki tanımlamayı uzun süredir benimsemiyordu. Fetullah Gülen bununla da yetinmeyip Ailesine sahip çıkılması yönünde;

"Annesinin gidip eli öpülmeli, 'ben sizin bir evladınızım' denmelidir. Eşine 'siz bizim bacımızsınız' denmeli, evlatlarına evlatlarımız gibi sahip çıkılmalıdır." Mesajını vermiş.

Türk Milliyetçilerinden bahsederken “Tiksinç” bulduğunu ifade eden Fetullah Gülen bu kadar açık ve büyük desteği daha önce sadece papazlara vermişti.

Buraya kadar yazılanlardan bir sonuç çıkarabilirsiniz. Ama halen çıkaramadınızsa ben size yardımcı olayım.

Yazıcıoğlu’nun helikopteri kaza yaptığında Devletin iki Valisi, Devletin haber ajansına dayanarak, kırık olan kol ve bacaklarını da tarif ederek ambulansla Kayseri’ye yola çıktığını duyurmuştu. Her nasıl olduysa bu haber haftalarca sonra “düzeltildi”.

Enkazı bulan korucular, Başbakan’ın korumalarına kaza yerini tarif ettiklerini ancak o yönde bir çalışma başlatılmadığını söylemişlerdi.

Benim iddiam şu;

ABD Tayip Erdoğan’ı gözden çıkarmıştı. Ona çok benzeyen başka bir figür(an) arıyordu. Erdoğan ile kumaşları çok yakın olan Yazıcıoğlu yukarda ki örneklerden de anlaşılabileceği gibi Fetullah’a da çok yakın bir insandı. Bu durumda Fetullah’ın CIA ya, yani ABD ye yakınlığını düşündüğümüzde fotoğrafı netleştirebiliriz.

Arama çalışmalarının günün teknolojileri kullanıldığında çok çabuk sonuç vermesi gerekirken, Başbakan’ın korumalarına olay yeri tarif edilmişken, Devletin Valileri enkaza ulaşıldığını beyan etmesine rağmen olay yerine ulaşılamaması onun ölümüne göz yummak değilse nedir? Sizce Yazıcıoğlu’nun ölümüne neden göz yumulmuş olabilir?

Bunu düşünürken ABD’nin bir yandan kontrol altında tutabileceği, Neo Osmanlıcılık Projesi kapsamında “İslam Âlemi” ile ABD arasında elçilik yapabilecek ( Buna “ABD Osmanlıcılığı” da diyebilirsiniz ) aynı zamanda “Yükselen Milliyetçi Dalga” yı arkasına almasına yardımcı olacak biri ile çalışmayı isteyeceğini de düşünün.

Bu güne dönecek olursak. Kürşat Tüzmen’in AKP’deki görevlerinden suya tirit nedenlerle “ayrılması”, tam bu süreçte BBP’nin “Beyaz Buluşma” adıyla düzenlediği toplantıya katılması, son nefesini vermek üzere olan BBP tabanının halen MHP’ye yönelmeyen kısmında bir umut ışığı yaratmıştır. Benden söylemesi, Tüzmen yakın zamanda çeşitli nedenler ileri sürerek bir şekilde BBP de siyaset yapmaya kalkarsa;

Ben bunun altında AKP’nin “Muhsin Yazıcıoğlu’nu kullanarak MHP’yi bölme” projesine bilerek ya da bilmeyerek alet olduğu sonucunu çıkarırım.

Zaten Yazıcıoğlu rahmetlinin dirisini Cemaatler kullanmıştı, MHP’yi bölebilmek için, ölüsünü de AKP kullanacak gibi gözüküyor. Bu arada AKP’de bir koyundan iki hatta beklide daha fazla post çıkarmış olacak.

Odatv.com

(*)

LİNK : http://www.ulkucudunya.com/yazaryazidetay.php?yazar=1&yazi=26

(**)

LİNK : http://www.yildiraycicek.com/?target=makaledetay&makale_kod=867

(***)

LİNK : http://www.ulku-ocaklari.com/archive/t-284.html

(****)

Dink cinayetinde kim kimdir?

LİNK : http://www.tumgazeteler.com/?a=2496766

Kentlerin yeni 'reisleri'

LİNK : http://www.yeniaktuel.com.tr/tur106,95@2100.html

YASİN HAYAL'DEN EMNİYETTE DEHŞETE DÜŞÜREN İFADE!

LİNK : http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=259472

Alperen Ocakları hangi olaylarla anıldı?

LİNK : http://www.tumgazeteler.com/?a=5308297

Seni koğuşa almalarını istedim ama olmadı, anla!

LİNK : http://www.tumgazeteler.com/?a=4240103

`Büyük abi` korundu mu?

LİNK : http://www.tumgazeteler.com/?a=4712439

Dink`in tetikçileri ..

LİNK : http://www.tumgazeteler.com/?a=2587904

Vakit-Alperen Ocakları ortak yapımı: Saray Basmaca

LİNK : http://www.turksolu.org/245/isbecer245.htm

Topkapı Sarayı’na utanç baskını

LİNK : http://haber.ok.net/topkapi-sarayina-utanc-baskini/