Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek canlı yayında açıkladı : İşte Perinçek’e suikastı organize eden İyi Partili milletvekili
Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, kendisine suikast düzenleyen İyi Parti milletvekilinin Müsavat Dervişoğlu olduğunu açıkladı. Suikast hazırlıklarının nasıl yapıldığını da anlattı. İyi Parti’nin bir ”operasyon aygıtı” olduğunu vurgulayan Doğu Perinçek, ”dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener’e Genelkurmay’ın dinlemesiyle ilgili olarak kritik sorular yöneltti. Vatan Partisi Lideri, Atatürk’e hakaret eden sözde imama da sert tepki gösterdi.
01.06.2021
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da Çıkış Yolu programında gündemi değerlendirdi.
Geçen haftaki programda kendisine suikast düzenleyen kişinin İyi Partili olduğunu açıklayan Periçek, 1998 yılında suikast girişiminde bulunan ekibin başındaki İyi Parti milletvekilinin ismini açıkladı.

”BANA SUİKAST DÜZENLEMEK İSTEYEN İSİM, İYİ PARTİ YÖNETİCİSİ MÜSAVAT DERVİŞOĞLU”
Perinçek, ”Bana suikast düzenlemek isteyen isim, İyi Parti yöneticisi Müsavat Dervişoğlu” dedi:
– İsim Müsavat Dervişoğlu. Nereden biliyorum? 2006 yılının sonunda bir gün Muzaffer Tekin komutanımız sayın İbrahim Şahin ile birlikte geldi. İbrahim Şahin, biliyorsunuuz Özel Harekat komutanı. İbrahim Şahin bey, ”Size suikast hazırlayanlar kimdir biliyor musunuz?” dedi. “İsmen bir takım ihbarlar oldu ama kesin bir bilgimiz yok.” dedim. Benden bir kağıt istedi. Ona bir kağıt verdim. O kağıda el yazısıyla ”İzmir MHP, Müsavap Dervişoğlu, MİT’in kadrolu elemanı, 2000, Dere Döviz” yazdı. Ben bu kağıdı aldım eve götürdüm, arşivime koydum. Sonra 21 Mart 2008 tarihinde tutuklandığımız zaman Ankara’da gözaltına alındım. İstanbul’a bizim eve 20-30 tane polis geliyor. Aramada bu kağıdı da buluyorlar ve bu kağıt Ergenekon Davası’nın arşivine girdi. Bana sordular, “Bu yazı nedir?” diye. Ben de “İbrahim Şahin beni ziyaret etti ve bana yapılacak suikastın kimin örgütlediği konusunda böyle bir yazı verdi.” dedim.

”SUİKASTI YAPAMIYORLAR VE GERİ DÖNÜYORLAR”
Doğu Perinçek, suikast girişiminin nasıl başarısız olduğunu da anlattı:
– Bizim İzmir örgütümüz bu işin peşine düştü. Müsavat Dervişoğlu o sırada İzmir MHP’nin yöneticilerinden ve bu suikastta görevlendirilen bir çocuğu buldular ve iki üç gün sorguya çektiler. Yunus Emre Uyar adlı çocuk kendi el yazısıyla ve görüntülü olarak şunu söylüyor, 7-8 kişiyi minibüse dolduruyorlar İzmir’den. Suikast için Ankara’ya getiriyorlar 1998 yılı Eylül ayı. Bizim o sırada genel merkezimiz Sıhhiye Mithatpaşa Caddesi’nin başında. Burada “Doğu Perinçek kapıdan çıkacak onu vuracaksınız.” diyerek örgütlenmeyi yapıyorlar. Fakat çocuğun anlattığı o sırada diyor ki “Doğu Perinçek tutuklandı.”. Hakikaten de o gün tutuklandım orada, onların dediği doğru. Ve bu yüzden suikastı yapamıyorlar ve geri dönüyorlar. Bugün söylemiyoruz bunları, Aydınlık o dönem manşet yaptı bunları. O çocuk ise İzmir Hatay Ülkü Ocakları’ndan o sıralar.
Perinçek, İyi Parti’nin bir ”operasyon aygıtı” olduğunu vurguladı. TSK’yı dinlediği ortaya çıkan dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener’in üstlendiği göreve dikkat çekti. Akşener’e ”Genelkurmayı hangi yetki ile kim adına dinlediniz?” diye sordu.
Doğu Perinçek, konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden sözde imam Mustafa Demirkan’a da tepki gösterdi. Tepkisini ”densiz vaiz” sözleriyle dile getiren Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da konuşmaya müdahale etmemekle eleştirdi.
Atatürk’e hakaretin kabul edilemez olduğunu belirten Vatan Partisi Lideri Türkiye’nin önündeki seçimleri, Atatürk’ün kazanacağını söyledi.