Sedat Peker’den Süleyman Soylunun akrabası Sadık Soylu iddiası
Sedat Peker, Çevre ve Şehircilik Bakanlığındaki bir bürokrat hakkında açılan FETÖ soruşturmasının, İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun akrabası olduğunu iddia ettiği Sadık Soylu tarafından kapatıldığını söyledi.
23 Mayıs 2021
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda görevli bürokrat Erdal Kayapınar hakkında açılan FETÖ soruşturmasının kapatıldığını iddia etti.
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun akrabası olduğu belirtilen Sadık Soylu’nun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratları ile Ankara’daki bir iş merkezinde sık sık görüştüğünü iddia etti. Sadık Soylu isimli kişinin, ‘görevi olmamasına rağmen’ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda olduğunu iddia eden Peker, Erdal Kayapınar isimli bürokratla olan yakın ilişkiyi de anlattı.
Peker, “Süleyman Soylu’nun yeğeni Sadık Soylu Ankara’da müsteşar gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yerleşmiş. Sanki bakanlığı Murat Kurum değil de Sadık Soylu yönetiyor. Sadık Soylu, Ankara’da devlete ait Next Level iş merkezinde sürekli bürokrat ve iş insanlarıyla görüşüyor” iddiasında bulundu.
Peker, hakkındaki FETÖ soruşturmasının kapatıldığını iddia ettiği Erdal Kayapınar hakkında şunları söyledi:
“Bu kişi gerçekten FETÖ’cüyse… Tabii FETÖ’cü olduğunu bilmiyorum. Ama her şeyi depoluyordur ‘Bu işin hesabı olacak’ diye. Şimdi kat kat imarlar çıkıyorsunuz. Bu Sadık Soylu’nun resmi bir görevi yok. Devletin binasında nasıl oturuyor müsteşar gibi? Neden devletin bütün görevlileri, iş adamları orada? Sayın savcılar; bir yazı yazacaksınız, ‘HTS kayıtları gelsin.’ Hangi bürokratlar bu kişinin yanına geliyor, telefonla görüşüyor? İddia ediyorum: O Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndaki bürokrat, Murat Kurum’u o kadar aramıyordur.”