• FRANSA DOSYASI : Kaddafi'nin İstihbarat Başkanı Es-Sensusi'den Olay İtiraf !
  • Yayın Tarihi : 23 Şubat 2019 Cumartesi
  • Kategori : ÜLKELER BAZINDA ANALİZLER & HABERLER & BİLGİLER /// ÜLKELER DOSYASI


Kaddafi'nin İstihbarat Başkanı Es-Sensusi'den Olay İtiraf ! 

Kaddafi'nin istihbarat Başkanı Abdullah es-Sennusi Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin seçim kampanyası için devrik lider Muammer Kaddafi'den milyonlarca dolar aldığı itiraf etti.

Kaddafi'nin İstihbarat Başkanı Es-Sensusi'den Olay İtiraf! Fransız hakimlerin , Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin istihbarat şefi aynı zamanda kayın biraderi olan Abdullah es-Sennusi ile görüşmesinin sonunda eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin seçim kampanyası için Muammer Kaddafi'den 8 milyon dolar aldığını itirafında bulundu Kaddafi'nin Sarkozy'e para transferini bizzat kendisinin yaptığını hakimlerle paylaşan Sennusi'nin, "Sarkozy'nin ödemeler karşılığında Kaddafi'nin uluslararası imajının düzeltilmesi, Kaddafi ve yardımcıları hakkındaki davaların düşmesi, yakalama emirlerinin durdurulması konusunda söz verdi" dedi. ayrıca Sarkozy'nin 2007 yılında göreve gelmesinin ardından Kaddafi'yi görkemli bir şekilde ağırladığı bilgisini de paylaştı. 30 yıl süren cumhurbaşkanlığı dönemi hala soruşturulan Sarkozy, geçen yıl mart ayında Kaddafi'den milyonlarca dolar değerinde para aldığını kesin bir dille yalanlayarak, hakkındaki soruşturmayı "zaman kaybı" şeklinde niteleyerek Kaddafi'nin seçim kampanyasına yaptığı yardımın 45 bin dolardan az olduğunu ve bu meblağın "seçim kampanyası bütçesinin çok küçük bir kısmına denk geldiğini" açıklamasını yaparak kendini savunmuştu.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> https://haberport.com/dunya/kaddafinin-istihbarat-baskani-es-sensusiden-olay-itiraf-h2191.html