• AMERİKA DOSYASI /// Ercan Caner : Başkan Trump, Sapık Milyarder Epstein ve Çalışma Bakanı Acosta Bağlantısı
  • Yayın Tarihi : 14 Ağustos 2019 Çarşamba
  • Kategori : ÜLKELER BAZINDA ANALİZLER & HABERLER & BİLGİLER /// ÜLKELER DOSYASI

Donald Trump, Melania Trump, Epstein ve Ghislaine Maxwell Palm Beach Mar-a-Lago’da  objektiflere poz verirken. Şubat 2000.

Ercan Caner : Başkan Trump, Sapık Milyarder Epstein ve Çalışma Bakanı Acosta Bağlantısı

Trump’ın Yeni Laneti mi?

Başkan Trump, Sapık Milyarder Epstein ve Çalışma Bakanı Acosta Bağlantısı

Başkan Donald Trump’ın bir zamanlar çok yakın arkadaşı olan sapık milyarder hücresinde ölü bulundu. Cinsel taciz suçundan tutuklanan Epstein’in kendisini asarak intihar ettiği açıklandı.

Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 11 Ağustos 2019

Cezaevinde intihar ettiği açıklanan sapık milyarder Jeffrey Epstein hakkında, Florida savcısı tarafından 2000’li yılların başlarında cinsel istismar suçlaması ile 53 sayfalık bir iddianame hazırlanır.

Epstein, sadece fuhuşa teşvik suçundan 13 ay hapis cezasına çarptırılır. Cezasını çekerken haftada altı gün çalışma izni dahi alır. Bu olaydan ucuz kurtulmasını sağlayan isim; avukat Alexander Acosta’dır. Başkan Trump yıllar sonra 2017 yılında Acosta’yı Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığına aday gösterir. 2017 yılından 2019 yılına kadar çalışma bakanı olarak görev yapan Acosta, 12 Temmuz 2019 tarihinde Beyaz Saray’da Trump ile görüştükten sonra görevinden istifa eder.

Acosta bağlantısının yanı sıra intihar ettiği iddia edilen çocuk istismarcısı sapık milyarder Epstein ile Başkan Trump arasında başka bağlantılar da bulunmaktadır. 2002 yılında New York Magazine dergisinde Trump’ın Epstein hakkında söylediği ‘‘Jeff’i 15 yıldır tanırım. Müthiş bir adamdır. Çok eğlenceli biridir. Hatta güzel kadınlardan, çoğunluğu genç olmak üzere, benim kadar hoşlandığı dahi söylenebilir. Hiç şüphe yok ki Jeffrey sosyal hayatın tadını çıkarmaktadır’’ ifadeleri yer alır.

Soldan sağa: istifa eden ABD Çalışma Bakanı Alexander Acosta, cezaevinde intihar ettiği iddia edilen çocuk istismarcısı sapık milyarder Jeffrey Epstein ve ABD Başkanı Donald Trump

Miami Herald gazetesine göre 2016 yılının Haziran ayında bir kadın Manhattan’da bir dava dilekçesi verir. Kadın dava dilekçesinde; 1994 yılında henüz 13 yaşındayken Epstein’in Manhattan’da bulunan evinde düzenlenen bir partide kendisine Trump’ın tecavüz ettiğini iddia etmektedir. Trump ve Epstein iddiayı ret ederler ve kadının davası düşer.

Kendisini asarak intihar ettiği iddia edilen 66 yaşındaki sapık milyarder, cezaevinden kurtulmak için 559 milyon dolar tutarındaki servetini teminat göstererek, elektronik kelepçeyle ev hapsinde tutulmayı talep etmiş, fakat bu isteği, diğer insanlar ve toplum için tehlike oluşturduğu gerekçesiyle mahkeme tarafından kabul edilmemiştir.

New York Times gazetesi de Trump-Epstein arasındaki ilişkiyi uzun yıllara dayanan bir arkadaşlık ve dostluk olarak nitelendirmektedir.

Sapık milyarder Epstein’in yakın dostları arasında Bill Clinton, Prens Andrew, Alan Dershowitz, Ghislaine Maxwell ve Leslie Wexner gibi isimler de bulunmaktadır. Sapık milyarderin özel uçağının kayıtlarına göre Bill Clinton, 2001-2002 yılları arasında en az 26 uçuş yapmıştır. Mahkeme belgelerine göre Prens Andrew, sapık milyarderin evinde genç bir kızın göğüslerine dokunmakla suçlanmaktadır.