• SANAT DÜNYASI : EGE ÜNİVERSİTESİ ÖRNEĞİ GÖSTERDİ Kİ TÜRKİYE'DE SANAT İRTİCAYA TAKILDI /// İŞTE BİR ÖRNEK !!!
  • Yayın Tarihi : 11 Mayıs 2019 Cumartesi
  • Kategori : TÜRK VE DÜNYA SANATI & MİZAH & KARİKATÜR, FIKRA, KOMİK VİDEO


Kadının sırtından dahi etkilenen sapıklar varsa ve serbestce dolaşıyorlarsa, tüm kadınlar ve çocuklar tehlikede demektir. Ülkemiz ne hale geldi?

"Sırt dekoltesi kapatılırsa sergiye alırız"

Üniversite sergideki iki resmi ‘müstehcen’ buldu: Sırt dekoltesi kapatılırsa sergiye alırız..

Ege Üniversitesi’nde düzenlenecek resim sergisi için öğrencilerin çizdiği iki eser, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) tarafından müstehcen bulunarak sergiden çıkarıldı. Üniversite, resimde sırtı görünen kadın figürlerinin sırtlarının kapatılması halinde sergiye kabul edileceğini söyledi.

Kültür Servisi sitesinin haberine göre, sansürlenen çalışmalar, birinin sırtı görünen iki figürün birbirine sarıldığı bir çizim ile yine sırtı görünen başka bir kadın figürünün çiziminden ibaret.

“KADININ SIRTI GÖZÜKMESİN”

Denetlenen çalışmalardan biri için, çizimdeki kadın figürünün sırt dekoltesinin kapatılması durumunda ancak sergiye kabul edilebileceği söylendi.

Daha önceki dönemlerde de denetlemenin olduğu, fakat bu tarz sansür ya da yasaklarla karşılaşılmadığının da altı çizildi.

İTİRAZ EDİLDİ SONUÇ BEKLENİYOR

Müstehcen bulunan ve yasak gelen bu iki eser için öğrenciler, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na (SKS) itiraz dilekçesi yollayarak resimlerin sergide yer alması gerektiğini savundular.

Yasaklanan çalışmalar:ODATV.COM