• SİNEMA DÜNYASI : BAKIN "VATANIM SENSİN"DEKİ "YANIK EFE" KİM ÇIKTI ????
  • Yayın Tarihi : 23 Kasım 2017 Perşembe
  • Kategori : TÜRK VE DÜNYA SANATI & MİZAH & FİLM & DİZİ


Vatanım Sensin'de merak edilen karakterler bir yenisi daha eklendi. Onur Saylak ilk sezonda Mirliva Tevfik rolünde ekrana gelmişti. 2. sezonda ise Yanık Efe oluyor. Tarihte Yanık Efe'nin kim olduğu da merak ediliyor. Dizide Yunanlılara karşı üstün başarısı ile adından söz ettiren Yanık Efe'nin, Mirliva Tevfik çıkması şaşkınlık yaratsa da bu akşam yayınlanacak yeni bölümde gerçek yüzü ortaya çıkıyor.

Vatanım Sensin’in en önemli karakterlerinden olan Tevfik 2. sezonda bambaşka biri olarak izleyici karşısına çıkıyor. İlk sezondan vatanını bir sandık mücevhere satan Osmanlı subayı rolünde yer alan Tevfik Mirliva rütbesine kadar yükseliyor. Yunanlılara destek veren sonrasında İngilizlere çalışan Mirliva Tevfik dizide Mustafa Kemal Paşa’ya suikast hazırlığındayken tuzağa düşüyor ve ilk sezon finalinde öldüğü düşünülüyor. Ancak Mirliva Tevfik 2. sezonda Yanık Efe olarak geri dönüyor.

 

YANIK EFE ORTAYA ÇIKTI

Vatanım Sensin dizisinde efsane gibi dolaşan Yunan’a göz açtırmayan ve hiç kimsenin görmediği Yanık Efe’yi Dağıstanlı buluyor ve Efeler Meclisi’ne katılmasını istiyor.  Dağıstanlı en sadık adamı Pehlivan’ı Yanık Efe’nin yanına göndererek işgal kuvvetlerine karşı birlikte mücadele etme teklifinde bulunuyor.Ve ortaya çıkıyor ki aslında Yanık Efe, Mirliva Tevfik. İzleyici Tevfik milli mücadeleye destek mi verecek diye düşünürken gerçek yüzü bu bölümde ortaya çıkıyor. Yanık Efe yani Tevfik aslında Yunan komutana istihbarat sağlıyor.

TEvFİK YİNE BİLDİĞİMİZ TEVFİK

Ege Bölgesinde faaliyet gösteren Kuvayi Milliyecilerden Yanık Efe işgalcilere karşı direniş gösteriyor. Aslında Yanık Efe yani ilk sezonda tanıdığımız Tevfik yine düşmana istihbarat veriyor.