• MİZAH : JAPONLARIN VALİLİK ODASININ GARİBANLIĞINI GÖREN AKP HÜKÜMETİ JAPONYA'YA 5 MİLYAR DOLAR NAKDİ YARDIM KARARI ALDI :)
  • Yayın Tarihi : 25 Mart 2018 Pazar
  • Kategori : TÜRK VE DÜNYA SANATI & MİZAH & FİLM & DİZİ


SONRA DA DİYORLAR Kİ TÜRKİYE’DE KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GAYRİ SAFİ MİLLİ HASILA NEDEN ÖRNEĞİN JAPONYA KADAR DEĞİL. NEDEN BU KADAR BORÇLUYUZ, NEDEN FAKİRİZ ?

YUKARIDA Kİ FOTOĞRAFA İYİ BAKIN.

ÇÜNKÜ SORUNUN CEVABI FOTOĞRAFTA YATIYOR. BAKMAYI BİLEN İÇİN.

SOLDAKİ FOTOĞRAFIN İSTANBUL VALİLİĞİ, SAĞDAKİNİN DE TOKYO VALİLİĞİ OLDUĞUNU SÖYLESEK CEVABI SANIRIM TAHMİN EDERSİNİZ.

BİR TARAFTA EKONOMİSİ BOZUK BİR ÜLKENİN ŞATAFATLI VALİLİK MEKANLARI, DİĞER TARAFTA İSE İHRACAT ŞAMPİYONU ZENGİN JAPONYANIN SADE VE MÜTEVAZİ VALİLİK MEKANI.

BİZ BÖYLE DİYİNCE DE DİYORLAR Kİ …

“EFENDİM, DEVLET MEKANLARI O ÜLKENİN PRESTİJİDİR, VİTRİNİDİR. BİZ ÖZENMEYELİM DE ELİN GAVURU BİZİ GARİP GUREBA MI GÖRSÜN, BİZİM DE BİR İTİBARIMIZ VAR KARDEŞİM” DİYORLAR.

BUNU DUYANLAR, SANKİ JAPONLARIN VALİLİK ODALARINDA 2 KOLTUK 4 KANEPE VAR DİYE JAPON DEVLET ADAMLARI UTANÇLARINDAN HARAKİRİ YAPIYOR ZANNEDERLER.

İTİBAR, KILIK KIYAFET, EŞYA, MOBİLYA, PAHALI ARABALAR, AKSARAYLAR, CİKS ODALAR İLE GELMEZ. CEBİNİZDE İHRAÇ FAZLASI BİLMEM KAÇ MİLYAR DOLAR FAZLADAN PARANIZ OLUR, EKONOMİNİZ UÇUYORDUR, 1 DOLAR 1 TL EDİYORDUR, VATANDAŞIN ENFLASAYONDAN HABERİ YOKTUR, HER ŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIKTIR, İŞTE ELİN GAVURU BUNA BAKIPTA İTİBAR VERİR SİZE. YOKSA BİZ DE BİR ATASÖZÜ VARDIR, İŞ ONA BENZER.

KUSURA BAKMAYIN BİRAZ AMİYANE BİR TABİR OLACAK AMA BURAYA CUK DİYE OTURUYOR.

“AYRANI YOK İÇMEYE TAHTERAVANLA GİDER S…MAYA.”