SON DAKİKA

16:21 - JİTEM DOSYASI /// VİDEO : TERÖRİSTLERİN GÖRMEKTEN BİLE KORKTUĞU EFSANE KOMUTANLAR – EŞREF BİTLİS VE EKİBİ

16:05 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : En Ölümcül Helikopter Kayıpları

17:07 - JİTEM DOSYASI /// Sedat Peker’in iddiaları : JİTEM davalarında son durum ne ?????

17:13 - HAVACILIK DOSYASI /// VİDEO : ÜCRETSİZ DRONE EHLİYETİ NASIL ALINIR ????? DRONE LİSANS BAŞVURUSU – İHA-1 / İHA-0)

15:25 - HAVACILIK DOSYASI : Pilot Otorotasyon Eğitimi mi Yapıyordu ???

20:32 - HAVACILIK DOSYASI /// E. Hava Pilot Tümgeneral İrfan Sarp : Atatürk Havalimanı eski statüsüne yeniden kavuşturulmalıdır

17:00 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : NATO’nun gayrimeşru çocuğu : Gladyo

09:30 - GLADYO DOSYASI /// CEYHUN BOZKURT : GLADYO UNSURLARI ÜLKEMİZDE YENİDEN BİR DİZAYN PEŞİNDE !!

16:24 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : Ölümcül Robinson R-44 Kazası

05:26 - HAVAYOLLARI DOSYASI /// VİDEO : Yolculara Asla Söylenmeyen 15 Uçuş Sırrı

15:19 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : Kasaturadan kuantum fiziğine Gladyo

15:43 - DENİZLERİMİZ DOSYASI : TARİHİN FIRTINALI SAYFALARINDAN * ERTUĞRUL FIRKATEYNİNİN TRAJİK YOLCULUĞU – (Bölüm I – II – III – IV)

22:30 - GLADYO DOSYASI /// Hikmet Çiçek : BİR GLADYO OPERASYONU KIZILDERE VE SAMANLIKTA SAKLANANLAR !!!

14:15 - KONTRGERİLLA DOSYASI : ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU “YEŞİL” KOD ADLI MAHMUTT YILDIRIM İLE İLGİLİ 40 YILLIK SIRRI AÇIKLIYOR

19:00 - TAZİYE MESAJI : Tunceli’de Eren- 7 Operasyonunda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

18:22 - AK PARTİ DOSYASI /// MÜYESSER YILDIZ : Erdoğan’ın Abisi İsmail Kahraman’ın Başkenti Neresi ???

18:17 - GÜNDEM ANALİZİ /// MÜYESSER YILDIZ : 82’nci Vilayetimiz Kerkük “Bölücü Kebapçılardan” Daha Mı Önemsiz ???

18:12 - AMERİKA DOSYASI /// ERCAN CANER : Trump geri mi dönecek ???

18:08 - YAHUDİLER DOSYASI /// ERCAN CANER : Yahudi Burnu Şakaları Neden Tehlikeli

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

TSK DOSYASI /// Erdoğan ‘hicap kaynağıdır’ demişti, skandal ortaya çıktı : Devletin gizli cihazı Yunanistan’ın elinde !!!

TSK DOSYASI /// Erdoğan ‘hicap kaynağıdır’ demişti, skandal ortaya çıktı : Devletin gizli cihazı Yunanistan’ın elinde !!!
Bu haber 17 Eylül 2021 - 15:25 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


Erdoğan ‘hicap kaynağıdır’ demişti, skandal ortaya çıktı : Devletin gizli cihazı Yunanistan’ın elinde !!!
Erdoğan, 2017-2020 yılları arası 2 bine yakın FETÖ’cüye siyasi sığınma hakkı tanıyan Yunanistan’ı ağır bir dille eleştirdi. Milli Savunma ve Dışişleri bakanlıklarının uzun süredir sessiz kaldığı IFF skandalı akıllara geldi.
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2017-2020 yılları arası 2 bine yakın FETÖ’cüye siyasi sığınma hakkı tanıyan Yunanistan’ı ağır bir dille eleştirdi. Milli Savunma ve Dışişleri bakanlıklarının uzun süredir sessiz kaldığı IFF skandalı akıllara geldi.
15 Temmuz darbe girişimi sonrası Sikorsky S-70’le Yunanistan’a kaçan 8 FETÖ’cü askerin helikopterden söktüğü IFF (Dost Düşman Tanıma sistemi) ile gece görüş aparatları hâlâ Yunan istihbaratının elinde! 8 askerin her biri 10 milyon TL ödülle aranıyor…
9 Eylül Üniversitesi tarafından Sabancı Kültür Merkezinde dün düzenlenen “Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu’na video-mesaj gönderen Erdoğan sert ifadeler kullandı.
Erdoğan, 2017-2020 yılları arası 2 bine FETÖ üyesine siyasi sığınma hakkı veren Yunanistan için “Suriyeli mazlumlara kapanan kapıların, ülkemizde darbe girişiminde bulunmuş, 251 vatandaşımızın kanını dökmüş FETÖ’cü canilere sonuna kadar açılması insanlık adına hicap kaynağıdır” dedi.
Sol tandanslı Ta Nea gazetesi geçen ocak ayında; 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden bir yıl sonrasından 2020 başına kadar 2 bin FETÖ üyesinin sığınma talebinin kabul edildiğini yazmıştı.
IFF SİSTEMİNİ SÖKTÜLER
Sözcü’den Taşkın Su’nun haberine göre; Eski Sayıştay denetçisinden emniyet müdürüne, ihraç memurlardan (asker, öğretmen, gazeteci vs.) firari FETÖ’cülerin akrabalarına kadar pek çok isim Edirne’den yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçarken yakalansa da Komşu’ya kapağı atıp devletin gizli cihazlarını Yunan istihbaratı EYP’ye teslim eden hainler hâlâ Atina sokaklarında cirit atıyor.
GECE GÖRÜŞ APARATLARI DA YOK
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri demirbaşı 11308 kuyruk numaralı Sikorsky S-70’le Yunanistan’a kaçan Binbaşı Ahmet Güzel, Binbaşı Gençay Böyük, Yüzbaşı Süleyman Özkaynakçı, Yüzbaşı Abdullah Yetik, Yüzbaşı Uğur Uçan, Yüzbaşı Ferudun Çoban, Başçavuş Mesut Fırat, Başçavuş Bilal Kurugül, helikopterin üzerindeki IFF’yi (Dost Düşman Tanıma sistemi) söküp Yunan istihbaratına teslim ettiler.
17 Temmuz 2016 sabahı Yunan makamları, helikopteri Türk yetkilileri teslim ettiklerinde gece görüş aparatlarının da söküldüğü ortaya çıktı.
‘ASKERİ’ VE ‘DİPLOMASİ’ SESSİZLİK SÜRÜYOR
Bu cihazların daha sonra Türkiye’ye teslim edilip edilmediğiyle ilgili sorulara ‘askeri’ açıdan Milli Savunma Bakanlığı Harekât ve İstihbarat Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, ‘diplomasi’ açısından ise Dışişleri Bakanlığı Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcılığı yanıt vermekten kaçındı.
KİM BU FETÖ’CÜ ASKERLER?
Binbaşı Gençay Böyük, Ankara’daki Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevliydi. Silahlı Kuvvetler Üstün Hizmet Madalyası ve Beratı’yla ödüllendirilmiş kurmay pilottu.

Gerekçe: Hakkâri’de teröristlerle girilen çatışmada iniş yeri uygun olmamasına rağmen gece görüş şartlarında alçalarak yaralıların tahliyesini sağlayarak üstün cesaret ve feragat örneği sergilemesi.
Binbaşı Ahmet Güzel, İstanbul’daki 3. Kolordu Komutanlığı’nda görevliydi.
Yüzbaşı Süleyman Özkaynakçı ile Yüzbaşı Uğur Uçan, İstanbul’daki Harp Akademisi’nde görevli okutman pilotlardı. (Özkaynakçı, “Krizde Liderlik” ve “Havacılıkta Karar Verme” adlı makalelerini Uluslararası Askeri ve Güvenlik Çalışmaları Sempozyumu’nda sundu)
Başçavuş Bilal Kurugül, 1. Kara Havacılık Alay Komutanlığı’nda (Güvercinlik-Ankara) gövde teknisyeniydi.
Başçavuş Mesut Fırat, 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığı’nda (Samandıra-İstanbul) çatlak kontrolü teknisyeniydi.
Yüzbaşı Abdullah Yetik ile Yüzbaşı Ferudun Çoban ise Samandıra Hava Üssü’nde görevli iki pilottu.
FETÖ’cü askerler için ilk karar 2018 tarihinde verildi. Atina Olimpiyat Köyü’ndeki polis karakolunun nezarethanesinde tutulan Gencay Böyük, Uğur Uçan, Bilal Kurugül, Mesut Fırat, Ahmet Güzel, Süleyman Özkaynakçı, Abdullah Yetik, Ferudun Çoban; Yunan istihbaratı gözetimindeki müstakil bir eve götürüldüler.

10’AR MİLYON LİRA ÖDÜL KONDU
Kırmızı kategoride başına 10’ar milyon lira ödül konulanların arasında FETÖ firarisi askerler de yer alıyor. Bu listede darbe girişiminde yer aldıktan sonra firar eden ve Yunanistan’a kaçan FETÖ’cü askerler de bulunuyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER