• ŞEHİTLERİMİZ & GAZİLERİMİZ DOSYASI : HERKESİN ‘PAKİZE ANA’SI OLDU !!!!
  • Yayın Tarihi : 5 Temmuz 2019 Cuma
  • Kategori : TERÖRLE MÜCADELE & ŞEHİTLERİMİZ ve GAZİLERİMİZ

HERKESİN ‘PAKİZE ANA’SI OLDU

Pakize Akbaba'nın Van Başkale'de PKK'lı teröristlerle yaşanan çatışmada oğlu Astsubay Namık Ayhan Akbaba şehit düştüğünü kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba "oğlunun tabutun başında 'Oğlum anan sana söz veriyor. Ömrüm yettiği sürece sizlerin mücadelesini ne pahasına olursa olsun sürdüreceğim. Şehit analarını bir araya getirip sizlerin sesi olacağım' dedi. Ardından Şehit Anaları Derneği'ni kurdu.25 yıldır sürdürdüğü görevinde herkesin 'Pakize Ana'sı oldu. Pakize Ana çeyrek asırdır şehitler ve aileleri için mücadele ediyor” diye konuştu.

ERDOĞAN KAYBETTİĞİ DAVANIN RÖVANŞINI ALIYOR

Veli Ağbaba Şehit Anaları Dernek Başkanı Pakize Akbaba’nın İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemde şehitler için “kelle” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı dava açtığını ve kazandığını AKP'nin başlattığı açılıma karşı eylem yaptığını Meclis’e girmesinin yasaklandığını yasaklılar listesine alındığını kaydetti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “Kısa süre önce ortaya çıktı ki Pakize Akbaba hakkında Cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma açılmış. Erdoğan şehit annesine karşı kaybettiği davanın rövanşını almaya çalışıyor. ”ifadelerini kullandı.

ETKİNLİĞE ÇAĞIRAN BENDİM

Pakize Akbaba’nın 5 Aralık 2017 de gerçekleştirilen Eşitlik ve Adalet Buluşması’nda kamuoyunda büyük yankı uyandıran bir konuşma yaptığını kaydeden Veli Ağbaba “Pakize Ana'yı etkinliğe çağıran bendim. Konuşmasında ne bir hakaret ne bir kötü söz vardı. ‘FETÖ'yü büyüyüp besleyen sizdiniz’ dedi. ‘Kozmik odanın anahtarını FETÖ ye verdiniz’ dedi. ‘Orduya Peygamber ocağına Ergenekon kumpasıyla zulmettiniz’ dedi. ‘Ayakkabı kutusu deyince niye kızıyorsunuz?’ dedi. İşte bu konuşmasından dolayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırladı” ifadelerini kullandı.

Ağbaba şöyle devam etti:

“Adalet Bakanlığı da kovuşturma izni verdi. Bir şehit annesine kendisini eleştirdiği için dava açmak ne demek? Pakize Annenin söylediği her şeyi Mahkeme de Ergenekon Davası’nda beraat vererek onaylamış oldu. Hiç mi vicdanınız kalmadı? 7’den 70’e ağzını açan laf söyleyen herkesi Cumhurbaşkanına hakaretten cezalandırmak istiyorlar. Pakize Akbaba şehit annelerinin sesidir. Bu dava sadece ona değil tüm şehit ailelerine açılmıştır. Amaçları onu susturmak şehit annelerini susturmaktır. Biz Pakize annenin yanında olacağız. Davayı başından sonuna takip edeceğiz hukuki destek vereceğiz. Bir şehit annesini ifadeye çağıran onu hakim karşısına çıkaran anlayış bitip tükenmişlik içindedir. Bu ayıbı bu utancı şehit annelerine yapılan bu zulmü tüm Türkiye'ye duyuracağız. ” 

LİNK : https://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/sehit-annesine-erdogana-hakaretten-dava-chpden-sert-tepki-geldi-h133644.html