• TERÖR DOSYASI : AMERİKA'DA AYNI GÜN İKİ SALDIRI /// NSA VE LİSE SALDIRILARI - 14.02.2018
  • Yayın Tarihi : 15 Şubat 2018 Perşembe
  • Kategori : TERÖR


ÖZEL BÜRO NOTU : BİZE GÖRE HER İKİ OLAYDA PLANLI. ANCAK İKİ OLAY ARASINDA BAĞLANTI OLUP OLMADIĞI EĞER GİZLİ SERVİS İHTİMALİ VARSA ORTAYA ÇIKARILAMAZ. GİZLİ SERVİS İHTİMALİ YOKSA KISA SÜREDE AYDINLANIR. SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDENLERE RAHMET, YARALILARA ACİL ŞİFA, ABD HÜKÜMETİNE VE AİLELERE BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) girişinde silahlı saldırı. En az 3 kişi yaralandı


ABD’nin Ulusal Güvenlik Ajansı genel merkez binası önünde gerçekleşen silahlı saldırıda üç kişi vuruldu, bir şüpheli göz altına alındı.

İngiliz gazete Independent’ta yer alan habere göre ABD’nin Maryland eyaleti Fort Meade bölgesindeki NSA genel merkezi girişinde gerçekleşen olayın kontrol altına alındığını açıklayan NSA sözcüsü Anne Arundel Eyalet Polisi’nin müdahale ettiğini söyledi. Yapılan açıklamada devam eden bir tehdidin olmadığı vurgulandı.

ABD BAŞKANI KONUYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRİLDİ

Federal Araştırma Bürosu (FBI) olay hakkında soruşturma başlatırken, olay yerinden yakalanan görüntülere göre siyah bir aracın NSA’in genel merkezinin girişindeki güvenlik bariyerlerine çarptığı görünüyor. Aracın ön camında kurşun izleri görülürken, aracın dışında bir kişi de polisler tarafından kelepçelenerek gözaltına alındı.

Beyaz Saray ABD Başkanı Donald Trump’ın konuyla ilgili bilgilendirildiğini söyledi. Fort Meade halkla ilişkiler biriminin Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre Fort Meade yakınındaki otoban iki yönlü olarak kapatıldı.

ABD’de liseye silahlı saldırı

ABD'nin Florida eyaletinde liseye silahlı saldırı düzenlendi. Polisin karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Saldırıda en az 20 kişinin yaralandığı belirtildi. Polis silahlı saldırganı yakalamak için operasyon düzenliyor.