• Anasayfa
  • /
  • PKK ÖRGÜTÜ DOSYASI : YPG ÖRGÜTÜ TARAFINDAN KOBANİ'YE KAÇIRILARAK ASKERİ EĞİTİM VERİLEN 17 YAŞINDAKİ KIZIMIZI CANLI BOMBA YAPACAKLAR


Değerli Yurtseverler,

Son zamanlarda Türkiye’nin çeşitli coğrafi bölgelerinden reşit olmayan bir çok çocuğumuz YPG TERÖR ÖRGÜTÜ tarafından Suriye sınırları içinde bulunan Kobani’ye 1 saat uzaklıktaki askeri kampa götürülerek burada askeri eğitimden geçiriliyor ve IŞİD ÖRGÜTÜ ile yapılan çatışmalarda tecrübe kazandırılıyor. Sonraki hamle ise YPG örgütü tarafından Türkiye sınırları içinde CANLI BOMBA EYLEMİ YAPTIRMAK.

İşte bu durumdaki bir kızımızı şimdi devlet kurtarmaya çalışıyor. Bu şekilde çok olay olduğu için kamuoyunu bu tehlikeye dikkat çekmek amacıyla ÖZEL BÜRO GRUBU olarak paylaşmak istedik. Aşağıda Ankara Cumhuriyet Baş Savcılığı’na gönderdiğimiz ihbar notunu dikkatinize sunarız. Normal şartlarda grup olarak resmi kurumlar ile olan yazışmalarımızı deşifre etmiyoruz. Ancak konunun önemine binaen kamuoyunun bilgilenmesi adına bu prensibimizi bir kereliğine bozmuş olduk. Bunun da önemle bilinmesini rica ederiz.

Özellikle Güneydoğu bölgesinde kırsal kesimde oturan ailelerin çok dikkatli olması gerekiyor. Eğer çevrenizde bu şekilde kayıp çocuklar varsa gecikmeden adli birimleri bilgilendiriniz.

Saygılarımla,

Yusuf Özbek

İstihbarat Uzmanı

ÖZEL BÜRO GRUBU

SAVCILIK BİRİMLERİNE İLETİLEN İHBAR NOTUMUZ

BİLGİ İÇİN :

·        ANKARA VE İSTANBUL CUMHURİYET BAŞ SAVCILIĞI ve  SN. CUMHURİYET SAVCILARIMIZ

·        İLGİLİ EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİ

Sayın Baş Savcım;

05.01.2018 tarihinde saat 17:31’de Whatsapp hattımız üzerinden gönderilen 1 adet ihbar mesajında, ihbarcı şahıs, Suriye ülkesinde Kobani adlı bölgeye 1 saat uzaklıkta bir köyde Esengül Aras isminde 17 yaşlarında bir Türk Vatandaşının esir tutulduğunu, PKK terör örgütünün kolu olan YPG terör örgütü tarafından kaçırılarak askeri eğitim verildiğini, ileride Türkiye’de canlı bomba eyleminde kullanılma ihtimalinin yüksek olduğunu iddia etmektedir. İhbar ile ilgili detaylar aşağıda dikkatinize sunulmuştur. İhbarcı şahıs isminin gizlenmesini talep ettiği için isim bilgisi vermedik.

İhbarın detayı şöyledir.

İhbarcı şahıs, Esengül Aras’ın zaman zaman IŞİD örgütü ile YPG teröristleri arasındaki çatışmalarda da aktif olarak bulunduğunu (Bunu Esengül Aras’tan da teyid ettik), son çatışmada ayağından yaralandığını söyledi .Esengül’ün zorla tutulduğunu ve kendi imkanlarıyla kaçamayacağını da ekledi. Esengül Aras’a ulaştık ve kendisi ile görüştük. Aynı şekilde ihbarcının yardımı ile babası Ali Aras ile de görüştük. Her ikisi ile yaptığımız telefon görüşmesini aşağıda dikkatinize arz ederiz. Tüm detaylar için telefon görüşmelerini dinleyiniz.

YPG TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN KAÇIRILAN ESENGÜL ARAS İLE YAPTIĞIMIZ TELEFON GÖRÜŞMESİNİN SES KAYDINI BURADAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ. (1. BÖLÜM)

ESENGÜL ARAS’IN BABASI ALİ ARAS İLE YAPTIĞIMIZ TELEFON GÖRÜŞMESİNİN SES KAYDINI BURADAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ. (2. BÖLÜM)

Anılan şahıslara atfedilen suç iddiasının doğru olabileceği ihtimali düşünülerek gerekli görmeniz halinde ayrıntılı soruşturma yapabilmeniz için dikkatinize arz ediyoruz.

Saygılarımızla,

Erkut ERSOY

Grup Sözcüsü

TERÖR