• PKK ÖRGÜTÜ DOSYASI : Köşeye sıkışan PKK elebaşlarının yeni talimatı
  • Yayın Tarihi : 16 Nisan 2019 Salı
  • Kategori : TERÖR


Köşeye sıkışan PKK elebaşlarının yeni talimatı

Güvenlik kaynaklarından gelen son dakika bilgiye göre, PKK’nın sözde liderleri, içinde bulundukları çıkmazın ve çözülmenin çaresizliğini yaşıyor. İşte köşeye sıkışan PKK elebaşlarının verdiği son talimat...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başarılı operasyonlarıyla bitme noktasına gelen terör örgütü PKK elebaşılarının geldikleri durumu gösteren bir istihbarat geldi. Örgütün sözde liderleri, Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan ve Mustafa Karasu'nun örgütteki çözülmeyi önlemek için yaptıkları yeni hazırlık istihbarat raporlarına yansıdı.

Terör örgütüne katılımın durması, gün geçtikçe artan firarlar ve teslimlerin önüne geçmek için PKK elebaşılarının, cezaevlerindeki teröristleri ölüm orucu eylemlerine yönlendirerek dağda az sayıda kalan teröristleri motive etmeyi amaçladıkları bildirildi.

ÖLÜM EMRİ

Örgütün sözde liderleri, Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan ve Mustafa Karasu'nun, eylemlerde öne sürülüp ölüme gönderdikleri çocuklar ve gençler gibi, cezaevlerindeki teröristleri de ölüme göndermekten tereddüt etmediği bildirildi.

Örgütteki kadın teröristlere taciz ve tecavüzde bulunan Mustafa Karasu'nun, cezaevlerinde tutuklu bulunan ve Avrupa'da yaşayan özellikle genç yaştaki terör örgütü mensuplarının ölüm orucu eylemlerine yönelmelerini istediği, konuyla ilgili terör örgütünün yayın organlarından da propaganda faaliyetleri yaptırdığı kaydedildi. Ancak, güvenlik kaynakları, terörist elebaşlarının nereye giderse gitsin, kaçınılmaz sonlarıyla mutlaka karşılaşacakları belirtti.