• PKK ÖRGÜTÜ DOSYASI : Fotokapanla terörist avı
  • Yayın Tarihi : 22 Nisan 2019 Pazartesi
  • Kategori : TERÖR


Fotokapanla terörist avı

PKK’nın sözde yöneticisi Murat Karayılan, özellikle Karadeniz’de teröristlerin fotokapan sistemi ile tespit edilerek etkisiz hale getirilmesinden rahatsız. Karayılan, “Ne ajanların tuzağına, ne kameraların tuzağına, ne de muhabere adı altında yerimizi deşifre edip düşman tuzağına düşmemeliyiz” diyerek fotokapandan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Terörle mücadelede gösterilen kararlı ve başarılı operasyonlar sonrasında terör örgütü PKK’yı, İnsansız Hava Araçlarından (İHA) sonra şimdi de fotokapan korkusu sardı. Terör örgütü PKK’nın sözde yöneticilerinden Karayılan">Murat Karayılan örgütün güdümündeki yayın organlarına yaptığı açıklamalarda, “Gerillanın dikkatli olmadığı, yer üstünde iken deşifre olan sebeplerden dolayı tek tek ölümler oldu” ifadeleriyle teröristlerini suçladı. Kış boyunca Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) bahara dönük teröristlere karşı yaptığı operasyonlardan bahseden teröristbaşı Karayılan, “Birincisi; birçok yerde fotokapan ve kameralar kurmuşlardır. Belki gerillalar gelir ve burada eylem yaparlar diye düşman oralara fotokapanlar yerleştirmiştir. En çok Karadeniz, Dersim, Mardin, Amed, Cudi ve Besta gibi yerlerde bunu uygulamaktadır” şeklindeki açıklamasıyla adeta hayvan gibi bu fotokapanlara yakalandıklarını anlattı.

Artık devlete çalışıyorlar

Terör örgütüne çalışan bazı kişilerin artık istihbarat ve güvenlik birimlerine çalıştığını belirten terörist başı, “Özellikle de gerilla ile ilişkide olabilecek kişilerin üzerinde durmaktadırlar. Gerilla da bu tür ilişkilere ‘dostumuzdur, milisimizdir’ dedi. Karayılan, “Kontrol etmeden saf saf o kişinin yanına giderse düşürülüp ikili çalışan konuma getirdikleri bu gibi kişiler yoluyla gerillayı tuzağa düşürüp komplo gerçekleştirmek istiyorlar. Yurtsever insanlarımız, ülkesine ve davasına bağlı olanlar ihanet etmemelidir. Ama MİT çok kirli bir şekilde çalıştığı için bazı insanları düşürme ihtimali vardır. Düşürdüğü bu kişiler eliyle gerillayı tuzağa düşürmeyi amaçlamaktadır” dedi. 

"Tuzaklara safça düşüyoruz"

Teröristlerini saflıkla suçlayan Karayılan, “Kürdistan’ın birçok yerinde devlet bu temelde çalışıp gerillayı ya muhabere, ya fotokapan ya da ajanlar yoluyla tespit edip sonra da teknikle imha etmeyi hedeflemektedir. Ne ajanların tuzağına, ne kameraların tuzağına, ne de muhabere adı altında yerimizi deşifre edip düşman tuzağına düşmemeliyiz. Tuzaklarına safça düşen konumdan çıkmalıdır. Gerilla önceden kullandığı yolları, patikaları, köyleri kullanmamalıdır” ifadeleriyle sık sık güvenlik ve istihbarat güçlerinin yaptığı operasyonlarda güç kaybettiklerine vurgu yaptı.