• PKK ÖRGÜTÜ DOSYASI /// ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey : PKK İncirlik Üssünden destekleniyor
  • Yayın Tarihi : 19 Ocak 2020 Pazar
  • Kategori : TERÖR

ÖZEL BÜRO : PENTAGON VE CIA’NİN PKK DAHA DOĞRUSU YPG’YE DESTEĞİNİ SAĞIR SULTAN BİLİYOR. BU BİLİNMEDİK BİR HABER DEĞİL. AMA BU DURUMU BÜYÜKELÇİLİK YAPMIŞ BİR AMERİKALININ DA İFADE ETMESİ HABERİ İLGİNÇ KILIYOR. 

ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey : PKK İncirlik Üssünden destekleniyor

ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Adana’daki İncirlik Üssü’nden terör örgütü PKK/PYD’ye yardım yapıldığı söyledi. Eski Büyükelçi, Jeffrey, “Türkiye buna her gün tepki gösteriyor ama bu gücü destekleyen uçaklar büyük oranda Türkiye’deki üslerden kalkıyor. ” diye konuştu 

Amerika’da “gölge dışişleri” olarak bilinen düşünce kuruluşu Dış İlişkiler Konseyi’nde Türk-Amerikan ilişkilerinin masaya yatırıldığı bir panel düzenlendi.

Amerika’nın eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, “Dünyanın geldiği bu durumda aşırı biçimde müttefiklere ihtiyacımız var.” dedi, Coğrafi konumu ve askeri kabiliyetleri gereği Türkiye’yi işaret etti. 

Jeffrey, “Dünyanın geldiği bu durumda aşırı biçimde müttefiklere ihtiyacımız var. Ukrayna’dan Güney Çin Denizi’ne, Kuzey Kore’den Suriye’ye, dünyanın haline bir bakın; çok zorlu bir jeostratejik vaziyette olduğumuzu göreceksiniz. Bu durumdan kurtulmak için Türkiye birçok bakımdan önem taşıyor.” dedi.

Türkiye’nin bölgede istikrarı ve güvenliğine tehdit olarak PKK unsurunu gösteren Jeffrey, terör örgütü PKK’nın İncirlik üssünden desteklendiğini buna da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın izin verdiğini öne sürdü. 

Jeffrey, “Amerika IŞİD’e karşı savaşta PKK bağlantılı grubun öncülüğündeki güce destek veriyor, Türkiye buna her gün tepki gösteriyor ama bu gücü destekleyen uçaklar büyük oranda Türkiye’deki üslerden kalkıyor. Erdoğan buna her gün izin veriyor.” diye konuştu.

ABD‘nin eski Ankara Büyükelçisi Jeffrey, “Türkiye Rusya’dan S-400 alsa bile  NATO’nun Afganistan’daki çabalarımızda Türkiye’yi en kritik 4 ülkeden biri olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.