• Anasayfa
  • /
  • HİZB-UT TAHRİR ÖRGÜTÜ DOSYASI /// Aydınlık deşifre ettikçe telaşlandılar : Hizb-ut Tahrir tehdide hız verdi !


Aydınlık deşifre ettikçe telaşlandılar : Hizb-ut Tahrir tehdide hız verdi !

Türkiye-Çin dostluğunu hedef alan CIA-FETÖ odaklarını deşifre eden Aydınlık'a, aynı çevrelerden tehditler artmaya başladı. İki Hizb-ut Tahrir üyesinin dün gece tutuklanmasını Aydınlık haberlerine bağlayan gerici çevreler, Aydınlık'ı 'İslam düşmanı' ilan eden mesajlar paylaşmaya başladı.

Aydınlık gazetesinin Uygur ayrılıkçısı Seyit Tümtürk’ün CIA yalanlarını camilere taşımasını haberleştirmesi Seyit Tümtürk ve Hizb-ut Tahrir’i rahatsız etti.


Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Seyit Tümtürk, Aksaray’da müftünün talebi ve valinin onayıyla Ulu Cami’de propaganda yapmış, Hizb-ut Tahrir örgütü de İstanbul ve Ankara’da cuma namazı çıkışı camilerde yaptığı eylemlerde Çin’e tepki gösterdi, hilafet devleti çağrısı yapmıştı.

CIA yalanlarını camiye taşıdı

Aydınlık’ın olayı haberleştirmesi Seyit Tümtürk’ü, "Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkarak yerine hilafet devleti kurmayı" amaçlayan Hizb-ut Tahrir’i ve Yeni Akit gazetesi yazarlarını rahatsız etti.

'İKİ HİZB-UT TAHRİRCİ TUTUKLANDI' İDDİASI

Son iki gündür Aydınlık'a karşı kampanyayı artıran cihatçı gruplar, dün akşam iki Hizb-ut Tahrir elamanının tutuklandığını, buna da Aydınlık haberlerinin neden olduğunu iddia etti. Bunun üzerine örgütün yayın organı ve sosyal medya hesaplarından tehdit mesajları paylaşılmaya başladı.

TERÖR