• FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI /// YENİ ŞAFAK GAZETESİ : İşkenceler FETÖ emriyle yapıldı
  • Yayın Tarihi : 3 Aralık 2017 Pazar
  • Kategori : TERÖR


YENİ ŞAFAK GAZETESİ : İşkenceler FETÖ emriyle yapıldı

 

Batman'daki FETÖ cinayeti soruşturmasına giren bir ifade, 28 Şubat’ın karanlık günlerine ışık tuttu: Mütedeyyin insanları sindirmek için şiddete meyilli polislere işkence ve infazlar yaptırıldı. 20 ayrı faili meçhul dosya işkenceyle kapatıldı, bu sayede FETÖ'cü polisler de terfi ettirildi.

Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Sabri Uzun’un talimatıyla FETÖ’ye sızan eski istihbaratçı Hulusi Cemil Altınlı’nın, Cevzet Soysal’ın katledilmesine ilişkin 2017 yılı Şubat ayında Batman TEM Şube Müdürlüğü’ne verdiği ifade; 28 Şubat’ın karanlık günlerine ilişkin pek çok çarpıcı bilgiyi ortaya çıkardı. FETÖ, Emniyet’te ilk ele geçirdiği birimler olan İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubeleri’nde 28 Şubat’ta özellikle Gülen’e boyun eğmeyen mütedeyyin kesime yönelik büyük bir kumpasa girişti. Bu kumpas için FETÖ’ye hizmet ettiğini bilmeyen vatansever polisler kullanıldı. İçlerinde şiddete meyilli olanlara işkence ve infazlar yaptırıldı.

TERÖRLE MÜCADELE FETÖ’NÜN ELİNDEYDİ

Öncekilerde olduğu gibi son ifadesinde de 1990’lı yıllarda FETÖ’cülerin Güneydoğu ve Batman’da çevirdiği tüm dolapları tek tek sıralayan Altınlı’nın tüm ayrıntılarıyla anlattığı 8 olay, Batman’daki soruşturmaya dahil edildi. O dönem Türkiye Petrolleri işçisi olan Cevzet Soysal cinayetine ilişkin de çok kritik detaylar paylaşan Altınlı, o yıllarda Batman’da FETÖ’cülerin terörle mücadeleyi bütünüyle ellerinde tuttuklarını söyledi. Altınlı ifadesinde FETÖ’cülerin kendilerine düşman olarak gördükleri kişileri; milliyetçi kişiliğe sahip polisleri kullanarak bertaraf ettiğini anlattı.

20 DOSYA İŞKENCEYLE ZORLA KAPATILDI

Bu polislerin vatan millet diyerek kandırıldığını ifade eden Altınlı, Cevzet Soysal cinayetinde ismi geçen B. Kod adlı polisin dönemin FETÖ’cü Terör Şube Müdürü Ahmet Akbal’ın izniyle Lazgin isimli birine işkenceyle 20’den fazla faili meçhul olayı üstlendirdiğini ve faili meçhul dosyaları kapattığını Batman’a atandıktan sonra şubede konuşurken duyduğu bilgisini verdi. Altınlı, FETÖ’cü polislerin dosyaları kapattırarak terfi aldığını ve teşkilat içinde yükseldiğini anlattı.

·         O polisler sorgu için cezaevinden çıkarıldı

·         Batman’da yürütülen soruşturma kapsamında önceki gün operasyon yapılmış ve 6 kişi gözaltına alınmıştı. Bu kişilerden dönemin İstihbarat Şube’de görevli polisleri Aydın Mimir ile Ömer Kesinci’nin 15 Temmuz sonrası ihraç edildikleri ve İzmir’de tutuklu bulundukları cezaevinden Batman’a götürüldüğü öğrenildi. Gözaltına alınan diğer isimler ise C.K, B.Ö., İ.T. ve A.M.Ş isimli emekli ve halen görevdeki polis memurları. Güvenlik birimleri; Soysal cinayetinin yanısıra FETÖ adına sahte delil üretilmesi, bir polis memurunun ölümüne sebep olunması, Hizbullah mensubu 6 kişinin kaçırılarak işkence ile sorgulanması ve bir PKK’lı canlı bombanın terfi alabilmek için karakola yaklaşmasına göz yumulduktan sonra etkisiz hale getirilmesi iddialarını da araştırıyor.

Değerli Yurtseverler HABERİ OKUDUNUZ. Haberin kaynağı burası : LİNK : http://www.yenisafak.com/gundem/iskenceler-feto-emriyle-yapildi-2883890

Bu haber bugün yayına çıktı. Ancak FETÖ ÖRGÜTÜ’nün işkencehanesinden geçmiş eski bir istihbaratçı ve aynı zamanda grubumuzun Basın Sözcüsü olan Erkut Ersoy, FETÖ İstihbaratçılarından gördüğü işkenceyi taa 2011 yılından beri anlatıyor. Ama FETÖ ÖRGÜTÜ ile ilgili tüm detaylara balıklama atlayan sözde medyamız konu bir Ergenekon sanığı olunca es geçiyor, görmezden geliyor. Çünkü onların gözünde Ergenekon sanığı olan birisi güvenilmez bir kaynak. Zamanında Erkut bey, FETÖ ÖRGÜTÜ ile ilgili gerçekleri Ergenekon Mahkemesinde Hakimlerin yüzüne karşı anlattığında herkes Erkut beyin açıklamalarına “DELİ SAÇMASI, KOMPLO TEORİSİ” olarak yaklaşmıştı. Fakat 2010 yılında anlattığı tüm gerçeklerin ancak şimdi deşifre ediliyor oluşu da tarihin cilvelerinden olsa gerek. Çünkü gerçeklerin ilginç bir yönü vardır, ne kadar gizlerseniz gizleyin mutlaka ortaya çıkarlar. Aşağıda ki linki mutlaka inceleyin. Aşağıda Erkut beyin FETÖ ÖRGÜTÜ’nün hedefleri arasına nasıl girdiğini kendi kaleminden okuyacaksınız. Sitenin Hakkımızda bölümünü de incelerseniz Erkut beyin ve ÖZEL BÜRO GRUBU’nun FETÖ ÖRGÜTÜ ve CIA & NSA ile nasıl bir mücadele içinde olduğunu daha iyi kavramış olursunuz.

İLGİLİ LİNK :

ÖZEL DOSYA : 17.05.2006 DANIŞTAY SALDIRISININ (ALPASLAN ARSLAN) FAİLİ FETÖ ÖRGÜTÜ'DÜR /// İŞTE DELİLLERİ ///

http://www.ozelburoistihbarat.com/ozel-dosyalar/ozel-dosya-17-05-2006-danistay-saldirisinin-alpaslan-arslan-faili-feto-orgutu-643

Yusuf Özbek

ÖZEL BÜRO GRUBU Yöneticisi