• FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : YARGI BÜYÜK HATA YAPTI /// EMİR ALTINDAKİ 17 YAŞINDAKİ ASKERİ ÖĞRENCİYE CEZA VERİLEMEZ !!!!! (YORUMUMUZ AŞAĞIDA)
  • Yayın Tarihi : 19 Mayıs 2019 Pazar
  • Kategori : TERÖR


ÖZEL BÜRO NOTU : ŞİMDİ BU SÖYLEYECEKLERİMİZ YÜZÜNDEN BAZI ÇEVRELERDEN YOĞUN ELEŞTİRİ ALACAĞIZ AMA HİÇ SORUN DEĞİL. BİZİM GÖREVİMİZ İNANDIĞIMIZI, DOĞRU BİLDİĞİMİZİ KORKMADAN, ÇEKİNMEDEN SÖYLEMEK, YAZMAK, ANLATMAK. HERKESİN FİKRİNE, ELEŞTİRİSİNE YAPICI OLMASI KAYDIYLA SAYGI DUYDUK, DUYARIZ. BİZİM BURADA SÖYLEMEK İSTEDİĞİMİZ NET OLARAK ŞUDUR. FETÖ BİR TERÖR ÖRGÜTÜ MÜDÜR ? EVET ALASIDIR. HATTA CASUS ŞEBEKESİDİR. TÜM SORUMLULARININ HAKETTİĞİ CEZAYA ÇARPTIRILMALARI GEREKİR Mİ ? HEM DE MÜMKÜSE EN AĞIRINA. BURAYA KADAR YARGI VE KAMUOYU İLE AYNI FİKİRDEYİZ. BİZİM AYRIŞTIĞIMIZ NOKTA TAM OLARAK ŞURASI. ASKERİ ÖĞRENCİ DEDİĞİMİZ KİŞİLER 17-18 YAŞLARINDA, HALEN EMİR ALTINDA OLUP HERHANGİ EMİR KOMUTA SORUMLULUĞU TAŞIMAYAN, ER STATÜSÜNDEN BİR FARKI OLMAYAN VE ÖĞRENCİ STATÜSÜNDE EĞİTİM GÖREN GENÇLERİ KAPSIYOR. YANİ BU GENÇLERİN ASKERİ HİYERARŞİDEKİ YERLERİ ER STATÜSÜ İLE AYNI. ONLARA KOMUTANLARI GEL DERSE GELİRLER, GİT DERLERSE GİDERLER. ŞİMDİ SİZE SORUYORUZ. HERHANGİ BİR EMİR KOMUTA YETKİSİ OLMAYAN 17 YAŞINDAKİ BİR ÖĞRENCİNİN DARBE GİBİ BİR CİDDİ GİRİŞİMDE NE GİBİ BİR MÜDAHALESİ YADA SORUMLULUĞU OLABİLİR. BUNLAR ADI ÜSTÜNDE ASKERİ ÖĞRENCİ VE DİSİPLİN ONLAR İÇİN BİR NOLU KURAL. KOMUTANLARININ DEDİKLERİNE HARFİYEN UYMAK İÇİN EĞİTİLDİLER. BUNU ONLARA KORUMAK ZORUNDA OLDUKLARI DEVLET ÖĞRETTİ. DARBE GECESİ BUNLARIN KOMUTANLARI BU GENÇLERE BİR EMİR VERMİŞ VE BU GENÇLER BU EMRE İTAAT ETMİŞ. YANİ EMRE İTAAT EDEREK GÖREVLERİNİ YAPMIŞLAR. EĞER BURADA BİR DARBEYE İŞTİRAK SUÇU VAR DENİYORSA BU SUÇ EMRE İTAAT EDEN BU GENÇLERİ KAPSAMAZ. AYNI ER STATÜSÜNDE OLAN DİĞERLERİ GİBİ. EMRİ HANGİ KOMUTAN VERMİŞSE ONUN SUÇA İŞTİRAKİ SÖZ KONUSUDUR. BUNU ASKERLİĞİNİ YAPAN HERKES BİLİR. BİZE GÖRE BU HATADAN ACİLEN DÖNÜLMELİ VE HAKLARI GASPEDİLEN GENÇLERE İADEİ İTİBAR YAPILMALI. YOKSA HİÇ KİMSE HUKUK DEVLETİ NARALARI ATMASIN !!!!

Müebbet alan askeri öğrencilerin anneleri anlatıyor : Yetiştiren de, ceza veren de devlet !!!

Yalova’da eğitim gören yaklaşık 350 askeri öğrenci 15 Temmuz darbe teşebbüsü için Yalova’dan İstanbul’un beş farklı bölgesine getirildi. O gece silahları ile birlikte teslim olan çok sayıda askeri öğrenci tutuklu yargılanıp müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Birçoğu 20 yaşına basmadan müebbet hapis cezasına çarptırılan askerlerin anneleri anlatıyor.

“O benim değil devletin evladıydı... Devlet yetiştirdi. Ben yetiştirmedim.”

Askeri öğrencilerinden Furkan Talha Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya ‘ İlk gözümün nuru’ diyor oğlu için.

17 Temmuz pazar günü oğlu Furkan Talha Çetinkaya’nın gözaltında olduğunu öğrenen anne Çetinkaya, polislerin arayarak ‘Oğlunuz Furkan Talha Çetinkaya İstanbul’da gözaltında, iyi merak etmeyin’ dediklerini ancak nerede olduğu konusunda bilgi vermediklerini söylüyor.

Anne Çetinkaya, “Türk Hava Kuvvetlerine verdiğim emanetimi (oğlu) Silivri Cezaevinde buldum.” diyor

Mahkeme sürecinin çok yavaş ilerlediğini ifade eden anne Çetinkaya, oğlunun bir yıl önce müebbet hapis cezası aldığını ve mahkemenin gerekçeli kararını hükümden 11 ay sonra yazdığını belirtiyor.

'Çocuğumu emin ellerde sanıyordum'

Emine Uyanık, 18 yaşında darbe girişiminden tutuklanan askeri öğrenci Yusuf Uyanık’ın annesi. “15 Temmuz günü ben ve kızım sokaktaydık” diyen anne Emine Uyanık, oğlu için “Ben çocuğumun emin ellerde olduğunu sanıyordum, daha birinci sınıf öğrencisi. Yazık değil mi pırıl pırıl çocuklara.” İfadelerini kullanıyor.

O gece Yalova’dan İstanbul’ a getirilen Hava Harp Okulu birinci sınıf öğrencilerinden biri de Taha Yasin Türedi.

Oğlu Yasin’i devlete emanet ettiğini vurgulayarak sözlerine başlıyor anne Nurdane Türedi, “Benim oğlum 13 yaşında Işıklar Lisesi’ne gitti. Işıklar’da dışarıda bir olay olduğunda cumartesi ve pazar öğrencileri dışarı çıkarmazlardı. Çünkü onlar devlete emanetti. 15 Temmuz’da dışarı çıkartmış olabilecekleri aklımın köşesinden bile geçmedi. Çocuğumu oraya götürüp bu duruma düşürecekleri hiç aklıma gelmezdi.” diyor.

“Oğlumu ben değil devlet yetiştirdi” diyen anne Nurdane Türedi, “Devletim 17 -18 yaşındaki çocuğu hapishaneye koydu, acımadı” diyor.