• Anasayfa
  • /
  • FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : 'FETÖ, yabancı istihbaratın kirli maşası'


'FETÖ, yabancı istihbaratın kirli maşası'

Yeni bir MİT TIR'ları olayı yaşanabilir

İzmir askeri casusluk kumpasının mağduru eski Foça Deniz Üs Komutanı Kurmay Albay Erdoğan, FETÖ'nün yabancı istihbaratların pis işlerini yapan taşeron bir örgüt olduğunu belirterek, "Bu yapı, TSK'dan bir an önce temizlenmeli. Emir-komuta zinciri dışında başka bir yerden emir alanlar ordu içinde var oldukça, her an yeni bir Adana MİT TIR'ları örneği yaşanabilir." dedi.

İzmir askeri casusluk davası kumpası, FETÖ'nün akıl almaz oyunlarını ve dramatik mağduriyetleri gün yüzüne çıkartıyor. Deniz Kuvvetleri'nin en başarılı subaylarından olan ve 2012 Yüksek Askeri Şura'da amiralliğe terfi etmesi beklenirken, kumpas sonucu tutuklanıp 20 ay hapis yatan eski Foça Deniz Üs Komutanı Kurmay Albay Ömer Faruk Erdoğan, FETÖ'nün en büyük kıyımı Deniz Kuvvetleri'nde yaptığını, bu yapının bir an önce ordudan temizlenmesi gerektiğini söyledi.

ÖRGÜTE YÖN VERENLER YARGILANMALIDIR

Zaman'a konuşan Erdoğan, FETÖ'nün yabancı ülkelerin istihbarat teşkilatlarının kirli işlerini üstlenen piyon bir örgüt olduğunu belirterek, TSK'da kimsenin emir-komuta zinciri dışında başka bir yapıdan emir almasının söz konusu olamayacağını, aksi takdirde Adana'da yaşanan MİT TIR'ları olayı gibi vahim tablolar ile karşılaşılabileceğini söyledi. Erdoğan, "Buna fırsat vermeden bir an önce Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki bu yapı temizlenmelidir." ikazında bulundu.Erdoğan, yargılananların alttaki insanlar olduğuna dikkat çekerek, "Beklentimiz, mahkemeye bunlara yön verenlerin de çıkarılmalarıdır." diye konuştu.

KUMPASÇILAR İNGİLİZCE BİLİYORDU

FETÖ'nün bu hedefleri tek başına seçmediğini kaydeden Erdoğan, hedeflerin onlara dikte edildiğini anlattı. Erdoğan şöyle devam etti: "Nasıl ki uydurma Balyoz planında birtakım İngilizceden çevrilen ve Türkçede hiçbir şekilde karşılığı olmayan terimler yer almışsa, bu uydurma planları yapan insanlar da Türkçe değil, İngilizce konuşan insanlardır. Buradan baktığımızda FETÖ ancak taşeron seviyesinde, verilen kirli işleri yapan bir örgüttür."

DİNî İNaNÇLAR İSTİSMAR EDİLDİ

İzmir askeri casusluk davası kumpasında yargılananların, dinî inançları istismar edilerek kandırılmış insanlar olduğuna vurgu yapan Erdoğan, "Asıl yargılandığını görmek istediğimiz, bu kimselere talimat veren ve talimat alıp bunlara iletenlerdir. Bunlar Türkiye ve millete karşı olan insanlardır. Bunlar Anadolu'daki Türk varlığını silmeye yönelik hedefin öncesinde yapılan faaliyetlerden birkaç demettir." dedi.

FETÖ'nün TSK'daki etkisine ve sızmalarına da değinen Erdoğan, ihanet örgütünün en büyük kıyımı Deniz Kuvvetleri'nde yaptığını söyledi. Diğer kuvvetlere göre Deniz Kuvvetleri'nde çok fazla subay ve amiral tasfiye edildiğini belirten Erdoğan, FETÖ'nün Deniz Kuvvetleri'nde birtakım yerlere sızdığını vurguladı. "Bu kumpas davalarında birileri hapse girerken, birilerinin de önü açıldı. Bu tamamen kendilerine yakın, tesir altına alabilecekleri insanların komuta kademesinde yer almasını sağlayacak bir şekillendirme operasyonuydu. Sonuçta kendi cemaat hiyerar-şileri içerisinde kumanda edecekleri insanlar var." şeklinde konuştu.

TSK'NIN TEMİZLENMESİ İÇİN İRADE LAZIM

Erdoğan, FETÖ'nün TSK'dan nasıl temizleneceğiyle ilgili de şöyle konuştu: "TSK'nın kendi mekanizmasıyla ordu içerisinde FETÖ'ye yönelik bir temizlik yapabileceğini düşünmüyorum. Devletin yargısı, MİT var. MİT'in bunların kimler olduğu konusunda bilgileri vardır. Bu bilgiler devlet mekanizması içinde değerlendirilmeli."

LİNK : http://www.zaman.com.tr/gundem_yeni-bir-mit-tirlari-olayi-yasanabilir_2372886.html

TERÖR