• Anasayfa
  • /
  • FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : FETÖ-PKK ortaklığı böyle planlandı !

FETÖ ve PKK'nın üst düzey yöneticilerinin düzenli olarak görüştüğü belirlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan FETÖ çatı iddianamesine, 15 Temmuz darbe girişiminde de görülen FETÖ-PKK kirli ittifakını ortaya koyan önemli tanık ifadeleri girdi. İddianamede yer alan Arif kod adlı gizli tanık, 26 Kasım 2015'te verdiği ifadesinde, üniversite yıllarında cemaate girdiğini, vatan, millet ve din duyguları ile yaklaşıldığını, örgüte bu duygular nedeniyle hizmet ettiğini, yurtdışında da görevlendirildiğini anlattı. Yapının gerçek amacını sezdikten sonra ayrıldığını aktaran gizli tanık, başarılı çalışmaları nedeniyle ana mütevelli heyetine alındığını da ifade etti.

17 ARALIK DARBESİ MESAJINI VERMİŞLER

2013 yılının Ağustos ayında Şişli'de TUSKON merkezinde toplantı yapıldığını, bu toplantıda o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cemaate cephe aldığı, bitirmek için üzerlerine geleceklerinin anlatıldığını kaydetti. Arif, toplantıda söz alan Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun'un bizzat görüştüğünü söylediği Fetullah Gülen'in “Bizden başka kimseye güvenmeyin. Geçiş döneminde çok dikkatli olun. Ülkemizde ciddi bir yönetim boşluğu olacak. Bu dönemde dikkatli olun, yanaşmaya çalışan kimseleri kibarca reddedin" dediğini aktardı.

DÜZENLİ OLARAK GÖRÜŞÜYORLARDI

AK Parti'nin 30 Mart yerel seçimleri kazanmasının örgüt tabanındaki morali bozduğunu ifade eden gizli tanık Arif, şunları söyledi: “Bu seçimin ardında örgüt yöneticileri toplantı yapıp, yeni strateji belirlendi. Muhalefetle ilişkiler ve Kürt halkı üzerindeki hesaplanan kararlar da bu toplantıda alındı. Ülke imamları, bulunduğu ülkeye PKK üst düzey yöneticileri gelince haberi olurdu. Örgütün üst düzey yöneticileri ile PKK'nın üst düzey yöneticileri düzenli olarak görüşürdü. Bu görüşmeleri Mustafa Özcan, Şerif Ali Tekalan, ülke imamları ve kıta imamları yapıyordu. Değişik zamanlarda PKK'lı yöneticilerle bunların görüştüklerine şahit oldum."

TSK'DA UYUYAN HÜCRELERİMİZ VAR

1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin tek başına iktidar olması üzerine bir imamın kendilerini topladığını dile getiren Arif, “Bizim mensuplarımıza biri söverse siz de onlarla beraber sövün, kandırıldık deyin. Devlette deşifre olmamış arkadaşlarınız var, onlarla irtibatı kesin. O arkadaşlarınız sürekli cemaate sövüp deşifre olmayarak devlet içerisinde kalıyorlar" dediğini aktardı. Arif, ikinci bir emre kadar cemaat düşmanı olarak gözükmelerinin emredildiğini belirtti. Ülke imamları toplantısında da “Ümitsizliğe düşmeyin, asker içerisinde uyuyan hücrelerimiz var. Zamanı ve yeri geldiğinde harekete geçecekler. Yezit kendisini en güçlü hissettiği anda mensuplarımızca yıkılacaktır. Bu en son çaredir. Ümitsizliğe kapılmayın. Askeriyedeki mensupları deşifre etmeyin. Zulüm ne kadar çok gelirse biz o kadar hak yoldayız" denildiğini ifade etti.

KIŞANAK VE DUMANLI BULUŞMUŞTU

FETÖ'nün medya organı Zaman'ın patronu firari Ekrem Dumanlı'nın, HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı Pensilvanya'nın talimatıyla ziyaret ettiği ortaya çıkmıştı. Dumanlı'nın görüşmeye belediyenin arka kapısından girdiği ortaya çıkmıştı. Görüşmenin ardından FETÖ'nün HDP'ye barajı geçmesi için medya desteği verme kararı aldığı belirlenmişti. Firari Dumanlı'nın daha önce yerden yere vurduğu Kışanak ile yaptığı sır görüşme gündeme oturmuştu. Dumanlı arka kapıdan girdiği görüşme için 'rutin bir nezaket ziyareti' açıklaması yapmıştı.

EYLEME GÖZ YUMDULAR

İddianamede ifadesi yer alan polis İrfan Çelik'in beyanları ise FETÖ'cü polislerin ihanetini gözler önüne serdi. FETÖ mensubu polislerin rahat yerlerde çalıştığını, kendisi bu yapının içerisinde yer almadığı için pasif ve sürgün olarak adlandırılabilecek yerlerde görevlendirildiğine dikkat çeken İrfan Çelik, “2008'de Mardin Kızıltepe'ye tayinim çıktı. İstihbaratta çalışmak istediğini amirlerime söyledim. İstihbarat şubede çalışan ve ismini Ahmet olarak bildiğim şahıs bana, 'cemaat geçmişi olmadığı için istihbaratta çalışamazsın, böyle önemli birimlere hizmet hareketi dışından kimseyi alamayız' dedi" ifadelerini kullandı.

SORUMLUSU FETÖ'CÜ

21 Nisan 2010 günü yerel halktan tanıdığı Mardin Kızıltepeli bir şahsın PKK'nın ilçelerine geldiğini ve eylem yapacağını öğrendiğini aktaran Çelik, “Konuyu ilçe emniyet müdürüne iletmek üzere yanına gittim. Fetullah Gülen yapılanmasına gönül veren hizmet hareketinin içerisinde olduğunu bildiğil emniyet müdürü bana, 'herkes işine baksın istihbarat toplanacaksa bunu bizim istihbarat ekipleri toplar, sen çeneni kapat ve nöbetine git' demesi üzerine odadan ayrıldım. Bu konuşmadan 20 saat sonra yani 22 Nisan 2010 günü ise PKK'nın ilçede yaptığı eylem sonucu bir polis memuru şehit oldu, bir polis memuru da yaralandı. İlçe emniyet müdürüne 'size haber vermiştim neden önlem almadınız, bu işin sorumlusu sizsiniz' demem üzerine bana sert tepki gösterdi. Bu olaydan sonra istihbarat büro ve ilçe emniyet müdürü tarafından gece gündüz ekip otoları ile takip edildim. Eylemle ilgili bilgi verdiğim için 'PKK'lı olduğum' bile söylendi. TEM bürodakilere yapılan terörist muamelesini BİMER'e şikayet edeceğimi söylemem üzerine bir polis memuru, 'konuyu abarttığımı, olayı büyütürsem beni öldüreceklerini, Kızıltepe'den tayinini istememi' söyledi.

APO POSTERİ BULUNDU

FETÖ'nün bölücü örgütün siyasi kanadıyla da ilişki kurduğu ve desteklediği bildirilen iddianamede, Tokat'ta bir gizli tanığın FETÖ-PKK ilişkisini anlattığı kaydedildi. gizli tanığın, Tokat'ta örgüte ait bir iş yerinde 7 Haziran genel seçimlerden önce Öcalan posteri ve PKK'ya ait amblemlerin basıldığını ifade ettiğini vurgulandı.

TERÖR