• Anasayfa
  • /
  • FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : Fethullah Gülen Gladyo'nun ta kendisidir


Türkiye asıl şimdi bağırsaklarını, beynini, damarlarını bu illetten kurtarmak için topyekun seferber olmalı, tüm sorumlulardan hesap sorulmalıdır. Fethullah denen şey bildiğimiz Gladyo'dur.

Foreign policy "Ankara'daki adamımızı kaybettik" dedi. Stratfor darbe gecesi Cumhurbaşkanı'nın uçağının koordinatlarını an be an Twitter'dan yayınladı. BBC sıkıyönetim diye "normalleştirmek" istedi. ABD uzun bir süre bekledi, Rusya'da bulunan Kerry Moskova Büyükelçiliği'ne geçip oradan süreci izledi (belki yönetti).

Amerika'daki think tank adamları zaten bir iki ay öncesinden darbe telaffuzuna başlamıştı. Davutoğlu gittikten sonra bu arttı ve olası bir darbede yeni yönetimi tanıyacakları sinyallerini verdiler. Başarısız darbe girişimi sonrası bir biri ardına Moody's, S&P, Fitch gibi batılı reyting kuruluşları Türkiye'nin kredi notunu düşürdüler. The Economist kapağında Erdoğan'ı Hitler'e benzeten bir kompozisyon yayımladı.

Pensilvanya'daki eski cami bekçisi burada basit bir piyondu. Tıpkı katil Öcalan gibi. Kendisine verilen talimatları uyguladı Atlantik'ten. PKK'nın 14-15 Temmuz tarihlerinde eylem yapmaması da IŞİD'in hakeza suskun kalması da bundandı.

Geniş bir perspektiften bakıldığında bu darbenin düğmesine kimin bastığı çok açık. Zaten kabine üyeleri de bunu net bir şekilde seslendirdi.

Darbenin oluş biçimi de dikkat çekiciydi. Eskiler gibi sözel ve bürokratik bir süreç değil bildiğiniz savaş ve işgal yöntemi kullanıldı. Sanki 2003'te Irak'ı bombalayıp işgal eden bir ABD ordusuydu bu FETÖ'cüler.

Ki aslında da öyleydiler. Amerikancı faşist Gladyo'nun ta kendisiydiler. Ergenekon ve Balyoz operasyonlarında bu gaddar yüzlerini belli etmişlerdi aslında. Orada da bir tür işgal gücü gibi davranmışlar tüm bir milleti isyan ettirmişlerdi.

TERÖR