• Anasayfa
  • /
  • FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : BİR DÖNEMİN FETÖCÜ EFSANE TEM MÜDÜRÜ YURT ATAYÜN'ÜN KIZLARI CAN ENDİŞESİ YAŞIYOR


ÖZEL BÜRO NOTU : ERGENEKON OPERASYONLARI ESNASINDA SANIKLARIN “SUÇUMUZ YOK, NEDEN BURADAYIZ” DEDİKLERİNDE HEPSİ FİYAKALI FİYAKALI KONUŞUYORLARDI. SANKİ DÜNYANIN TÜM SUÇLARINI BİZ İŞLEMİŞİZ GİBİ BİR TAVIR İÇİNDEYDİLER VE HİÇTE ÖYLE PİŞMAN HAVALARI YOKTU. GAYET KENDİLERİNDEN EMİNDİLER VE HER DAVRANIŞLARINDA VE KONUŞMALARINDA BUNU AÇIKÇA BELLİ ETTİLER. ETRAFA CENGAVER POZLARI ATIP MEDYADA KAHRAMAN GİBİ RÖPORTAJ VERİYORLARDI. NOOLDU ŞİMDİ ? NEREDE O CENGAVERLER ? CIA GELMİYOR MU YARDIMINIZA ? BİR EL ATIP ÇIKARSINLAR SİZİ. MAÇALARI SIKIYORSA. BİZ ERGENEKON SANIKLARI O ZAMAN SİZİ UYARDIK. KESER  DÖNER SAP DÖNER, GÜN GELİR HESAP DÖNER. DİNLEMEDİNİZ. BİZ DE AYNI KOŞULLARDA KALDIK HATTA DAHA DA AĞIRINDA. BİZLER DE NAMLUNUN UCUNDAYDIK. HATTA BİR ÇOK ŞEHİT VERDİK. AKLINI TÜMDEN YİTİRİP AYAKKABISI İLE CEZAEVİNDEN ANKARADAKİ EŞİ İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPANIMIZ BİLE VARDI. GIKIMIZ BİLE ÇIKMADI. NE BİZDEN NE DE AİLEMİZDEN. AMA BİZ VİCDANLIYIZ. İNTİKAM HİSLERİ İLE DEĞİL İNSANİ DUYGULAR İLE HAREKET EDERİZ. KILINIZA ZARAR GELSİN DE İSTEMEYİZ. BU KİMSENİN HADDİNE DEĞİL. ADİLCE YARGILANIP VARSA CEZANIZI ÇEKERSİNİZ. YOKSA HER ŞEREFLİ VATANDAŞ GİBİ YOLUNUZA DEVAM EDERSİNİZ. BU YORUMU DA SADECE O DÖNEMKİ FİYAKANIZA ATFEN YAPMIŞ OLDUK. BAŞKA BİR NEDENİ YOK. HABERİ OKUMANIZ İÇİN VPN KULLANMANIZ GEREKİYOR. ÇÜNKÜ HABERİN KAYNAĞI FETÖCÜ YAYIN ORGANI SAMANYOLU HABER.

4 yıldır tutuklu Emniyet Müdürü Yurt Atayün'ün kızları videolu mesaj yayınladı

Eski Emniyet Müdürü Zeki Güven'in cezaevinde ölümünden sonra tutuklu emniyet müdürü Yurt Atayün'ün kızları Elif ve Esra Atayün dünyaya babalarının can güvenliğinden endişe ettikleri çağrısı yaptı.

'Babamızın can güvenliğinden endişeliyiz’

1 Temmuz 2018 tarihinde eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven’in koğuşunda şüpheli bir şekilde ölü bulunması tutuklu ve hükümlü bulunan mahkum yakınlarını tedirgin etti. Mahkum yakınları sosyal medya üzerinden endişelerini dile getiren kampanya başlattı.

İstanbul Terörle Mücadele Şubesi Eski Müdürü Yurt Atayün’ün kızları Elif ve Esra Atayün, babalarının can güvenliğinden endişe ettikleri için “Türkiye’de demokrasiye ve insan haklarına inancını kaybetmeyen bütün çevrelere acilen harekete geçme’ çağrısı yaptı.

Uluslar arası gözlemcileri Türkiye’deki cezaevlerini denetlemeye çağıran Elif Atayün, Yurt Atayün’ün 4 yıldır hücrede tutulduğunu belirterek “Süresiz cezaevi uygulamaları, işkenceler ve şüpheli ölümleri kabul edilemez” dedi.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası tutuklanarak cezaevine konulan eski emniyet müdürü Yurt Atayün 4 yıldır hücrede tutuluyor.

Atayün ailesinin mesajlarını Türkiye ve dünya kamuoyuna Elif Atayün Türkçe, Esra Atayün de İngilizce ve Almanca seslendirdi.

Yayınladığı video mesajında Elif Atayün şunları söyledi:

“Ben Elif Atayün. 4 yıldır cezaevinide tutuklu bulunan, şu anda ise hücrede olan eski terörle mücadele şube müdürü Yurt Atayün’ün kızıyım. Türkiye’de her geçen gün cezaevlerindeki şüpheli ölümlerin sayısı artıyor. Binlerce kişi süresiz bir şekilde hücrede tutuluyor. Kaç kişinin daha cezaevinde ölmesi gerekiyor. Süresiz hücre uygulamaları, işkenceler ve şüpheli ölümler kabul edilemez. Türkiye’de demokrasiye ve insan haklarına inancını kaybetmeyen bütün çevreleri acilen harekete geçmeye çağırıyoruz. Babamın ve masum insanların can güvenliğinden endişeliyiz. Uluslararası gözlemcilerin Türkiye’deki cezaevlerini denetlemeye davet ediyoruz. ”


KAYNAK : http://www.shaber3.com/4-yildir-tutuklu-emniyet-muduru-yurt-atayunun-kizlari-videolu-mesaj-yayinladi-haberi/1308452/

TERÖR