• Anasayfa
  • /
  • FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : AKP'Lİ VEKİL İSTEDİ, FETÖ'NÜN MAHREM İLİŞKİLERİNİ ANLATAN KİTAP YASAKLANDI


AKP'Lİ VEKİL İSTEDİ, FETÖ'NÜN MAHREM İLİŞKİLERİNİ ANLATAN KİTAP YASAKLANDI

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun ve Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın 2 yıl önce kaleme aldığı "Mahrem / Gizli Belgelerde Türkiye’nin Sırları" adlı kitaba dair yapılan tüm haberler, sosyal medya paylaşımları ve satış linkleri, AKP'li vekil Celalettin Güvenç'in talebiyle yasaklandı.

AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun ve Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın kaleme aldığı "Mahrem / Gizli Belgelerde Türkiye’nin Sırları" adlı kitap ile ilgili yapılan tüm haberler, sosyal medya paylaşımları ve satış linklerini içeren oplamda 15 ayrı yasaklama talep etti. Dün Odatv'ye ulaşan kararda, taleplerin kabul edildiği belirtildi.

Mahkeme, AKP Milletvekili Celalettin Güvenç'in talebiyle "Mahrem" kitabının bir nevi satışı yasakladı. Hakkında çıkan haberleri ve sosyal medya paylaşımlarını kaldırdı.

KIRMIZI KEDİ YAYINEVİNDEN AÇIKLAMA

Kitabın yayıncısı Kitabın Kırmızı Kedi Yayınevi'nden yapılan açıklamada, "Kırmızı Kedi Yayınevi olarak, bu telaşın nedenini çok iyi biliyor, kamuoyunun gerçekleri öğrenme hakkına yönelen keyfi kararı protesto ediyor, her türlü yasal hakkımızın takipçisi olacağımızı duyuruyoruz. Bugüne dek çeşitli kitaplarımız ve yazarlarımız hakkında açılan davalar ve saldırılar karşısında sergilediğimiz tavrı, bu karar karşısında da sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

15 yaşındaki gencecik bir kızın masumiyetini alçakça kirletenlerin ve suçluları kollayanların, "Mahrem"de ve basında yer alan iddialar karşısında "masumiyet karinesi"ne sığınmalarının takdirini okurlarımıza ve kamuoyuna bırakıyor, bugünden itibaren "Mahrem"i Kırmızı Kedi Kitabevleri’nde yüzde 50 indirimle satacağımız bir kampanya başlatıyoruz." ifadelerine yer verildi.

KİTAPTA NE ANLATILIYOR?

Yazar: Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu

Yayınevi : Kırmızı Kedi

19,50 TL  30,00 TL

KİTABI BURADAN SATIN ALABİLİRSİNİZ.

Mahrem'de FETÖ gerçeği, Amerikan kriptoları ve gizli belgeler baz alınarak kitaplaştırılmıştı.

Yine "Mahrem"de, S.Ö. adlı 15 yaşındaki bir küçük kıza 84 kişi tarafından tecavüz edilmesine dair dosyanın nasıl kapatıldığı ayrıntılarıyla yer alıyordu.

Kitapta; Fethullah Gülen’in kardeşi S. Gülen’in ve yeğeninin de şüpheli olduğu soruşturma dosyasının üstünün AKP-Cemaat ortaklığıyla örtüldüğü anlatılıyordu. Kitaptaki iddiaya göre; dönemin Erzurum Valisi, bugünün AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç mağdur S.Ö.’nün kaldığı yurdu basmış ve "Hoca’ya (Fethullah Gülen’e) komplo mu kuruyorsunuz" diye çıkışmıştı.

Ve sonunda... Bir küçük kız çocuğuna tecavüz şüphelileri arasında Fethullah Gülen'in yakınlarının olması nedeniyle, tüm şüpheliler hakkında "kovuşturmaya yer yok" ve "beraat" kararı verilmişti.

Link : http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/834171/AKP_li_vekil_istedi__FETO_nun_mahrem_iliskilerini_anlatan_kitap_yasaklandi.html#

TERÖR