SON DAKİKA

16:21 - JİTEM DOSYASI /// VİDEO : TERÖRİSTLERİN GÖRMEKTEN BİLE KORKTUĞU EFSANE KOMUTANLAR – EŞREF BİTLİS VE EKİBİ

16:05 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : En Ölümcül Helikopter Kayıpları

17:07 - JİTEM DOSYASI /// Sedat Peker’in iddiaları : JİTEM davalarında son durum ne ?????

17:13 - HAVACILIK DOSYASI /// VİDEO : ÜCRETSİZ DRONE EHLİYETİ NASIL ALINIR ????? DRONE LİSANS BAŞVURUSU – İHA-1 / İHA-0)

15:25 - HAVACILIK DOSYASI : Pilot Otorotasyon Eğitimi mi Yapıyordu ???

20:32 - HAVACILIK DOSYASI /// E. Hava Pilot Tümgeneral İrfan Sarp : Atatürk Havalimanı eski statüsüne yeniden kavuşturulmalıdır

17:00 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : NATO’nun gayrimeşru çocuğu : Gladyo

09:30 - GLADYO DOSYASI /// CEYHUN BOZKURT : GLADYO UNSURLARI ÜLKEMİZDE YENİDEN BİR DİZAYN PEŞİNDE !!

16:24 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : Ölümcül Robinson R-44 Kazası

05:26 - HAVAYOLLARI DOSYASI /// VİDEO : Yolculara Asla Söylenmeyen 15 Uçuş Sırrı

15:19 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : Kasaturadan kuantum fiziğine Gladyo

15:43 - DENİZLERİMİZ DOSYASI : TARİHİN FIRTINALI SAYFALARINDAN * ERTUĞRUL FIRKATEYNİNİN TRAJİK YOLCULUĞU – (Bölüm I – II – III – IV)

22:30 - GLADYO DOSYASI /// Hikmet Çiçek : BİR GLADYO OPERASYONU KIZILDERE VE SAMANLIKTA SAKLANANLAR !!!

14:15 - KONTRGERİLLA DOSYASI : ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU “YEŞİL” KOD ADLI MAHMUTT YILDIRIM İLE İLGİLİ 40 YILLIK SIRRI AÇIKLIYOR

19:00 - TAZİYE MESAJI : Tunceli’de Eren- 7 Operasyonunda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

18:22 - AK PARTİ DOSYASI /// MÜYESSER YILDIZ : Erdoğan’ın Abisi İsmail Kahraman’ın Başkenti Neresi ???

18:17 - GÜNDEM ANALİZİ /// MÜYESSER YILDIZ : 82’nci Vilayetimiz Kerkük “Bölücü Kebapçılardan” Daha Mı Önemsiz ???

18:12 - AMERİKA DOSYASI /// ERCAN CANER : Trump geri mi dönecek ???

18:08 - YAHUDİLER DOSYASI /// ERCAN CANER : Yahudi Burnu Şakaları Neden Tehlikeli

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

TERÖR DOSYASI : 3 bin kişinin ölümündeki sır perdesi aralanıyor

TERÖR DOSYASI : 3 bin kişinin ölümündeki sır perdesi aralanıyor
Bu haber 19 Eylül 2021 - 4:19 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


<static.daktilo.com/sites/423/uploads/2021/09/12/11-eylul-saldirilar i-1631441041.jpg>
3 bin kişinin ölümündeki sır perdesi aralanıyor
FBI’nın yayınladığı belgelerde 11 Eylül saldırılarırda Suudi Arabistan ile El Kaide arasındaki bağlantının gösterildiği iddia ediliyor.
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 11 Eylül saldırılarıyla ilgili gizli belgelerin ilkini yayınladı.
CNN’in haberine göre, 2016 yılına ait bu belgeler, istihbarat ajanı olduğundan şüphenilen bir Suudi öğrenci ve bir Suudi konsolosluk çalışanının saldırılarda kullanılan uçakları kaçıran iki Suudi’ye lojistik destek sağladığına ilişkin FBI’ın araştırmasıyla ilgili detayları içeriyor.
11 Eylül 2001 saldırılarının 20. yıldönümünde yayınlanan, ancak hala sansür uygulanan bu belgelerde, FBI’ın Suudi istihbarat ajanı olduğundan şüphelenmesine yol <www.haberhurriyeti.com/haberleri/yol> açan Los Angeles’taki Suudi öğrenci Ömer El-Bayoumi’nin iki teröriste “seyahatleri, kalacakları yerler ve para” konusunda yardım ettiğine ilişkin bağlantılar ve görgü tanıklarının ifadeleri yer alıyor.
ABD Başkanı <www.haberhurriyeti.com/haberleri/baskani> Joe Biden, uzun süredir kurbanların aileleri ve saldırıdan kurtulanlar tarafından belgelerin yayınlanması için artan bir baskı altında bulunuyordu. Belgelerde, saldırılarda Suudi Arabistan ile <www.haberhurriyeti.com/haberleri/ile> El Kaide arasındaki bağlantının gösterildiği iddia ediliyor.
Biden, saldırılarda hayatını kaybedenlerin yakınları ile zarar gören1600 kişilik bir grup tarafından bu belgeleri açıklamadığı takdirde 20. yıl anma törenine katılmamasını isteyen mektuptan sonra bu belgelerin açıklanmasını öngören kararnameyi geçen hafta imzalamıştı.
Biden, imzadan sonra yaptığı açıklamada, “Başkanlığa aday olduğum zaman, 11 Eylül 2001’de ABD’ye yönelik terör saldırılarına ilişkin belgelerin gizliliğinin kaldırılması konusunda şeffaflık sağlamayı taahhüt ettim. O trajik günün 20. yıl dönümüne yaklaşırken, bu taahhüdümü yerine getiriyorum” demişti.
Washington’daki Suudi büyükelçiliği de bu belgelerin üzerindeki gizliliğinin kaldırılmasından duyulan memnuniyeti ifade etmiş, ancak “Suudi Arabistan’ın 11 Eylül saldırılarında suç ortağı olduğu iddialarının” kabul edilemez olduğunu bildirmişti.
Suudi hükümetinin, teröristlerin kaçırdıkları uçaklarla Dünya Ticaret Merkezi, Pentagon ve Shanksville’e çarparak yaklaşık 3 bin kişiyi öldürdükleri 11 Eylül terör saldırılarındaki rolü veya suç ortaklığı konusundaki sorulara uzun süredir cevap bulunamadı.
Kongrenin 2002 yılında hazırladığı bir raporda, uçakları kaçıran bazı teröristler ile Suudi hükümetinin üyeleri arasında bağlantılar bulunmuş, ancak hükümetin veya yetkililerin saldırılarda doğrudan bir rolü olduğu sonucuna varılamamıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER