• MK ULTRA PROJESİ : ABD’de sinagogda 11 kişiyi öldüren zanlı yakalandı
  • Yayın Tarihi : 28 Ekim 2018 Pazar
  • Kategori : TELEGRAM


ÖZEL BÜRO NOTU : BU YAZIYI ASLINDA TERÖR DOSYASI BAŞLIĞI ADI ALTINDA YAYINLAYACAKTIK AMA BU OLAYDA FAİLİN PROFİLİNİN MK ULTRA PROJESİ İÇİN ÇOK UYGUN BİR PROFİL OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDEN ACABA DEDİK ABD’NİN DARPA’SININ YADA BAŞKA GİZLİ BİR GÖREV GÜCÜNÜN ÜSTÜNDE ÇALIŞTIKLARINI AÇIKLADIKLARI TEKNOLOJİNİN BİR PARMAĞI VAR MI DİYE DE BİR FİKİR CİMNASTİĞİ YAPALIM DEDİK. BU İDDİA BİZE AİT DEĞİL. BUYRUN.  (TIKLAYIN)

ABD’de sinagogda 11 kişiyi öldüren zanlı yakalandı

Amerikan basını, zanlının 46 yaşındaki Robert Bowers olduğunu bildirdi. Beyaz bir Amerikalı olan Bowers, Pittsburgh’ün güneyindeki Castle Shannon bölgesinden. Yaralı olduğu bildirilen Bowers, hastaneye kaldırıldı, ancak durumunun iyi olduğu açıklandı.

Saldırganın makineli tüfek olduğu tahmin edilen ‘saldırı silahı’ ve üç tabanca taşıdığı belirtildi. Cinayetlerin ve yaralama olaylarının yanı sıra ABD medeni haklar yasalarını ihlal etmekle suçlanan Bowers, 29 ayrı iddiadan yargılanacak.

YAHUDİ YARDIM DERNEĞİNİ SUÇLAMIŞ

Görgü tanıkları, saldırganın sinagogda “Tüm Yahudiler ölmeli” diye bağırdığını aktarmıştı. Aynı zamanda göçmen ve Yahudi karşıtı olan Bowers, eylemlerine başlamadan hemen önce sosyal medya hesabına attığı mesajda bir Yahudi mülteci yardım derneğini, göçmenleri ABD’ye getirmekle suçlamış.

Mesajında,  “İbrani Göçmen Yardım Toplumu (HIAS) işgalcileri getirip insanlarımızı öldürmek istiyor. Ben halkımın katledilmesini bekleyemem. İçeri giriyorum.” diye yazmış.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Bowers’ın daha önce bilinen bir suç kaydı olmadığını açıkladı

Buda başka bir haber ..

ABD’de sinagoga silahlı saldırı: 10 ölü

ABD’nin Pittsburgh şehrinde bir sinagoga yapılan silahlı saldırıda ölenlerin sayısı 10’a yükseldi.

Saldırgan göz altına alındı. Saldırıda 3 polis memurunun yaralandığı kaydedildi.

Polis saldırganın kimliğini Robert Bowers (40) olarak açıkladı. Zanlının ‘nefret suçu’ndan yargılanacağı belirtildi. Hayatını kaybedenlerin sayısının artabileceği ifade edildi.


ABD Başkanı Donald Trump, olayla ilgili bir paylaşımda bulundu. Trump “Birden çok kişi ölmüş gibi görünüyor. Saldırgan hala aktif. Tanrı herkesi korusun.”ifadelerine yer verdi.


Saldırganın beyaz bir erkek olduğu bildirildi.

Sürecek…

Buda başka bir haber …

Trump: Sinagog saldırısı, şeytani şekilde düzenlenmiş Yahudi karşıtı toplu katliamdır


Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Pensilvanya eyaletine bağlı Pittsburgh şehrinde bir sinagoga düzenlenen silahlı saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti. Olayda, dördü polis memuru 6 kişi de yaralandı.

Güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada yaralanan ve teslim olan 46 yaşındaki Robert D. Bowers adlı saldırgan hakkında iddianame tamamlandı. Cinayetten nefret suçlarına kadar hakkında 29 suçlama bulunan Bowers idam cezasıyla karşı karşıya.

Saldırının ABD tarihinde yaşanan en kanlı 'Yahudi karşıtı' eylem olduğu belirtiyor.

Trump: Sinagog saldırısı, şeytani şekilde düzenlenmiş Yahudi karşıtı toplu katliamdır

ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabından ''Pennsylvania'da Pittsburgh kentinde meydana gelen olayı izliyorum. Polisler olay yerinde. Squirrel Hill bölgesindekiler dikkatli olmalı. ''Çok sayıda ölü ve yaralı var gibi. Saldırgana dikkat edilmeli. Tanrı hepinizi korusun!'' açıklamasını yaptı.

Başkan Trump sinagog saldırısına ilişkin ayrıca, “Antisemitizm nerede olursa olsun cezalandırılmalıdır” dedi.

Trump silahlı saldırıyı 'şeytani şekilde düzenlenmiş bir antisemitik toplu katliam' olarak niteledi.

Amerikan başkan tüm hükümet binalarında bayrakların yarıya inmesi talimatını verdi.

Saldırının yaşandığı bölgenin sakinlerine evlerinden çıkmamaları çağrısı yapıldı. Olayın meydana geldiği esnada sinagogda ayin düzenlendiği öğrenildi.

Her yıl silahlı saldırılar nedeniyle çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ABD'de bireysel silahlanma ve silah yasası tartışmaları sık sık gündeme geliyor.