TEBRİK MESAJI : ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU yönetimi olarak bu başarıda en önemli rolü üstlenen MİT BAŞKANLIĞI’mız personelini canı gönülden tebrik ederiz.


ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU yönetimi olarak bu başarıda en önemli rolü üstlenen MİT BAŞKANLIĞI’mız personelini canı gönülden tebrik eder, üstün başarılarının devamını dileriz.
Gerek MİT BAŞKANLIĞIMIZ, gerekse EGM ve TSK olmak üzere her zaman ve daima resmi güvenlik güçlerimizin koşulsuz yanında ve emrindeyiz. Bize ihtiyaç duyulduğunda en ön cephede sizlerle omu omuza şehadete yürüyeceğimize kimsenin kuşkusu olmasın !!
İşte haber : MİT nokta operasyonla yakaladı !!!!
MİT, PKK/KCK’nın Suriye kolu PYD/YPG’nin sözde tugay komutanı “Şeh Guyi” kod adlı terörist İbrahim Babat’ı Suriye’deki nokta operasyonuyla yakalayarak Türkiye’ye getirdi.
15 Mart 2021
Alınan bilgiye göre, MİT <www.bakirkoygazetesi.com> ekibi, Suriye’deki nokta operasyonuyla terörist Babat’ı aracıyla seyir halindeyken yakaladı.
Sınır hattından Türkiye’ye getirilen terörist Babat’ın ifadeleriyle MİT, Suriye Milli Ordusu unsurlarıyla beraber Barış Pınarı Harekatı bölgesinde, eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanan örgüte ait çok sayıda el yapımı patlayıcı, mayın ve elektrikli fünyeyi ele geçirdi.
Terör örgütüne 2011’de Cizre’de katılan terörist Babat’ın, Irak’ın kuzeyindeki Haftanin’de örgütün kırsal kadrosunda faaliyetlerine başladığı, bir süre Zap’ta kaldıktan sonra 2017’de Suriye’ye geçtiği ve örgütün sözde tugay komutanı olarak görevlendirildiği belirtildi.
Ayrıca Babat’ın sorgusuyla, örgütün, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait Suriye-Türkiye sınır hattındaki karakol ve üslere yönelik eylem planları da deşifre edildi.
www.ozelburoistihbarat.net <www.ozelburoistihbarat.net>
www.ozelburoistihbarat.com <www.ozelburoistihbarat.com>
www.mit.ist <www.mit.ist>