• TARİKATLER & CEMAATLER DOSYASI : MENZİLCİLER ŞİMDİ DE ÜNİVERSİTE KURUYOR !!!!
  • Yayın Tarihi : 7 Ağustos 2019 Çarşamba
  • Kategori : TARİKATLER & CEMAATLER (NAKŞİBENDİLER, MENZİLCİLER, SÜLEYMANCILAR, NURCULAR VS ...)

MENZİLCİLER ŞİMDİ DE ÜNİVERSİTE KURUYOR !!!!

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Nakşibendi Tarikatı’na bağlı Menzil Cemaati yeni üniversite kurabilsin diye kanun çıkarıldı.

Kamuda FETÖ’den boşalan kurumlara yerleştirildiği iddialarıyla gündeme gelen Nakşibendi Tarikatı’na mensup Menzil Cemaati’ne bağlı Hacegan Vakfı bünyesinde ‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ kurulması için çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) 18 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlandı.

AKP’nin seçimlerden sonra OHAL’in kaldırılacağı vaadi ve Meclis’te çoğunluğu kaybetme riski kararın seçimden hemen önce alelacele alınmasına neden oldu.

YILLARIN PROJESİNE SEÇİM ÖNCESİ ONAY

Aydınlık’tan Murathan Demirkıran’ın haberine göre; ‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ projesi 2015 yılında başladı. Beş yeni vakıf üniversitesi kurulmasını ve bazı üniversitelerin adının değişmesini öngören yasa teklifine eklenerek 29 Nisan 2016’da Meclis Başkanlığına sunuldu. Teklifteki diğer üniversitelerin kurulması aynı yıl Mecliste kararlaştırılırken Semerkand hariç kaldı.

Semerkand Üniversitesi en son dördü vakıf bünyesinde olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını ve bazı üniversitelerin bölünmesini içeren Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Tasarıya eklenerek 20 Haziran 2018’de Meclisten geçirildi.

SAĞLIK SEKTÖRÜNE YERLEŞİYORLAR

15 Temmuz darbe girişiminden sonra devlet kurumlarından temizlenen FETÖ yapılanmasının yerine AKP tarafından Menzil Cemaatinin yerleştirildiği güçlü bir iddia olarak gündemde. Menizilcilerin özellikle devletin sağlık kurumlarına yerleştirildiği savunuluyor. Kurulması kanunlaşan Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’nde kurulacak fakülteler şöyle sıralanıyor: “Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Diş Hekimliği Fakültesi Eczacılık Fakültesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Sağlık Bilimleri Enstitüsü. ”

LİNK : https://tammakale.com/2018/11/menzilciler-simdi-de-universite-kuruyor/