SON DAKİKA

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

SUÇ DOSYASI : Onurlu Emniyet mensubu intihar etti

SUÇ DOSYASI : Onurlu Emniyet mensubu intihar etti
Bu haber 07 Ekim 2021 - 17:27 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


Onurlu Emniyet mensubu intihar etti
01.10.2021
Mersin’in Mezitli ilçesinde görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz, 27 Eylül günü intihar etmişti. Nagihan Ekiz’i intihara götüren olay, iddiaya göre AKP Mezitli İlçe Başkanlığı’nda karşılaştığı hakaretler oldu. Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerine de yansıyan olayla ilgili şu bilgiler verildi:
Mersin’de AKP Mezitli ilçe binasında rahatsızlanan arkadaşının yerine görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz, iddiaya göre AKP İlçe Başkanı, yardımcısı ve sekreterinin hakaretlerine uğradı ve intihar etti. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Ekiz’in babasının iddialarını gündeme taşıdı ve kızımız “Ben ay yıldızlı üniforma taşıyan şerefli bir Türk polisiyim’ diyerek evine gidip intihar etti” dedi.
Konuya ilişkin açıklama yapan CHP’li Başarır, şunları söyledi:
– AKP Mezitli ilçe binasında rahatsızlanan arkadaşının yerine iki saatliğine görev yapan bir polis kızımız, AKP ilçe başkanının sekreteri tarafından hakarete uğrar ve aynen şunu söyler: “Görevli polis nerede? Ben burada polis azarlamaktan bıktım.”
İLÇE BAŞKANI: BU KIZI HEMEN SÜRGÜNE GÖNDERECEKSİNİZ
– Bunun üzerine kendisini uyaran polisi AKP Mezitli İlçe Başkanı’na şikayet eder, sicilini ister. AKP Mezitli İlçe Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü’nü arar ve “Bu kızı hemen sürgüne göndereceksiniz” der
İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI: BUNLARIN BAŞINI EZECEKSİNİZ Kİ.
– Mezitli İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, polis kızımızı zorla AKP ilçe binasına götürerek, sekreterin odasında “Sokak kadını ağzıyla konuşuyorsun, çabuk sekreterden özür dile” der. Polis kızımız “Ben ay yıldızlı üniforma taşıyan şerefli bir Türk polisiyim” şeklinde karşılık verince odada bulunan AKP İlçe Başkan Yardımcısı “Bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesin” der ve kendisini odadan kovarlar.
HAKARETLERE DAYANAMAYIP İNTİHAR ETTİ
– Bu hakaretlere dayanamayan polisimiz intihar eder. Şimdi buradan soruyorum, her gün 3-4 polisimiz intihar ediyor, neden? Milletvekiliniz polise şerefsiz der. İlçe başkanı sekreteriniz polise hakaret eder. Gencecik hayatının baharında bu kız. Yazık değil mi? Onun babasına, annesine nasıl hesap vereceksiniz? Kendisine hakaret eden sekreter, “Seni sürdüreceğim” diyen ilçe başkanı şu an koltuklarında oturuyor ancak bugün polisimiz aramızda değil.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER