SON DAKİKA

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

SUÇ DOSYASI : MEHDİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN ZANLI ARKADAŞINI ŞEYTAN OLDUĞU İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

SUÇ DOSYASI : MEHDİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN ZANLI ARKADAŞINI ŞEYTAN OLDUĞU İÇİN ÖLDÜRMÜŞ
Bu haber 18 Ekim 2021 - 16:13 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


MEHDİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN ZANLI ARKADAŞINI ŞEYTAN OLDUĞU İÇİN ÖLDÜRMÜŞ
19 Ağu 2021
Zonguldak’ta yaşanan olayda Erdoğan Kösepınar pusuya düşürdüğü Murat Cura’yı 9 el silah sıkarak öldürmüştü. Müebbet hapis istenen katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı. İfadede sesler duyduğunu anlatan Kösepınar Mehdi olduğunu iddia etti.
Çaycuma ilçesi Kayıkçılar köyünde yaşanan korkunç olayda Almanya’dan köyüne gelen Zonguldaklı Erdoğan Kösepınar gene Almanya’dan gelen Murat Cura’yı silahla öldürmüştü. Cura olay yerinde hayatını kaybetmiş katil zanlısı ise jandarma ekiplerine teslim olmuştu.
ALMANYADA AYNI TEKKEYE BAĞLIYDIK DEDİ
Cumhuriyet Savcısı tarafından Erdoğan Kösepınar hakkında ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçu ile müebbet hapis istemi ile dava açıldı. Katil zanlısının Murat Curayı Almanya’dan tanıdığı belirlenirken zanlı ifadesinde aynı tekkenin üyeleri olduklarını şeyhlerinin ölümünden sonra da sesler duymaya başladığını açıkladı. Gelen seslerin kendisinin Kuranı Kerim’de geçen Mehdi olduğunu söylediğini ifade eden zanlı ifadesinin devamında, “Tarikatta bulunan kişiler bana tabi olduklarını söylediler. Ancak Murat Cura mehdiliğimi kabul etmedi. Diğer üyeleri yanına çekerek beni tarikatın dışına itti. Aynı zamanda şeytani yönü sebebiyle sürekli zahmet çektirerek beni öldürmeye çalışır şekilde ruhuma sürekli acılar, ızdıraplar gönderiyordu. Tarikatın diğer üyeleri de Allah’ı inkar ederek Cura ve şeytanlarına tabi oldular. Ben de onu öldürmek zorunda kaldım” diye açıkladı.
”MURAT CURA ŞEYTAN OLDUĞU İÇİN BENİMLE DÖVÜŞMEK ZORUNDAYDI”
Açıklamalarına devam eden zanlı Kösepınar, olay günü yaşananları ise; “Olay günü evine gittim. Zile bastım ancak kimse çıkmadı. Evde olduğunu anladım. Çıkması için beklemeye başladım. Murat Cura şeytan olduğu için benimle dövüşmek zorundaydı. Ben de dövüşün bitmesi için onu öldürmek zorundaydım. Kendisinin aşağı inmesiyle hiç düşünmeden cebimdeki silahı çıkararak öldürme kastıyla ateş ettim. Vurduktan sonra dünden bugüne içimde bir huzur var. Rahatlamış hissediyorum.” diyerek anlattı.
CEZAİ EHLİYETİ VAR
Cumhuriyet Savcısı’nı zanlı hakkında akıl sağlığı raporu talep etti. Raporda zanlının cezai ehliyeti olduğuna karar verildi. Dava süreci devam ediyor.
LİNK : www.canlihaber.com/haber/7632335/mehdi-oldugunu-iddia-eden-zanli-arkadasini-seytan-oldugu-icin-oldurmus

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER