• DIŞ POLİTİKA DOSYASI /// ALİ İHSAN HASIRCIOĞLU : SABRIMIZI TEST ETMEYE KALKMAYIN !!!! (NANİK'Çİ BİR DIŞ POLİTİKAMIZ VAR :)
  • Yayın Tarihi : 15 Ağustos 2019 Perşembe
  • Kategori : SİYASET BİLİMİ & DIŞ POLİTİKA & SİYASİ PARTİLER

ALİ İHSAN HASIRCIOĞLU : SABRIMIZI TEST ETMEYE KALKMAYIN !!!! 

E-POSTA : aliihsan.hasircioglu@googlemail.com

Yetkililerimizin zaman zaman “Gücümüzü kimse test etmesin!“ “Sabrımızı test etmeye kalkmayın!“ uyarılarıyla meydan okumaları insanın içini ferahlatıyorsa da gücümüzü ve sabrımızı test etmeye cür’et edenlere herhangi bir müeyyide uygulanamadığından efelenmemizi kimsenin umursamayıp gücümüzü ve sabrımızı test etmeyi sürdürmeleri canımızı sıkıyor.

Teste tabi tutulduğumuz konulardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

- NATO’nun patronu dostumuz müttefikimiz ve stratejik ortağımız ABD bir gece ansızın “Muavenet“ zırhlımızı kendi limanımızda füze ile vurarak teee yıllar öncesinde sabrımızı ve gücümüzü test etmişti.

- Olaydan yıllar sonra ABD bu kez askerimizin başına çuval geçirerek irademizi ve sabrımızı tekrar test etmiştir.

- ABD “al papazı ver ver papazı!“ pazarlığına giren Türkiye’den Amerikalı papazı çekip almasına rağmen Türk papazı vermeyerek sabrımızı yeniden test etmiştir.

- ABD Fetö tarafından organize edilen 15 Temmuz‘daki kanlı askeri darbe girişiminde darbeciler yanında yer alıp İncirlik üssünü kullanarak Türkiye’nin sabrını bir kez daha test etmiştir.

- Suriye’de kurduğu PKK ordusunu Türkiye’ye karşı donatan ABD “Bir gece ansızın gelebiliriz!“ diyen Türkiye’ye karşı PKK ordusunu 100 bin kişinin üstüne çıkararak üstelik Suriye’ye sokmadığı Türkiye’nin içine Amerikan askerini sokarak sabrımızı da gücümüzü de yeniden test etmiştir.

- ABD Rusya’dan S 400 sistemini alan Türkiye’ye üretimine ortak olduğu F 35 savaş uçaklarını vermeyip üstelik projeden de çıkararak sabrımızı test etmeyi sürdürmüştür.

- ABD ve Batı’nın sabrımızı ve gücümüzü test etmelerine alıştık bu nedenle pek dokunmuyor da Suudi Arabistan ve Yunanistan gibi ülkelerin bile sabır ve gücümüzü test etmeye kalkışmalarına pek alışamadık:

- Suudi Prensi Salman İstanbul’a çektiği Kaşıkçıyı gönderdiği 15 kişilik ekiple İstanbul Konsolosluğunda buharlaştırdıktan sonra cellatlarını ve konsolosunu ellerini kollarını sallaya sallaya ülkelerine döndürerek Türkiye’nin gücünü sabrını ve becerisini test etmiştir.

- İşgal ettikleri 18 Türk adasının 13’ünde askeri üs kuran Yunanistan‘ın savunma bakanı Türkiye‘ye: “Sıkıyorsa gel al!“ diye nanik yaparak sabrımızı test etmiştir.

Sayın yetkililerimiz bundan böyle kimseye “Sabrımızı ve gücümüzü test etmeye kalkmayın“ demeyin ve icraata geçin !!!!! Yoksa diğer ülke liderleri her deyişinizde size NANİK yapacak !!!! Bizden uyarması 😊