• DUYURU : SİTEMİZDE, BLOGLARIMIZDA, VEYA SOSYAL MEDYAMIZDA İZNİNİZ VE BİLGİNİZ DIŞINDA YAZINIZ VEYA VİDEONUZ YAYINLANMIŞSA LÜTFEN OKUYUN !!!!!
  • Yayın Tarihi : 16 Haziran 2019 Pazar
  • Kategori : SİTEMİZDE İSMİNİZ, YAZINIZ VEYA VİDEONUZ İZNİNİZ VE BİLGİNİZ DIŞINDA BULUNUYORSA LÜTFEN OKUYUN !!!


Değerli Editörüm/Gazetecim/Hanımefendi/Beyfendi Merhaba,

Zaman zaman bir takım Yazarlarımız, Gazetecilerimiz, Editörlerimiz yada değerli vatandaşlarımız sitemizde izinleri ve bilgileri olmadan yazısının, videosunun yada isminin yayınlandığını iddia ederek tarafımızdan kaldırılması için yardım talep ediyor. Öncelikle şunu net olarak ifade edelim.

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU ekibinin tamamı EMEĞE saygı duyan ve TELİF HAKKI’nı koruyan ve gözeten kişilerden oluşmaktadır.

Biz hiçbir zaman emek ve ter akıtılmış bir yazıyı yada videoyu izinsiz ve bilgisiz YAYINLAMAYIZ. Bu konuda çok hassasız. Sitemizdeki tüm yazılar ve videolar mutlaka YAZAR, EDİTÖR, KAYNAK LİNKİ bilgisi ile yayına koyulmaktadır. Buna çok dikkat ediyoruz.

Ancak bir konuda size bir açıklama borçluyuz.

Özel Büro Grubu gerek blogları, gerek siteleri, gerek sosyal medyası ve gerekse mail grupları üzerinden bilgi paylaşan Türkiye’nin en büyük istihbarat ve güvenlik grubudur. Özel Büro Grubu’nun master mail grubunda şu anda 35,000 yurtsever üyemiz bulunuyor, web sitemizin günlük takipçi sayısı ise 1,000 civarındadır. Grubumuzda her üyenin sınırlı olmak kaydıyla bilgi paylaşma hakkı var.

Bu kapsamda yazarlarımıza ait kitaplar, yada Gazete Editörlerimize ait yazıların dijital versiyonları (PDF’leri) herhangi bir mail grubu üyemiz tarafından yayınlanması ricası ile gönderilmiş ve sehven de olsa yayına sokulmuş olabilir. Grubumuz moderasyonludur. Yani üyelerden gelen her yazı, kontrol için sisteme düşer. Biz de içerik kontrolünü yapar ve kuraldışı bir şey tespit edemez isek onay vererek grubun tümüne ulaşmasını sağlarız. Aynı zamanda web sitemizde de yayınlarız. Yayınlanan yazıların ve videoların içeriğinde eğer varsa mutlaka KAYNAK LİNKİ ve YAZAR/EDİTÖR bilgisini mutlaka ekleriz.

Ancak yazının yada videonun orijinal sitesinden yada editöründen izinli olarak yayınlanıp yayınlanmadığını bilme imkanımız maalesef bulunmuyor. Bunu araştırmak ta oldukça zaman alacağı için bunu yapabilmek kadromuzun sınırlılığı açısından ciddi sorun yaratıyor açıkçası. İzinli ve bilgili yazı mı, yada video mu bunu ancak eserin orijinal sahibi yada site yetkilisi haber verdiğinde öğrenebiliyoruz ve istemesi halinde HEMEN ANINDA YAYINDAN KALDIRIYORUZ.

Bu nedenle sınırlı da olsa bir sorumluluğumuz söz konusu ve bundan dolayı şimdiden değerli editörlerden ve eser sahiplerinden özür dileriz. 

Değerli Editörüm/Gazetecim/Hanımefendi/Beyfendi,

Eğer sizin de web sitelerimizde, bloglarımızda yada sosyal medya hesaplarımızda izniniz ve bilginiz dışında bir yazınız, videonuz yada isminiz yayına koyulmuşsa lütfen gecikmeden tarafımıza bilgi veriniz. İçerik kontrolü yapılır yapılmaz İVEDİ OLARAK YAYINDAN KALDIRILACAKTIR.

Aksaklıktan ve verdiğimiz geçici rahatsızlıktan ötürü tekrar özür dileriz. 

İyi günler,

Yusuf Özbek

ÖZEL BÜRO GRUBU ADMIN