TARİH : SEYİD RIZA’NIN İNGİLTERE’YE YAZDIĞI MEKTUP


SEYİD RIZA’NIN İNGİLTERE’YE YAZDIĞI MEKTUP.
Devlet dersim’de katliam yaptı.Yaptı mı?
Devlete isyan eden, mehmetçiğe kurşun sıkanlara karşı yapılan operasyon “katliam” olarak tanımlanıyorsa, bir 50-60 yıl sonra pkk’ya karşı yapılan operasyonları da “katliam” olarak tanıyacağız demektir.
Sevgili başbakanımızın özür dilediği dersim’lilerin elebaşı seyit rıza bir kahraman gibi gösteriliyor.
<tarihturklerdebaslar.files.wordpress.com/2011/11/seyit-riza.jpg>

ne acı.
Benzeri de var.
yine bir hain olan sultan Vahdettin’de kahraman olarak gösteriliyor.
ama her ikisinin de hıyanet vesikaları arşivlerde mevcut.
nasıl ki sultan vahdettin abd başkanına mektup yazdıysa;
(bkz: vahdeddin in amerikan başkanına yazdığı mektup <www.uludagsozluk.com/k/vahdeddin-in-amerikan-başkanına-yazdığı-mektu p/> )
bir diğer hain olan Seyit rıza’da ingiltere’ye yazmıştı vatana ihanet mektubunu.
İşte o vatana ihanet vesikası’nın tam metni;
<tarihturklerdebaslar.files.wordpress.com/2011/11/seyit-riza-mektup- bc3bcyc3bck-boy.png>

-alıntı <www.uludagsozluk.com/k/alıntı/> –
İngiltere Dışişleri Bakanlığı’na
Sayın Bakan,
Yıllardan beri Türkiye Hükümeti, Kürt halkını asimile etmeye çalışmakta <www.uludagsozluk.com/k/asimile-etmeye-çalışmakta/> , gazete ve yayınlarını yasaklamakta, anadillerini konuşanlara eziyet ederek, Kürdistan <www.uludagsozluk.com/k/kürdistan-ın-bereketli-toprakları/> ‘ın bereketli topraklarından gidenlerden büyük bir bölümünün telef olduğu Anadolu <www.uludagsozluk.com/k/anadolu-nun-çorak-toprakları/> ‘nun çorak topraklarına zorunlu göçler düzenleyerek bu halka zulmetmektedir.
Son olarak Türkiye hükümeti kendisiyle yapılan bir antlaşma sonucu bu baskılardan arındırılmış Dersim bölgesine de girmeye kalkışmıştır. Bu olay karşısında Kürtler göçün uzak yollarında can vermek yerine kendilerini korumak için 1930’da Ararat Tepesi’nde, Zilan ve Beyazıt Ovası’nda olduğu gibi silahlara sarıldılar.
Üç aydan beri ülkemde tüyler ürpertici bir savaş <www.uludagsozluk.com/k/ülkemde-tüyler-ürpertici-bir-savaş/> sürüyor. Savaş olanaklarının eşitsizliğine, yangın bombalarının, boğucu gazların kullanılmasına rağmen ben ve yurttaşlarım Türkiye ordusu <www.uludagsozluk.com/k/türkiye-ordusu/> nu başarısızlığa uğrattık <www.uludagsozluk.com/k/başarısızlığa-uğrattık/> .
Direnişimiz karşısında Türkiye ordusu kasabaları bombalıyor, yakıp yıkıyor.
Zindanlar yumuşak başlı Kürt halkı <www.uludagsozluk.com/k/yumuşak-başlı-kürt-halkı/> yla dolup taşıyor, aydınlar kurşuna diziliyor, asılıyor ya da Türkiye’nin tecrit edilmiş bölgelerine sürülüyor.
Üç milyon Kürt <www.uludagsozluk.com/k/üç-milyon-kürt/> , sesimden ekselanslarına sesleniyor ve hükümetinizin manevi etkisinden Kürt halkını yararlandırmanızı sizden istirham ediyor.
Sayın Bakan en derin saygılarımın kabulünü rica ederim.
Dersim Generali <www.uludagsozluk.com/k/dersim-generali/> Seyid Rıza <www.uludagsozluk.com/k/seyid-rıza/> -alıntı <www.uludagsozluk.com/k/alıntı/> –
<tarihturklerdebaslar.files.wordpress.com/2011/11/seyid-rc4b1za-mekt up2.jpg> Bu toplum çağlar boyu ihanetten, hainliklerden usandı artık. seyit rıza gibi hainleri çok gördük.şeyh sait’ler sa’it-i nursi’ler, vahdettin’ler, bederttin’ler.daha neler neler.
üstat yılmaz özdil “dersim’e ne dersin” başlıklı yazısında seyit rıza’nın bu mektubuna yer vermiş, mektubun olmadığını söyleyenlere de mektubun ingiltere kraliyet arşivinde bulunan orijinalinin kayıt numarasını dahi yazmıştır.
dersim katliamı deyip, atatürk’ü hedef alarak cumhuriyet rejimini yıpratmak isteyenler ancak ve ancak kendilerine oy veren cahilleri kandırabilirler.
ama tarihi gerçekleri değiştiremezler.