SON DAKİKA

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

SAĞLIK DOSYASI /// FINTAN DUNNE : Bütün Korona Tedbirleri Kaldırılıyor ve Aşı Kartları Çöpe Atılıyor

SAĞLIK DOSYASI /// FINTAN DUNNE : Bütün Korona Tedbirleri Kaldırılıyor ve Aşı Kartları Çöpe Atılıyor
Bu haber 17 Eylül 2021 - 18:14 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


FINTAN DUNNE : Bütün Korona Tedbirleri Kaldırılıyor ve Aşı Kartları Çöpe Atılıyor
30 Ağustos 2021
Danimarka bulaşıcı hastalıklar ajansı yaptığı açıklamada ülkede sürü bağışıklığının kazanılması için artık aşılamaya gerek kalmadığını açıklamıştır.
Yazar: Fintan Dunne, Informed Consent,10 Ağustos 2021
Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 29 Ağustos 2021
Kaynak: <www.freewestmedia.com/> www.freewestmedia.com

Kaynak: Beatiful Women Pedia
Danimarka Sağlık Bakanlığı altında bir kamu sağlığı ve araştırma kurumu olan Statens Serum Institut (SSI) (Devlet Serum Enstitüsü) akademik direktör vekili Tyra Grove Krause, insanların okullara ve işlerine döneceği yaz mevsiminin ardından yeni bir enfeksiyon dalgasının beklendiğini, fakat bu durumun alarm verilmesini gerektirmediğini açıklamıştır. Krause açıklamasında yeni salgının daha çok grip gibi olacağını ifade etmiştir.
Hâlihazırda Danimarka’da tam olarak aşılanma oranı %58,4’ün biraz altındadır. Almanya’da ise bu oran 08 Ağustos 2021 itibarıyla %54,5’in biraz üzerindedir, ancak aşı savunucuları korku tellallığı ve aşı olmayanlar üzerindeki baskılarında ısrarcı olmayı sürdürmektedir.
COVID-19 aşılarının Avrupa Yasalarını ihlal ettiğini savunan avukat Dr. Renate Holzeisen ise; aşılamanın geniş kapsamlı yasal sonuçlarının farkında dahi olmadıklarını söylediği bütün işverenlerin aşı baskısı veya zorunlu aşılamadan kaçınması gerektiğini şiddetle tavsiye etmektedir.
Dr. Holzeisen; COVID-19 aşılarının, Avrupa İlaç Ajansı (EMA-European Medicines Agency) ve Avrupa Komisyonu resmi onay dokümanlarına göre, SARS-COV-2 virüsü enfeksiyonundan korunma için geliştirilip onaylanmaktan ziyade, sadece hastalığın daha ağır geçmesinin engellenmesi maksadıyla koşullu olarak onaylandığının altını çizmektedir.

Dr. Holzeisen’e göre; resmi onay dokümanları; bu maddelerin aşı olanlar enfekte olabileceğinden ve diğer insanlara virüsü bulaştırabileceğinden, enfeksiyon zincirini engellemeyeceğini göstermektedir. Aşı uygulaması bunun yanı sıra; tamamen aşılanmış insanların virüsle enfekte olduklarını ve hatta diğerlerinin yanı sıra Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezlerinin (CDC – Centers for Disease Control and Prevention) de kabul ettiği gibi aşılanmamış kişiler ile aynı viral yüke sahip olduklarını kanıtlamaktadır. İşte bütün bu nedenlerle herhangi bir COVID-19 zorunlu aşısı uygulamasının aslında yasal bir gerekçesinin olmadığı açıktır.
Bu nedenle; manevi baskılar da dâhil olmak üzere her türlü baskı, resmi onay dokümanlarına dayanan ceza ve hukuki sorumluluk açısından yasa dışıdır.
Dr. Holzeisen, şirketler hukuku alanında bir uzman olarak, bütün işverenlerin çalışanlarına zorunlu COVD-19 aşısı olmaları için baskı yapmaları veya onları aşı olmaları için zorlama uygulamalarından uzak durmalarını şiddetle tavsiye etmektedir.
Çevirenin Notları: Yazı aslına sadık kalınarak çevrilmiştir, orijinal metne aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.
Dr. Renate Holzeisen, Avrupa Komisyonu ve Avrupa İlaç Ajansı’nın bu maddeleri sadece hastalığın önlenmesi için onaylandığını ve Avrupa İlaç Ajansı’nın da ifade ettiği gibi bu sıvıların enfeksiyonun önlenmesinde işe yaradığının henüz kanıtlanmadığı yönündeki beyanına dikkat çekmektedir. Dr. Holzeisen bu nedenlerle Avrupa Komisyonu’nun; Comirnaty (Pfizer/BioNtech), Spikevax (Moderna) Vaxzevria (AstraZeneca) ve Janssen (Johnson & Johnson) adlı dört sıvıyı onaylayamayacağını ileri sürmektedir.
XINHUANET haber sitesinde yer alan bir habere göre; Danimarka sağlık bakanlığı COVID-19 ile ilgili bütün sınırlamaları 10 Eylül 2021 tarihinden itibaren kaldıracak ve hastalığı ”sosyal açıdan kritik hastalıklar” listesinden çıkaracaktır. Haberde ayrıca, son 24 saatte Danimarka’da 925 yeni COVID-19 vakası ve üç ölümün gerçekleştiği kaydedilmekte ve bugüne kadar ülke genelinde hastalığa yakalananların sayısının 342,474 ve hayatını kaybedenlerin sayısının ise 2,576 olduğu bilgisine yer verilmektedir.
The Guardian’da yer alan haberde ise; Danimarka Sağlık Bakanı Magnus Heunicke’nin, rekor seviyede aşılama nedeniyle ülkede salgının kontrol altına alındığı ve hastalığın toplum için artık kritik bir tehdit olmadığı ifadelerine yer verilerek 10 Eylül 2021 tarihinden itibaren kalan bütün sınırlamaların kaldırılacağını açıkladığı bildirilmektedir.
LİNK : <informedconsent.ie/2021/08/10/denmark-abolishes-all-corona-measures -scraps-vaccine-pass/> informedconsent.ie/2021/08/10/denmark-abolishes-all-corona-measures- scraps-vaccine-pass/

Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir. Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri (2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO deneyimlerine sahiptir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER