SON DAKİKA

16:21 - JİTEM DOSYASI /// VİDEO : TERÖRİSTLERİN GÖRMEKTEN BİLE KORKTUĞU EFSANE KOMUTANLAR – EŞREF BİTLİS VE EKİBİ

16:05 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : En Ölümcül Helikopter Kayıpları

17:07 - JİTEM DOSYASI /// Sedat Peker’in iddiaları : JİTEM davalarında son durum ne ?????

17:13 - HAVACILIK DOSYASI /// VİDEO : ÜCRETSİZ DRONE EHLİYETİ NASIL ALINIR ????? DRONE LİSANS BAŞVURUSU – İHA-1 / İHA-0)

15:25 - HAVACILIK DOSYASI : Pilot Otorotasyon Eğitimi mi Yapıyordu ???

20:32 - HAVACILIK DOSYASI /// E. Hava Pilot Tümgeneral İrfan Sarp : Atatürk Havalimanı eski statüsüne yeniden kavuşturulmalıdır

17:00 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : NATO’nun gayrimeşru çocuğu : Gladyo

09:30 - GLADYO DOSYASI /// CEYHUN BOZKURT : GLADYO UNSURLARI ÜLKEMİZDE YENİDEN BİR DİZAYN PEŞİNDE !!

16:24 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : Ölümcül Robinson R-44 Kazası

05:26 - HAVAYOLLARI DOSYASI /// VİDEO : Yolculara Asla Söylenmeyen 15 Uçuş Sırrı

15:19 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : Kasaturadan kuantum fiziğine Gladyo

15:43 - DENİZLERİMİZ DOSYASI : TARİHİN FIRTINALI SAYFALARINDAN * ERTUĞRUL FIRKATEYNİNİN TRAJİK YOLCULUĞU – (Bölüm I – II – III – IV)

22:30 - GLADYO DOSYASI /// Hikmet Çiçek : BİR GLADYO OPERASYONU KIZILDERE VE SAMANLIKTA SAKLANANLAR !!!

14:15 - KONTRGERİLLA DOSYASI : ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU “YEŞİL” KOD ADLI MAHMUTT YILDIRIM İLE İLGİLİ 40 YILLIK SIRRI AÇIKLIYOR

19:00 - TAZİYE MESAJI : Tunceli’de Eren- 7 Operasyonunda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

18:22 - AK PARTİ DOSYASI /// MÜYESSER YILDIZ : Erdoğan’ın Abisi İsmail Kahraman’ın Başkenti Neresi ???

18:17 - GÜNDEM ANALİZİ /// MÜYESSER YILDIZ : 82’nci Vilayetimiz Kerkük “Bölücü Kebapçılardan” Daha Mı Önemsiz ???

18:12 - AMERİKA DOSYASI /// ERCAN CANER : Trump geri mi dönecek ???

18:08 - YAHUDİLER DOSYASI /// ERCAN CANER : Yahudi Burnu Şakaları Neden Tehlikeli

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

PKK ÖRGÜTÜ DOSYASI : Rus istihbaratı tarafından eğitilen Mazlum Rus PKK’nın Sincar sorumlusu oldu

PKK ÖRGÜTÜ DOSYASI : Rus istihbaratı tarafından eğitilen Mazlum Rus PKK’nın Sincar sorumlusu oldu
Bu haber 18 Eylül 2021 - 17:36 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


<i.internethaber.com/storage/files/images/2020/11/03/basliksiz-1-2qN c_cover.jpg>
Rus istihbaratı tarafından eğitilen Mazlum Rus PKK’nın Sincar sorumlusu oldu
Sincar’da bulunan Ezidi kaynaklar ve Irak güvenlik biriminden aldığımız bilgilere göre aslen Rusya’nın Çelyabinsk şehrinden olan Mazlum Rus isimli terörist, 2000’li yılların başında FSB’ye angaje oldu ve bir süre Gürcistan ve Ermenistan’da faaliyet yürüttü.
Sincar Ezidilerinden eski Irak ordusu mensubu Fayad Aziz, PKK’nın bölge sorumlusu olarak Said Hassan’ı gösterdiğini ancak gerçekte tüm yetkinin Mazlum Rus isimli militanda olduğunu söyledi.
Irak güvenlik kaynakları, teröristin Türkiye, Suriye ve Irak’ta birçok eyleme katıldığını ve Rus İstihbaratı tarafından desteklendiğini belirtti. Öte yandan Mazlum Rus kod adlı militana sahte Sincar kimliği çıkarıldığı ve YBŞ yetkilisi olarak Irak Savunma Bakanı, Irak İstihbaratı ve Başbakan Mustafa Kazımi ile görüştürülmeye çalışıldığı öğrenildi.
Kuşatılan militanları yakın talimatı verdi
Rus İstihbarat Teşkilatı FSB tarafından devşirilen Mazlum Rus, ilk terör eğitimini Ermenistan’da PKK militanlarına ait Vardenes ve daha sonra Karabağ-Kelbecer bölgelerindeki terör kamplarında aldı. Ermeni ve Rus vatandaşı militanların ağırlıkta olduğu Ağrı Kartalları grubunun lider isimlerinden Mazlum Rus, Suriye’de PKK bünyesindeki Nubar Ozanyan Taburu’nun da kurucusu oldu.
Rus vatandaşı PKK militanı ayrıca Hakkâri, Şırnak, Van, Bingöl, Ağrı ve Kuzey Irak’ta birçok saldırıda aktif rol aldı. Türkiye’de Hendek provokasyonlarının da etkin isimleri arasında yer aldı. Beraberinde 60’tan fazla Ermeni, Rus ve Sırp militan ile Hendek provokasyonuna katılan Mazlum Rus Türk güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlardan sağ kurtulmayı başardı. Diyarbakır’ın Sur ilçesinde kendi maiyetindeki militanların kuşatılması sonrası “Hiçbir biçimde sağ olarak ele geçirilmesinler, yakın” emri de Mazlum Rus tarafından verildi. Terör örgütü PKK daha sonra ‘DNA testi dahi alınmasın diyerek tamamını yaktığı bu militanların Türk asker ve polisleri tarafından yakıldığı propagandasını yaptı. Güneydoğu’da bölücü güçler tarafından 2015 yılında başlatılan Hendek provokasyonuna Rus Dışişleri resmî açıklama ile tepki göstermişti.
MİT’in yakın takibindeydi
Millî İstihbarat Teşkilatının (MİT) yakın takibinde olan Mazlum Rus ve Said Hasan’a Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Sincar’a hava operasyonları düzenlendi. Yerel kaynaklar, farklı noktalarda gerçekleşen operasyonlarda 18 teröristin imha edildiğini doğrularken vurulan isimler arasında Said Hassan ve Mazlum Rus da bulunuyordu. İlk saldırıdan ağır yaralı olarak kurtulan Mazlum Rus, PKK’nın eski bir okuldan sağlık merkezine çevirdiği Sincar’ın batısındaki El Sakiniye köyüne getirildi. MİT’in elde ettiği saha istihbaratlarına paralel bombardıman uçaklarının hava operasyonu düzenlediği terör noktası yerle bir edilirken Mazlum Rus’un da öldüğü açıklandı. Sahada konuştuğumuz bazı isimler, Mazlum Rus’un olay mahallinden sağ olarak çıkarıldığını iddia etti. Operasyon sonrası örgüt tarafından yayınlanan haberlerde Mazlum Rus ismi Mazlum Roj olarak servis edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER