• TALEBİMİZDİR : 94 YAŞINDAKİ ZEYNEP NİNE İVEDİ OLARAK DEVLET KORUMASINA ALINIP HUZUREVİNE YERLEŞTİRİLMELİ YADA MAAŞ BAĞLANMALIDIR !!!!
  • Kategori : ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU SOSYAL YARDIMLARI

Dağıtım :

  1. BURSA VALİLİĞİ
  2. BURSA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
  3. CUMHURBAŞKANLIĞI
  4. BAŞBAKANLIK
  5. AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI

Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başbakanım, Sayın Bakanım, Sayın Valim,

Aşağıda 94 yaşındaki Zeynep ninemizin dramını anlatan bir haber yer alıyor. 94 yaşında olmasına rağmen emekliliği olmadığı için çalışmak zorunda olan Zeynep nineye maalesef bir huzur evini bile çok gördüler. Bu nasıl bir adalettir, nasıl bir insanlıktır anlamak mümkün değil. 3 milyon Suriyeli’ye gül gibi bakan devletimizin gücü 94 yaşındaki ninemize mi yetmiyor. Bir de bakmadıkları gibi ninemize Zabıta kuvveti ile engel çıkarılıp ekmeğini kazanmasının önüne geçiyorlar. Bu nasıl bir devlet, nasıl bir yöneticilik nasıl bir insanlık anlamak mümkün değil.

Ülkemizin devlet büyükleri her fırsatta insanlıktan, saygıdan, hoş görüden ve kutsal değerlerimizden söz ediyor ancak alt tarafta bu duyguları paylaşan devlet görevlisi maalesef çok az sayıda. Yaşlı bir insana sahip çıkmak, ihtiyacını gidermek islamiyetin mecbur kıldığı bir davranıştır. Ama Zeynep ninemize şu ana kadar sahip çıkan olmadı. O yaşta bir insanın bu devirde çalışması mümkün değildir, onun yeri devletin kucağında olarak devletin emaneti olarak bir huzurevinde sıcak aşını içeceği, temiz ve sıcak bir yuva olmalıdır. Ve biz olana kadar da takipçisi olacağız. Hiç olmaz ise emekliliği olmadığı için bu yaşta çalışan ninemize rahatça geçinebileceği bir maaş bağlanmalıdır. Vergilerimizle biz ninemize gül gibi bakarız. Biz ÖZEL BÜRO GRUBU olarak devlet büyüklerimizden bu ninemizi İVEDİ olarak bir huzur evine yerleştirmelerini yada FAKİR FUKARA FONU’ndan maaş bağlamalarını talep ediyoruz. Bu konunun takipçisi olacağımızı da özellikle belirtir, saygılarımızı sunarız.

ÖZEL BÜRO GRUBU

www.ozelburoistihbarat.com

94 YAŞINDAKİ ZEYNEP KARABIYIK NİNEMİZLE İLGİLİ BUGÜN (01.12.2019) ULUSAL MEDYADA ÇIKAN HABER AŞAĞIDA

Haber başlığı : Zabıta baskınına uğrayan 94 yaşındaki kadın : Emekli maaşım yok, güç bela idare ediyorum

KAYNAK : http://www.krttv.com.tr/gundem/zabita-baskinina-ugrayan-94-yasindaki-kadin-emekli-maasim-yok-h14430.html?fbclid=IwAR2CYWC-bm34LP9mor2g9XLeYMzfUoUy-ouFsUPpWjGL34FTrBfNDhgkZuc

Bursa'da yıllardır meyvelerini sattığı yerde zabıta baskısına uğrayan 94 yaşındaki Zeynep Karabıyık, 'Biz köylü insanıyız. Gençliğimizden beri hayatımızı tarlalarda bahçelerde çalışmakla geçirdik. Bizim gelirimiz kendi emeğimizle ektiğimiz biçtiğimizden. Bu yaşa geldim emekli maaşım yok. Ben bu ektiğim meyvelerden güç bela idaremi alıyorum. Bu yaşıma gelene kadar hiç görmedik böylesini. Hiç böyle rezil olmadık' dedi.

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde meyvelerini satarken zabıtanın müdahalesine maruz kalan Zeynep Karabıyık, RS FM’de yayınlanan Atilla Güner’le Akşam Postası programına yaşadıklarını anlattı.

''Biz köylü insanıyız. Gençliğimizden beri hayatımızı tarlalarda bahçelerde çalışmakla geçirdik. Bizim gelirimiz kendi emeğimizle ektiğimiz biçtiğimizden" diyen Karabıyık, "Bu yaşa geldim emekli maaşım yok. Ben bu ektiğim meyvelerden güç bela idaremi alıyorum. Bana yetiyor. 30 yaşımdan beri orada oturuyorum. Bu yaşıma gelene kadar hiç görmedik böylesini. Hiç böyle rezil olmadık. Bizi oradan buradan şikayet ediyorlarmış. Zabıtalar öyle diyor. Kaldırın dediklerinde kaldırıyoruz, sonra yine açıyoruz. Biraz kızdırdık onları. Bize izin verecekler inşallah. Biz orada ebedi oturmak istiyoruz. Sadece ben değil bütün köylülerimiz orada satış yapıyor. Ben kendi malımı satıyorum. Bitiremiyorum köye getiriyorum ertesi gün yine satıyorum. Ne yapayım?" ifadesini kullandı.