Ahmet Şık’tan flaş iddia, “Polis Sedat Peker’e istihbarat akıtıyor”
TİP milletvekili Ahmet Şık, Medyascope’ta katıldığı bir programda Sedat Peker’e birçok polisin bilgi aktardığını ileri sürdü.
Organize suç örgütü kurmak ve liderliğini yapmak suçlarından aranan Sedat Peker, her hafta video yayınlayarak ortalığı karıştıracak iddialarda bulunmaya devam ediyor. Birçok insan Peker’in bu bilgilere nereden ulaştığını merak ediyordu.
TİP milletvekili Ahmet Şık da bu sorunun cevabını verdi. YouTube üzerinden yayın yapan Medyascope TV’ye konuk olan Şık, gazeteci Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtladı. Ahmet Şık, Sedat Peker’e birçok polisin istihbarat akıttığını ileri sürerek, bu konuda bilgi sahibi olduğunu açıkladı.
Birçok polis Sedat Peker’e istihbarat akıtıyor
Şık, “Türkiye’nin birçok yerinden, birçok polis Sedat Peker’e istihbarat akıtıyor. Şunu da anlat, bunu da anlat diye. Çünkü bunlar, suç ilişkisine bulaşmamış, ağırlıklı olarak dürüst polisler olduklarını düşünüyorum. Buradan da çağrı yapayım kendilerine; Varsa bilgi-belge, göndersinler. Bunu yayınlayacak gazeteciler ve mecra var. Sedat Peker’e akıtıyorlar bilgileri, polis teşkilatından gidiyor, biliyorum” dedi.
Sedat Peker’in bir karşılığı var
Polislerin bu bilgileri aktarmasının sebebini iktidara karşı öfke duymaları olduğunu belirten Şık, “Bu demektir ki Sedat Peker’in bir karşılığı var ya da iktidara karşı olan öfkenin boyutunu gösteriyor. Ses çıkaramayacak pozisyonlarda olanların, anlatan birine gönderiyor olmaları…” açıklamasında bulundu.