<static.daktilo.com/sites/805/uploads/2021/05/21/nark-1621552596.jpg >
‘Avrupa’yı, beslediği PKK zehirliyor’
Yürütülen operasyonlar sonucu PKK’nın üst düzey yöneticileri etkisiz hale getirilirken, bir yandan da örgütün finansman kaynağına darbe vuruluyor. Terörün en büyük gelir kaynağının zehir tacirliği olduğuna değinen Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, “Avrupa, beslediği PKK tarafından zehirleniyor.” dedi.
Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan 2020 Türkiye <www.dirilispostasi.com/haberleri/turkiye> Zehir Raporu’nda terörizm ve zehir tacirliği ilişkisi ortaya çıkarıldı. Soruşturma dosyaları, şüpheli, tanık ve müşteki ifadelerine yansıyan raporda Türkiye’de faaliyet gösteren PKK <www.dirilispostasi.com/haberleri/pkk> /KCK, DHKP/C, TKP/ML terör <www.dirilispostasi.com/haberleri/teror> örgütlerinin de zehir tacirliğiyle yakın ilişkisi bulunduğunu ortaya koydu.
FİNANS KAYNAĞI ZEHİR
Terörizm ve zehir tacirliği ilişkisini gazetemize değerlendiren Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütlerinin büyük gelirler elde etmek için zehir tacirliğine soyunduğunu söyledi. PKK ve Ortadoğu’daki terör örgütlerinin finansman kaynağı olarak kullandığı zehir tacirliği için küresel ağ kurduğuna dikkati çeken Dr. Güçlüer, “Zehir tacirliği ağı terör örgütlerinin kontrolünde işletiliyor. Paradoksal olan durum bu. Normalde küresel ağı zehir tacirlerinin kurması beklenirken aslında kaçakçılığın terör örgütlerinin kontrolünde kurulduğunu görüyoruz. Bu ağda PKK/PYD çok büyük bir paya sahip.” ifadelerini kullandı.
“ÖNCE TERÖR ENGELLENMELİ”
Zehir tacirlerinin büyük paralar elde etmek için ürettikleri zehri Avrupa <www.dirilispostasi.com/haberleri/avrupa> ‘ya sattığının altını çizen Güçlüer, “Asıl bu işin tüketicisi Avrupa. Aslında PKK kendini besleyenleri zehirliyor diyelim. Özellikle PYD ve PKK’ya yıllardır yardım <www.dirilispostasi.com/haberleri/yardim> eden Avrupalı devletlerin PKK’nın kendi toplumlarını zehirlemesini de bir anlamda meşrulaştırdığını görüyoruz. Terör örgütleri önlenmediği müddetçe zehir tacirliğinin de kaçakçılığının da önlenebilme ihtimali çok düşüktür.” diye konuştu.
<www.dirilispostasi.com/sites/805/uploads/2021/05/21/large/eray-gucl uer.jpg?>
HAİNLERE DARBE VURULDU
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı’ndan alınan istihbarat çerçevesinde, içi güvenlik operasyonlarıyla Diyarbakır Lice kırsalında, Jandarma SİHA/ İHA, Jandarma Özel Harekât (JÖH) ve Komando birlikleri ile gerçekleştirilen operasyonda 2 terörist daha etkisiz hale getirildi.
BAŞINI EZDİK
Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin 2018 yılından bu yana kanlı terör eylemlerinin talimatlarını vererek birçok insanın yaralanması ve öldürülmesi olaylarının faili ve azmettiricisi olan ve “Kırmızı” kategoride aranan “Agit Bismil” kod adlı Aydın Şimşek olduğu belirtildi. Ayrıca pek çok kanlı eylemin faili, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarında Mehmetçik’e yapılan saldırıların sorumlusu, Gara Operasyonu’nda 13 masum sivilin katledilmesi talimatını veren, terör örgütü PKK’nın Suriye <www.dirilispostasi.com/haberleri/suriye> Genel Sorumlusu Sofi Nurettin kod adlı teröristin MİT mensuplarınca etkisiz hale getirildiğini açıklanmıştı.