• MİLLİ SANAYİ DOSYASI : SANAYİ BİTKİSİ KENEVİR VE KÜRESEL GÜÇLERİN KURDUĞU BÜYÜK TEZGAH
  • Yayın Tarihi : 10 Ekim 2018 Çarşamba
  • Kategori : MİLLİ TARIM & MİLLİ HAYVANCILIK & MİLLİ SANAYİ


SANAYİ BİTKİSİ KENEVİR VE KÜRESEL GÜÇLERİN KURDUĞU BÜYÜK TEZGAH

Kenevir sadece bir tarım bitkisi değildir! Petrolün ve doların panzehridir!

Ulusal ve yerel; basılı ve görsel medyada "Sanayi Keneviri Tarımı" haberi yapılıncaya ve üretimi gündeme getirilinceye kadar paylaşıma lütfen devam!

KENEVİR NASIL YASAKLANDI ?

👉1. Bir dönümlük kenevir, 25 dönümlük orman kadar oksijen üretir.

👉2. Yine bir dönümlük kenevirden, 4 dönüm ağaca eş kağıt üretilebilir.

👉3. Kenevir tam 8 kez kağıda dönüştürülebilirken, ağaç 3 kez kağıda dönüştürebilir.

👉4. Kenevir 4 ayda yetişir, bir ağaç ise 20-50 yılda.

👉5. Kenevir, gerçek bir radyasyon temizleyicidir.

👉6. Kenevir dünyanın her yerinde yetiştirilebilir ve çok az suya ihtiyaç duyar. Ayrıca kendisini böceklerden koruyabildiği için tarım ilacına da gerek duymaz.

👉7. Kenevir ile yapılan dokuma ürünleri yaygınlaşırsa, tarım ilacı işkolu tamamen ortadan kalkabilir.

👉8. İlk kot pantolon, kenevirden yapılmıştır; hatta “KANVAS” kelimesi kenevir ürünlerine verilen isimdir. Kenevir ayrıca ip, halat, çanta, ayakkabı, şapka, çuval, torba yapımı için de en uygun bir bitkidir.

👉9. Kenevir, AİDS ve kanser tedavisinde kemoterapi ve radyasyon etkisini azaltma; romatizma, kalp, sara, astım, mide, uykusuzluk, psikoloji, omurga rahatsızlıkları gibi en az 250 hastalıkta kullanılmaktadır.

👉10. Kenevir tohumunun protein değeri çok yüksektir ve içindeki iki yağ asidi de doğada başka hiçbir yerde bulunmamaktadır.

👉11. Kenevirin üretimi soyadan bile daha ucuzdur.

👉12. Kenevirle beslenen hayvanlar, hormon takviyesine ihtiyaç duymaz.

👉13. Plastik ürünlerin tamamı, kenevirden üretilebilir ve kenevir plastiğinin doğada doğal dönüşmesi de oldukça kolaydır.

👉14. Bir arabanın gövdesi kenevirden yapılırsa, dayanıklılığı çelikten tam 10 kat fazla olur.

👉15. Binaların yalıtımı için kullanılabilir; ucuz, dayanıklı ve esnektir.

👉16. Kenevirle yapılan sabunlar ve kozmetik ürünler suyu kirletmez; tamamen doğa dostudur.

Amerika’da 18. yüzyılda üretimi zorunluydu ve üretmeyen çiftçiler hapse atılıyordu. Ancak durum dünyada şimdi tam tersi. NEDEN?

👎-W. R. Hearst, 1900’lü yıllarda Amerika’da gazete, dergilerin ve basın-yayının radyoların sahibiydi. Ormanları vardı ve kağıt üretiyordu. Eğer kenevirden kağıt yapılırsa, milyonlar kaybedebilirdi.

👎-Rockefeller, dünyanın en zengin adamıydı. Petrol şirketi vardı. Bio-yakıt olan kenevir yağı elbette onun da en büyük düşmanıydı.

👎-Mellon, Dupont şirketinin ana hissedarıydı ve petrol ürünlerinden plastik üretmek için patente sahipti. kenevir sanayii onun pazarını tehdit ediyordu.

👎-Sonra... Mellon ABD Başkanı Hoover’in Hazine Bakanı oldu. Bu büyük isimler birleşip yaptıkları toplantılarda, kenevirin bir düşman olduğuna karar verdiler. Ve Hükümetteki güçlerini kullanarak onu ortadan kaldırdılar. Gayet kolayca yapıldı... Medya aracılığıyla! “marihuana” sözcüğü ile birlikte “kenevir” sözcüğü kullanılarak onu insanların beynine, zehirli bir uyuşturucu olarak kazımak suretiyle. Fakir fukaranın geçim kaynağı ve doğal bir sanayi bitkisi sessiz saldırıya uğradı.

Önce Kenevir ilaçları piyasadan çekildi, bunun yerini bugün kullanılan kimyasal ilaçlar aldı.

Kağıt üretimi için, ormanlar katledildi.

Tarım ilaçları ile zehirlenme ve kanser arttı.

Önce ABD’de yasaklandı, sonra diğer ülkelerde yasaklattırıldı. Hükümet iznine tabi kıldılar. Türkiye hem kenevir hem de haşhaş engelleri yüzünden ilaç sanayiini geliştiremedi. Hatta 1971’de izinli afyon ekimi yüzden bile ABD Darbe’nin arkasına geçti.

İzin alabilirsen eğer: Ekilen ekin çıkınca dişisinin tepesi makasla kesilerek kısır ediliyor. Burasında uyuşturucu var diye yasak. Bazı ülkeler bu yasakları dinlemiyorlar. direnenler ekime devam ediyor. Sanayisine katkı sağlıyor. Çin özel bir durum.

Ve derken... dünyamızı plastik çöplerle, zararlı atıklarla donattık…

Veee, Petrole ve kimyasal ilaçlara para ödeyen devletlerin bütçesi çöküyor.