• TEBRİK MESAJI :KUZEY IRAK'A YAPILAN "PENÇE OPERASYONU"NDA TÜM MEHMETÇİKLERİMİZE VE KOMUTANLARIMIZA ÜSTÜN BAŞARILAR DİLERİZ.
  • Yayın Tarihi : 28 Mayıs 2019 Salı
  • Kategori : KUTLAMA & ANMA & TEBRİK & TAZİYE & ŞİFA MESAJLARIMIZ


DAĞITIM

1.     GENELKURMAY BAŞKANLIĞI

2.     KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

3.     DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

4.     HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

5.     JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI

6. EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmetçikten Kuzey Irak'a Havadan ve Karadan Pençe

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Kuzey Irak'ın Hakurk bölgesine karadan ve havadan operasyon başlattı. Atak helikopterlerinin desteğiyle devam eden harekatla Hakurk'taki mağara ve sığınakların imhası, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi hedefleniyor.

Pençe Operasyon Planı çerçevesinde, 27 Mayıs 2019 öğleden sonra Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetlerimizin atışlarını müteakip saat 20.00'de Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarımızla bir harekât başlatıldı. Operasyon ATAK helikopterlerimizin de desteğinde planlandığı şekilde devam etmektedir. Bu harekât ile Hakurk bölgesindeki terör örgütünce kullanılan mağara ve sığınakların imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

ÖZEL BÜRO EKİBİ OLARAK KUZEY IRAK'A YAPILAN "PENÇE OPERASYONU" NUNDA TÜM MEHMETÇİKLERİMİZE VE KOMUTANLARIMIZA ÜSTÜN BAŞARILAR DİLER, EMİRLERİNDE OLDUĞUMUZU TEKRAREN HATIRLATIR, SAYGILARIMIZI ARZ EDERİZ.

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU

www.ozelburoistihbarat.com  


Benzer İçerikler