• ANMA MESAJI : ÖZEL BÜRO EKİBİ olarak vatanın gururu Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Beyi Şehadetinin 100. Yıldönümünde saygı ve rahmet ile anarız.
  • Yayın Tarihi : 13 Nisan 2019 Cumartesi
  • Kategori : KUTLAMA & ANMA & TEBRİK & TAZİYE & ŞİFA MESAJLARIMIZ


ÖZEL BÜRO EKİBİ olarak vatanın gururu Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Beyi Şehadetinin 100. Yıldönümünde saygı ve rahmet ile anarız.

10 Nisan 1919’da Beyazıt Meydanında idam edilmeden önce söylediği Vatandaşlarım sizlere yemin ederim ki ben masumum. Son sözüm bugün de budur, yarın da budur. Ecnebi devletlere yaranmak için beni asıyorlar.”

“Eğer adalet buna diyorlarsa, kahrolsun adalet.Asil Türk milletine çocuklarımı emanet ediyorum. Borcum var, servetim yok. Üç çocuğumu millet uğruna yetim bırakıyorum. Yaşasın millet… sözleriyle bilinen Kemal Bey, TBMM'nin çıkardığı özel bir kanunla 14 Ekim 1922'de "Milli Şehit" ilan edilmiş ve ailesine şehit aylığı bağlanmıştı.

Milli Şehidimiz Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Beyi ,idamının 100.yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.

Bilgi Notu: ( Su uyur emperyalizm uyumaz)

- 1915 Olayları’nı soykırım olarak tanıma tavsiyesinin İtalyan Hükümet ortağı " 5 Yıldız Hareketi" öncülüğünde, parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi’ne sunulan tavsiye metni, bugün ya da yarın oylanacak.

- İtalya’da sözde Ermeni Soykırımı, Temsilciler Meclisi’nin 16 Kasım 2000 tarihinde aldığı kararla da gündeme gelmişti.

- İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı, aşırı sağdaki hükümet ortağı Lig’in lideri Matteo Salvini, insan hakları ihlallerinin yanı sıra, Türkiye’nin Kıbrıs’ta ‘işgalci’ olduğu ve sözde Ermeni Soykırımı’nı tanımadığı tezleriyle bu ülkenin Avrupa Birliği’nde (AB) yeri olmadığını söylemişti.(1 )

( 1 ) https://www.aydinlik.com.tr/italyan-elciye-1915-daveti-turk-disisleri-ne-cagrildi-dunya-nisan-2019

Benzer İçerikler