KİTAP TAVSİYESİ : Eski Türk Masonlarının Uygulamaları & Bektaşi, Gülhaç ve Simya Sırları /// YAZAR : Baron Rudolf Von Sebottendorf


Eski Türk Masonlarının Uygulamaları & Bektaşi, Gülhaç ve Simya Sırları

YAZAR : <www.kitapyurdu.com/yazar/baron-rudolf-von-sebottendorf/34745.html> Baron Rudolf Von Sebottendorf

<www.kitapyurdu.com/yayinevi/hermes-yayinlari/1607.html> HERMES YAYINLARI

Hiçbir yerde benzeri olmayan bu olağanüstü kitapta, günümüzde unutulan ve bir zamanlar ileri seviyede müritlere Bektaşi mürşitleri tarafından öğretilen okült çalışmaları verilmektedir. Türkleri uzun uzun öven yazara göre bu öğretiler 1717 yılında tahrif edilen masonluğun kayıp kadim sırlarını, tasavvufta insan-ı kamil olma yöntemini ve ruhsal bedeni geliştirmeye dayanan içsel simyanın sırlarını vermektedir.
Yaşamının yarısı Türkiye’de geçen ve Türk vatandaşı olan Sebottendorf, Birinci Dünya Savaşı’nda bir süre Kızılay’ın başkanlığını yaptı ve Balkan savaşlarında çarpışarak yaralandı. Türkiye’de Bektaşiliğe, Gülhaç’a ve Masonluğa giren Baron, 1924 yılında bu ünlü kitabı yazarak sırlarını aktardı. Bir süre Almanya’da kalıp ünlü Thule örgütünü kurdu. 1934 yılında Hitler’in emriyle Gestapo tarafından tutuklanıp toplama kampına gönderildi. Çok geçmeden Türk vatandaşı olması dolayısıyla Türkiye’ye iltica etti ve burada 1945 yılında esrarengiz şekilde öldüğü kaydedildi. Ancak ölmediğini iddia edenler de vardır.

Çevirmen:
<www.kitapyurdu.com/yazar/mehmet-saltik/31618.html> Mehmet Saltık
Yayın Tarihi:
22.07.2020
Orijinal Adı:
Die Praxis Der Alten Türkischen Freimaurerei
ISBN:
9789756130070
Dil:
TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:
216
Cilt Tipi:
Karton Kapak
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Boyut:
13.5 x 19.5 cm

KİTABI BURADAN <www.kitapyurdu.com/kitap/eski-turk-masonlarinin-uygulamalari-amp-be ktasi-gulhac-ve-simya-sirlari/80624.html> SATIN ALABİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir