• MEKSİKA DOSYASI /// MEKSİKA DEVLET BAŞKANI Lüks başkanlık uçağını satıyor /// Bu kadar yoksulluk varken lüks uçağa binmeye utanırım
  • Kategori : KITALAR & BÖLGELER : GÜNEY & KUZEY (LATİN) AMERİKA


ÖZEL BÜRO NOTU : SİYASİ AHLAK DURUMU ÜLKEDEN ÜLKEYE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİYOR. KİMİ ÜLKELERDE YOKSUL HALKIN VARLIĞI NEDENİYLE LÜKSE RAĞBET ETMEK AYIP SAYILIRKEN, KİMİ ÜLKELERDE İSE LÜKSÜN KULLANIMI ÜLKENİN PRESTİJİ OLARAK GÖRÜLÜYOR. BİZ BU KONUDA YORUMU TAKİPÇİLERİMİZE BIRAKALIM. ACABA HANGİSİ DAHA RASYONEL VE DOĞRUDUR.

MEKSİKA DEVLET BAŞKANI Lüks başkanlık uçağını satıyor /// Bu kadar yoksulluk varken lüks uçağa binmeye utanırım

HABER LİNKİ : www.milligazete.com.tr/haber/1691457/luks-baskanlik-ucagini-satiyor-bu-kadar-yoksulluk-varken-luks-ucaga-binmeye-utanirim

Meksika'da yeni Devlet Başkanı seçilen Andres Manuel Lopez Obrador, lüks başkanlık uçağını satmaya kararlı olduğunu belirterek “Bu kadar yoksulluk varken lüks uçağa binmeye utanırım” ifadelerini kullandı.

Meksika'da yeni Devlet Başkanı seçilen Andres Manuel Lopez Obrador, lüks başkanlık uçağını satacağını söyledi.

Tarifeli bir uçakta üç saat beklemesine rağmen yine de başkanlık uçağını satmakta kararlı olduğunu söyleyen Obrador, "Başkanlık uçağına binmeyeceğim" dedi.

Devlet yönetiminde tasarruf vadederek seçim kazanan Obrador, lüks başkanlık uçağına neden binmeyeceğini de açıkladı.

“KİBİRLİ DAVRANAN SİYASETÇİLERİN İKTİDARI UZUN SÜRMEZ”

Obrador, niçin başkanlık uçağına binmeyeceğini "Bu kadar yoksulluğun olduğu bir ülkede lüks bir uçağa binmekten utanırım" ifadeleriyle açıkladı.

Öte yandan Obrador, "Artık bu kadar saçmalık yeter. Kibirli davranan siyasetçilerin iktidarı uzun sürmez" ifadelerini kullandı.